Būvnieku raidieraksts «Celtnis 3D». Saruna ar tā vadītāju Antru Ērgli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Nozares organizācijām ir savas mājaslapas, žurnāli un nu jau raidieraksti. Tie top ar mērķi informēt nozares pārstāvjus par aktualitātēm un dalīties pieredzē. "Celtnis 3D" ir Latvijas Būvnieku asociācijas raidieraksts. Tā vadītāja Antra Ērgle ir pieredzējusi žurnāliste, kura 20 gadus pētīja un rakstīja par ekonomiku, arī būvniecību un enerģētiku.

Saruna ar Latvijas Būvnieku asociācijas raidieraksta "Celtnis 3D" vadītāju Antru Ērgli
00:00 / 13:04
Lejuplādēt

Pateicoties sponsoru un Būvnieku asociācijas atbalstam, top raidieraksts. Pagaidām gan diskusijas pieejamas asociācijas mājaslapā un "YouTube". Bet tuvākajā laikā Antra sola, ka tās parādīsies arī podkāstu lietotnēs. Latvijas Radio ar Antru Ērgli runāja, cik viegli ir radīt interesantu sarunu gan nozares profesionāļiem, gan patērētājiem.

Antra Ērgle: "Pirmo raidierakstu producēju un vadīju vēl kā žurnāla "Būvinženieris" redaktore pagājušajā rudenī. Pārtraucot darbu žurnālā, aizgāju, kā saka, ar visu raidierakstu, un tagad to turpinu darīt. Audio formāts žurnālistikā man liekas ļoti pievilcīgs. Sekoju līdzi, kā Latvijā attīstās raidieraksti, un man gribējās pašai pamēģināt. Galu galā ar manu kolēģi Juri Kokaini maķenīt apjautājāmies, vai ir interese būvniecības nozares uzņēmumiem un nevalstiskajām organizācijām. 

Un, jā, izrādījās, ka profesionāļus tas ļoti interesē, jo līdz tam jau bija kādi pāris mēģinājumi rakstīt raidierakstus audio formātā.

Tad nu mēs sākām, un interese bija liela, līdz ar to mums uzreiz atradās arī ļoti nopietni atbalstītāji, kuri apmaksā raidierakstu producēšanu, vienlaikus ļoti labi saprotot to nozīmību un neuzliekot mums nekādus pienākumus satura ziņā. Mūsu komanda var brīvi darboties un aicināt ekspertus, un runāt par visām tēmām, kādas vien likās aktuālas. Tagad jau Latvijas Būvnieku asociācijas paspārnē raidieraksts ir ieguvis nosaukumu "Celtnis 3D". Ar ideju, ka tas ir kaut kas, kas tevi ceļ uz augšu vai var to virzīt uz visām pusēm, bet 3D tāpēc, ka būvniecība un arī mūsu raidieraksts ir daudzšķautņains un ar dažādām tēmām, dažādiem virzieniem. Pie tam mūsu tēmas ir paplašinātas ar enerģētiku, kas ir mans lauciņš jau vairāk nekā 20 gadus un, protams, klimata pārmaiņām un labu dzīvošanu, labu vides iekārtošanu."

Dace Krejere: Kāds, tavuprāt, ir raidierakstu pienesums nozares profesionāļu informēšanā?

Antra Ērgle: "Patiesību sakot, tie profesionāļi, strādājošie ir ļoti, protams, noslogoti. Un tāpēc viņi bieži pat par to nepadomā, ka viņiem vajadzētu kaut kādas lietas skaidrot vai aicināt cilvēkus izprast. Tur ir mājaslapas, citās ir ļoti daudz labas informācijas, citās ir ļoti skopi par projektiem, kas būtu noteikti interesanti daudziem cilvēkiem.

Un tāpēc joprojām ir aktuāls, manuprāt, šis jautājums par vietu, kura informē par jaunāko būvniecībā un arī enerģētikā, kas būtu ar brīvu pieeju un tādu atbildīgu attieksmi pret saturu.

Tas dod daudz lielāku caurskatāmību tam, ko dara vides iekārtotāji, labiekārtotāji, tai skaitā būvētāji un ļoti daudzie sabiedriskie pasūtītāji, jo mēs zinām, ka ļoti liela nozīme Latvijā ir tai naudai, ko mēs ieguldām ceļos, jaunās sabiedriskās ēkās, renovācijā, atjaunotās sabiedriskajās ēkās. Nu, kā jau teicu, tā ir mūsu visu vide."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti