Iecerēts izbūvēt optisko tīklu uz lauku teritorijām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 4 mēnešiem.

Šodien valdībā pieņemti Ministru kabineta noteikumi, kas ļaus īstenot projektu platjoslas tīkla infrastruktūras izveidei Latvijas lauku teritorijās, informē Satiksmes ministrijā.


Tas nozīmē, ka pēc projekta realizēšanas optiskā tīkla pieslēgums ātrgaitas interneta ierīkošanai privātajiem komersantiem būs pieejams ar ievērojami zemākām izmaksām no aptuveni 165 piekļuves punktiem dažādās Latvijas vietās, kur iepriekš tas nebija iespējams.

Paredzēts, ka projekta iesniedzējs būs VAS «Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs» (LVRTC). Šī pretendenta izvēle nodrošinās vienlīdzīgu un nediskriminējošu piekļuvi platjoslas infrastruktūrai, lai privātie komersanti varētu piedāvāt pieslēguma pakalpojumus lietotājiem, notiktu optiskās infrastruktūras attīstība ilgtermiņā, kā arī tiktu veicināta ātrāka e-pakalpojumu un e-prasmju apguve. Līdz ar to tiks izveidots optiskais tīkls līdz ar pašvaldībām saskaņotām adresēm un citām Latvijas lauku teritorijas vietām, kur komersantiem nav ekonomiski izdevīgi ierīkot optikas tīklu.

Aktivitātes ietvaros projektu līdzfinansēs no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzekļiem. ERAF līdzfinansējums plānots 16.19 milj. Ls, bet privātais finansējums būs ne mazāks par 2.38 milj. Ls un to nodrošinās LVRTC.

Projektu iecerēts pabeigt līdz 2015. gada 31.augustam.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti