Dienas ziņas

Noraida prasību Saeimas deputātiem pēc augstākās izglītības

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atklāj piekto Pasaules latviešu zinātnieku kongresu

Gaismas pilī pulcējas Latvijas un diasporas zinātnieki; apspriedīs arī zinātnes ietekmi sabiedrībā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dažādu nozaru zinātnieki gan no Latvijas, gan arī diasporas pulcējās Gaismas pilī [Latvijas Nacionālajā bibliotēkā] Rīgā, kur notika piektā Pasaules latviešu zinātnieku kongresa atklāšana. Viena no vadošajām tēmām, par ko šogad diskutēs pētnieki, būs par zinātnes ietekmi sabiedrībā. Kongress palīdzēs ne tikai zinātniekiem satikties un dibināt sadarbības, bet arī sabiedrībai vairāk uzzināt par to, kāds ir pētniecības pienesums un kāpēc zinātnei vajadzīgs atvēlēt vairāk naudas.

Latviešu zinātnieki no Latvijas, Beļģijas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Zviedrijas un vēl citām zemēm šodien pulcējās Rīgā – zinātnei veltīta kongresa atklāšanā. Viena no tēmām, kas caurvīs šī gada pasākumus, ir zinātnes ietekme sabiedrībā. Akcentējot to, ko dara zinātnieki. Kongress ir arī iespēja satikties pētniekiem no visas pasaules un dibināt kontaktus.

"Zinātne ir mūsu tautas gudrība un mūsu tautas spēks. Ir ļoti svarīgi saprast, ka tas ir pamats mūsu nākotnes labklājībai. Un tur pēdējā vieta, ko Latvija ieņem pēc pētniecības un inovāciju rādītājiem Eiropā, tā ir zādzība mūsu nākotnei. Es ļoti ceru, ka šīs cerīgās pazīmes nezaudēs cerības un mēs nezaudēsim savu potenciālu. Finansējums vissvarīgākais ir jaunajiem cilvēkiem, kad viņi izlemj – kur viņi attīstīs savus talantus," sacīja Latvijas Universitātes profesors Vjačeslavs Kaščejevs.

Gadiem ilgi runāts par zinātnei atvēlēto nepietiekamo finansējumu, ko akcentē pazīstamais fiziķis Kaščejevs. Izglītības un zinātnes ministre piekrīt, ka līdz šim šī nozare bijusi nepietiekami novērtēta.

Izglītības un zinātnes ministre ("Jaunā Vienotība") Anda Čakša pauda, ka "šogad vai tajā budžetā, uz kuru mēs tagad ejam, ir vēsturiski lielākais pieaugums zinātnei. Tie būs 20 miljoni. Mēs runājam gan par fundamentāliem pētījumiem, gan par bāzes finansējumu zinātnei, gan arī valsts pētījumu programmu. Ieprogrammēts vidēja termiņa budžetā ir vēl pieaugums zinātnei."

Piektais Pasaules latviešu zinātnieku kongress ļaus plašākai sabiedrībai uzzināt par aktuālo pētniecībā un tās pienesumu. Šodien notika tā atklāšana, bet kongresa kulminācija gaidāma jūnija beigās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti