«Google Maps» piedāvās izvēlēties videi draudzīgus maršrutus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Navigācijas lietotne "Google Maps" drīzumā piedāvās iespēju autovadītājiem izvēlēties maršrutu, kas, ņemot vērā vairākus noteiktus faktorus, būšot draudzīgāks videi, vēstīja ziņu vietne "BBC". Meklētājprogrammā būšot izcelti braucieni, kas rada vismazāko oglekļa emisiju daudzumu, galvenokārt ņemot vērā datus par aktuālo satiksmi un ceļa slīpumu.

"Mēs ievērojām, ka aptuveni pusei maršrutu var piemeklēt videi draudzīgāku iespēju, kas teju nemaz neprasa papildu laika patēriņu," vietnei "BBC" norādīja uzņēmuma "Google" pārstāvis Rasels Dikers.

Šo funkciju pirmie varēs izmantot ASV iedzīvotāji – tā šajā valstī būšot pieejama jau šī gada beigās. No brīža, kad šī iespēja tiks palaista, noklusējuma jeb galvenais izvēles maršruts lietotnē "Google Apps" būs "videi draudzīgs", ja vien lietotāji neizvēlēsies no šīs iespējas atteikties.

Ja citi maršruti būs ievērojami ātrāki, "Google" piedāvās izvēles iespējas un ļaus lietotājiem salīdzināt aplēstās emisijas, kas tiktu patērētas katra brauciena laikā.

Jaunā funkcija ir daļa no "Google" centieniem mazināt globālo klimata pārmaiņu ietekmi.

Uzņēmums arī vēstīja, ka no jūnija lietotne sāks brīdināt autovadītājus, ja ieplānotais maršruts vedīs caur zemu emisiju zonām, kurās liegts iebraukt transportlīdzekļiem, kas neatbilst noteiktām prasībām. Šādas zonas sastopamas Vācijā, Francijā, Nīderlandē, Spānijā un Apvienotajā Karalistē.

Tāpat lietotne no šī gada piedāvāšot iespēju vienuviet salīdzināt maršruta iespējas, ko var veikt, piemēram, ar automobili, velosipēdu un sabiedrisko transportu. Tas nozīmē, ka vairs nevajadzēs "lēkāt" no vienas atsevišķas maršruta sadaļas uz citu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti