Divi jaunieši no Latvijas dosies uz Starptautisko kosmosa nometni ASV

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

Konkursa "Mums pieder debesis 2014" erudīcijas finālā tika noskaidroti tie divi jaunieši, kas šovasar dosies uz Starptautisko kosmosa nometni ASV "International Space Camp". Sestdien, 10. maijā, no finālistiem par uzvarētājiem kļuva Oskars Raudiņš no Rīgas Valsts tehnikuma un Estere Savicka no Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, ziņo konkursa mājas lapa mumspiederdebesis.lv

Sākotnēji konkursa žūrija, kurā bija iekļauti pārstāvji arī no Rīgas Tehniskās universitātes un Ventspils Augstskolas, noteica darbu atbilstību izvirzītajiem kritērijiem, piemēram, idejas oriģinalitāte un jaunrade, sarežģītības pakāpe un iespēja darbu turpmāk izmantot, lai veicinātu jauniešu izpratni un interesi par kosmosa tehnoloģijām.

Skatītājiem bija iespēja balsot par konkursa darbiem, lai noteiktu 11 finālistus.

Konkursa erudīcijas fināls norisinājās trīs kārtās, pirmajās divās finālisti tika sadalīti jauktās komandās pēc rotācijas principa un kopā vāca punktus, atbildot uz jautājumiem, kas saistīti ar kosmosu, kā arī piedaloties darbnīcā "Cālis kapsulā". Trešajā kārtā iekļuva divas meitenes un divi zēni ar augstāko punktu skaitu. Superfinālistu vidū bija arī Karīna Elīze Jātniece (Rīgas 54. vidusskola) un Vitālijs Šaverda no Rīgas Valsts tehnikuma, taču uzvarēja Oskars Raudiņš un Estere Savicka.

"Abi šī gada konkursa uzvarētāji pēdējā konkursa kārtā pārliecinoši izvirzījās vadībā, demonstrējot gan spēcīgu loģisko un stratēģisko domāšanu, gan zināšanas kosmosa jomā. Visdrīzāk tas skaidrojams ar abu jauniešu pastiprināto interesi par kosmosu un ar to saistītām tehnoloģijām. Estere brīvā laikā nodarbojas ar zvaigžņu vērošanu, savukārt Oskars aktīvi darbojas raķešu modelēšanas pulciņā", skaidro Ventspils Augsto tehnoloģiju parka Kosmosa tehnoloģiju klastera vadītāja Maija Cēbere.

Uzvarētāji ir gandarīti par paveikto un ar nepacietību gaida vasaru, kad varēs doties uz Starptautisko kosmosa nometni. Tur abus gaida intensīva treniņu programma, kas sniegs ieskatu astronautu dzīvē un piedāvās piedalīties simulētās kosmosa misijās. Tā ir lieliska iespēja iepazīties ar jauniešiem no visas pasaules, kā arī gūt ievērojamu pieredzi un iedvesmu turpmākai kosmosa izpētei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti