Eiropas Kosmosa aģentūrai ambiciozi plāni izveidot Mēness ciematu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Veiksmīgas starptautiskas sadarbības gala rezultāts būs futūristisks ciemats, kas izveidots uz Mēness virsmas - šādi ambiciozi plāni ir Eiropas Kosmosa aģentūras jaunajam direktoram Johanam Dītriham Verneram, kas amatā stājies pērn vasarā. 

Ciemats varētu izskatīties pēc kadriem no zinātniskās fantastikas filmas, taču Eiropas Kosmosa aģentūras jaunais vadītājs vēlas savu ambiciozo ideju padarīt par realitāti.

Viņš tic, ka, izveidojot Mēness ciematu, cilvēki beidzot varēs sākt dzīvot un strādāt uz Zemes dabiskā pavadoņa.

Kopš cilvēks pirmo reizi spēris soli uz Mēness 1969.gadā, pagājis gandrīz pusgadsimts. Par nākamo loģisko soli šim sasniegumam Verners redz pastāvīgu bāzi uz Mēness, kā piemēru minot veiksmīgu kopīgu kosmosa apgūšanu Starptautiskajā Kosmosa stacijā.

“Mēness ciematā var savienot dažādas iespējas, kas ir pieejamas kosmosa izpētē iesaistītām valstīm. Vai tas būtu robots, vai cilvēks, vai tā būtu zinātne, bizness vai vienkārši tūrisms – visu var salikt kopā vienā vietā. Tāda ir Mēness ciemata ideja,” klāstīja Johans Dītrihs Verners.

Lai nevajadzētu transportēt būvmateriālus, eksperti iesaka izmantot 3D printeru robotus, kas varētu izveidot struktūras no Mēness resursiem, piemēram, ledus, metāliem un minerāliem.

Tieši tas Verneram liek domāt, ka projektam nevajadzēs milzīgas investīcijas. Kaut arī var paiet vismaz 20 gadu pirms tiek sagatavotas vajadzīgās tehnoloģijas, Eiropas Kosmosa aģentūras vadītājs cer, ka viņa futūristiskais vēstījums liks jau tagad padomāt par šādu sadarbību kosmosa apgūšanā iesaistītajām valstīm ASV, Krievijai, Ķīnai, Indijai un Japānai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti