Implanti smadzenēs, «Binance» sprukās un sociālo tīklu uzlabojumi. Tehnoloģiju jaunumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Digitālajiem gardēžiem Latvijas Radio raidījums “#DigitālāsBrokastis” piedāvā savu iknedēļas tehnoloģiju TOP. Iepazīsties ar aizvadītās nedēļas spilgtākajiem tehnoloģiju pasaules notikumiem un produktiem!

1. Smadzeņu implants ļauj paralizētam vīrietim izteikties

Kalifornijas Sanfrancisko Universitātes pētījumā ar smadzeņu implanta palīdzību kādam vīrietim ar runas traucējumiem izdevies ar domu palīdzību sazināties, izmantojot īpašu datora saskarni. Pētījumā, ko finansiāli atbalsta tehnoloģiju uzņēmums "Facebook", saskarne strādā kā tulks, kas cenšas pastiprināt mēģinājumus izteikties.

Eksperiments izdevies, pacienta galvā ievietojot neiroprotēzi tajā vietā, kur smadzenes darbojas, kad tai jākontrolē balss saites. Universitātes izstrādātais mašīnmācīšanās algoritms spēj atpazīt 50 vārdus un salikt tos teikumos. Piemēram, ja pacientam vaicā “Kā tev šodien klājas?”, uz ekrāna parādījās “Man klājas ļoti labi”.

Dakteris Deivids Mozus skaidro, ka priekšā vēl daudz darba, taču uzsver, ka viņi nenodarbojas ar domu lasīšanu. Ierīce paļaujas uz smadzeņu aktivitāti, kas notiek tajā brīdī, kad cilvēks runā. Īlona Maska uzņēmuma "Neuralink" eksperimentā ar pērtiķi tika veikts bezvadu savienojums, taču šajā eksperimentā pacients gan bija tieši savienots ar ierīci.

2. Kriptovalūtu īpašnieki cenšas piedzīt zaudējumus no "Binance" platformas

Bitkoina cenai krītot, kriptovalūtu pasaule piedzīvoja lielas svārstības. Rezultātā pasaulē viena no lielākajām kriptovalūtu platformām "Binance" 19. maijā kļuva nepieejama tiem, kuri vēlējās glābt savus ieguldījumus. Līdzīgs atgadījums notika 2020. gada martā platformā "Robinhood", taču "Binance" gadījums ir citāds, jo tā nav centrāli regulēta, tai nav viena centrālā biroja, līdz ar to nav, no kā piedzīt zaudējumus.

ziņo "The Wall Street Journal", divas grupas — viena Francijā ar 700 interesentiem un viena Itālijā — cenšas piedzīt radītos zaudējumus, sūtot vēstules uz dažādiem "Binance" kontaktpunktiem un centrālo klientu atbalsta e-pastu. Tā, piemēram, Anands Singals (Anand Singhal), jauns programmētājs no Ņūdelī bija iekrājis ap 50 000 ASV dolāru IT maģistra studijām, taču šie iekrājumi tagad ievērojami paplukuši.

Šīs nav pirmās nepatikšanas, kas radušās platformai, jo ASV Tieslietu departaments izmeklē "Binance" darbību saistībā ar naudas atmazgāšanu un iespējamu izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, tā raksta theverge.com.

3. Vairāki papildinājumi sociālo tīklu funkcionalitātēs

ziņo theverge.com, vietne "YouTube", cenšoties konkurēt ar īso video platformu "TikTok", ir vairāk nekā 100 pasaules valstīs atklājusi savu "YouTube Shorts" funkciju. Tā lielā mērā imitē "TikTok" video darbību, piedāvājot satura veidotājiem ņemt mūziku no "YouTube" platformā pieejamajiem video. Ironiskā kārtā "TikTok" arvien vairāk tuvojas "YouTube" formātam, palielinot maksimālo video garumu līdz 3 minūtēm un veidojot viedo televizoru lietotnes.

''Twitter'' platforma savukārt atvadījusies no tās izgaistošajiem ierakstiem jeb "Fleets". Pirms aptuveni astoņiem mēnešiem debitējusī funkcija nav piedzīvojusi vēlamo popularitāti un līdz ar to tiek slēgta. "Fleets" pēc sava izpildījuma atgādināja "Instagram Stories".

"Clubhouse" platformas lietotāji ieguvuši iespēju sarakstīties ar "Backchannel" funkciju. Saziņa iespējama audio istabas ietvaros, sarakstīties var arī viens pret vienu, kā arī grupās. Šobrīd lietotāji var dalīties arī ar saitēm uz citām platformām, taču attēli un video vēl nav pieejami. Tos platformas veidotāji sola pārskatāmā nākotnē. Taču, domājot par aizraujošu saturu, "Clubhouse" izveidojusi sadarbību ar "TED", turpmāk platformā būs dzirdamas ekskluzīvas "TED" organizētas sarunas.

4. ''CityBee'' paplašina autoparku līdz 800 mašīnām

raksta labsoflatvia.com, investējot 8,2 miljonus eiro, automašīnu platforma “CityBee” ir dubultojusi autoparku Latvijā, paplašinot to no 400 līdz 800 automašīnām. Kristofs Hegedess (Kristof Hegedues), “CityBee Latvija” jaunais vadītājs, informēja, ka pieņemts lēmums dubultot pieejamo transportlīdzekļu skaitu, lai nodrošinātu labāko iespējamo pārklājumu.  Šī gada sākumā “CityBee” bija 139 tūkstoši lietotāju.

5. "iPhone" telefoniem radīta magnētiskā rezerves baterija

Tehnoloģiju uzņēmums "Apple" radījis jaunu aksesuāru "iPhone 12" sērijai – ar magnētu piestiprināmu ārējo bateriju. Arī agrāk "Apple" radījis ārējo bateriju aksesuārus, taču šis ir īpašs gadījums, jo izmanto "MagSafe" magnētisko virsmu. Ar tās palīdzību "iPhone 12" uzlādējams, savienojot to ar virsmu, nevis kontaktligzdu.

Jaunā ārējā baterija būs piemērota visiem 12. sērijas modeļiem, taču tā nebūs pati ātrākā uzlādes iespēja, jo baterijai ir tikai 5W jauda. Lai izmantotu jaunu gadžetu, "iPhone" jābūt 14.7 operētājsistēmas versijai, kas drīz būs pieejama lietotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti