Rīta Panorāma

"Zelta četrinieks" - Čavars, Miezis, Lasmanis, Krūmiņš

Rīta Panorāma

"Bārbijas" lelle par godu Elvisam Preslijam

Seulā radīts robots-hameleons

Dienvidkorejā radīts robots-hameleons

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Zinātnieki Dienvidkorejā izstrādājuši robotu, kas var mainīt krāsu, piemērojoties apkārtējai videi, līdzīgi kā hameleons. Nākotnē šai tehnoloģijai varētu būt izmantojuma iespējas gan militārajā jomā, gan modes pasaulē.

Hameleoni jau sen aizrāvuši cilvēkus ar spēju mainīt krāsu atkarībā no apkārtējās vides. Rāpulis iedvesmojis pētniekus Seulas Nacionālās universitātes nanotehnoloģiju laboratorijā radīt robotu, kas veidots no mīkstiem materiāliem un arī spēj visai labi maskēties.

“Mūsu izstrādātais hameleona maskēšanās robots ir dabas iedvesmots un demonstrē hameleona īpašības mainīt krāsu, reaģējot uz apkārtējo vidi, tam pārvietojoties. Šis hameleona robots atpazīst apkārtējo krāsu un pārvietojoties maina krāsu, kas tam ļauj ātri nomaskēties,” skaidroja  Seulas Nacionālās universitātes profesors Sungs Hvans Ko.

Tehnoloģija ir izstrādāta, izmantojot termojutīgus šķidro kristālu slāņus ar vertikāli sakārotiem nanovadu tīkliem. Pētnieki tehnoloģijai saskata reālus izmantošanas veidus.

“Varam izmantot šo tehnoloģiju, lai izstrādātu izlūkošanas robotus militārām vajadzībām un militāros formas tērpus, kas maina krāsas atbilstoši apkārtējai videi,” sacīja profesors

Hameleonrobota tehnoloģijas iespējams izmantot arī modes pasaulē apģērbos un automobiļos, kas varētu mainīt krāsu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti