Raidnīca

Jurijs Žigajevs "Pa pāris kausiem"

Raidnīca

#55 Vita Kalniņa "Pirmās attiecības"

#54 Laura Lauziniece "I’mperfekt piektdiena"

Grāmatžurnāla sarunas audio formātā. Saruna ar podkāsta «I’mperfekt piektdiena» veidotāju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Laura Lauziniece ir grāmatžurnāla "I’mperfekt" redaktore, žurnāliste un viena no raidieraksta vadītājām. Bet viņas pieredze mediju lauciņā ir ļoti plaša – strādājusi vairāku žurnālu redakcijās, piedalījusies dažādos televīzijas projektos. Rakstījusi pasākumu scenārijus, preses relīzes par mūzikas albumiem, izrādēm un koncertiem un producējusi mūzikas video. Aprīlī Laura kļuva par Latvijas Radio 5 – "Pieci.lv" galveno redaktori. Viņas atbildībā ir jauniešu multimediālās platformas satura plānošana un attīstība. Latvijas Radio raidījumā "Raidnīca" Lauziniece stāstīja gan par grāmatžurnāla podkāsta veidošanu, gan jauno dzīves izaicinājumu.

Raidnīca

Podkāsts par podkāstiem - "Raidnīcā" klausies sarunas ar Latvijas raidierakstu veidotājiem. Jauna epizode katru otrdienu Latvijas Radio 1 mājaslapā un visās lielākajās straumēšanas platformās: 

Viņa skaidroja: "Pirmām kārtām, viss sākās ar grāmatžurnāla "I’mperfekt" veidošanu, un tad vienā vienā brīdī nonācām līdz podkāsta veidošanai. Tas bija, manuprāt, pirms trim gadiem. Podkāstu ziedu laiks, kad visi kaut ko čubinājās un mēģināja. Arī mums radās doma, ka jākāpj no lappusēm ārā un jāstāsta stāsti audio versijā. Sākām ar vēlmi pamēģināt, kā nu būs. Un aizgāja tā, ka mums sāka rakstīt atsauksmes un lūgt uzaicināt to vai citu viesi.

Tā nu mums sanāca iknedēļas pasākums, nu jau trīs gadus raidierakstā top žurnāla papildinājums, kur ar žurnāla veidotājiem un viesiem runājam par un ap dzīvi.

Latvijas Radio: Klausoties pirmās epizodes, radās iespaids, ka jūsu sarunas notiek nevis sterilā studijā, bet īstā viesistabā.

Laura Lauziniece: Pirmās sarunas notika mūsu birojā. Turpat blakus sēdēja mūsu sekretāre, un otrā telpā Kristīne pārdeva reklāmas. Tāds bija pats sākums. Bet viesistabas sajūtu veido raidieraksta formāts. Raidierakstu veidoju kopā ar kolēģi Ingu Gorbunovu, un es pat nezinu teikt, kā sadalām, kurš kuru intervēs. Tas tiešām notiek spontāni, vienai ir ideja runāt ar Artūru Miksonu, otrai ir ideja runāt ar aktrisi par viņas dzīves gājumu, un tā mēs draudzīgi sadalām viesus un epizodes.

Žurnāla lasītāji un raidieraksta klausītāji ir vieni un tie paši cilvēki vai tomēr citi?

Mums ir konkrēts pulciņš, kuri ir gan žurnāla lasītāji, gan klausītāji, gan nāk uz mūsu meistarklasēm, gan piedalās sociālajos tīklos konkursos un atbild uz jautājumiem. Vārdu sakot, mūsu cilvēki.  Un tad ir tie, kas uzzinājuši par podkāstu un jautā, kas tas vispār ir par žurnālu. Reiz biju pie alergologa.

Vizītes beigās man ārste raksta papīrus un saka, ka klausījusies manā balsī, likusies pazīstama un beidzot sapratusi, kur to dzirdējusi, mums uzreiz izveidojās draudzīgas attiecības.

Vēl viens gadījums bija draugu tusiņā. Draugu draugs piepeši sāka stāstīt, ka viņš ir klausījies kādu podkāstu un atstāsta tur dzirdēto. Es saprotu, tā taču ir mana saruna, un visi pārējie tusiņā saka: "Bet tas taču bija Lauras podkāstā!" Viņš nosarka, jo nebija mani atpazinis. Podkāsts sasniedz cilvēkus, kurus tu pat varbūt neiedomājies ikdienā sasniegt. Kāds kaut ko sadzird un uzzina.

Tā ir tā brīnumu atslēga, kas man ļoti patīk raidierakstos!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti