Digitālās Brokastis

Tehnoloģiju topā: Apple jaunie iPhone 12 un HomePod, bet Ķīnā jauna digitālā valūta

Digitālās Brokastis

Ūdens uz Mēness un saruna par mākslīgā intelekta kursu - Elements of AI

Facebook Dating ienāk Latvijā un Samsung Galaxy ZFold2 5G apskats

Atrast otru pusīti nu palīdzēs arī «Facebook». Tehnoloģiju jaunumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Digitālajiem gardēžiem “Radio Naba” raidījums “#DigitālāsBrokastis” piedāvā savu iknedēļas tehnoloģiju TOP 10. Iepazīsties ar aizvadītās nedēļas spilgtākajiem tehnoloģiju pasaules notikumiem un produktiem!

1. “Facebook Dating” iepazīšanās sadaļa pieejama arī Latvijā

Platforma “Facebook” Eiropā, tostarp arī Latvijā, pēc kompānijas sniegtās informācijas atvērusi iespēju izmantot tās “Dating” sadaļu, kas ir tiešs konkurents tādām lietotnēm kā “Tinder”, “Bumble” u.c. “Facebook” sadaļa “Dating” nodrošina atklātību par lietotājiem, izmantojot to esošos “Facebook” profilus. Skatoties uz “Facebook” aktivitātēm, piemēram, apmeklētajiem pasākumiem un dažādām domubiedru grupām, kurām lietotājs ir pievienojies, algoritms piedāvās potenciālās saderīgās otrās pusītes Sadaļa “Dating” ir atrodama turpat “Facebook” lietotnē un nav nekas papildus jāinstalē, tikai jāveic lietotnes atjauninājums. Lietotne būs sasaistīta ar “Instagram”, lai varētu no tā ievietot fotogrāfijas un stāstus savā profilā, kā arī ar saziņas rīku “Messenger”, lai veiktu videozvanus čatos. Veidojot profilu, ir iespējams norādīt vairākas detaļas par sevi, kā arī, meklējot otro pusīti, uzstādīt dažādus parametrus – pat vēlamo cilvēka garumu. Lietotnē ir funkcija “Secret Crush”, kas ļaus atzīmēt slepenu patiku pret kādu.

2. NASA zonde ieguvusi paraugus no asteroīda «Bennu»

#DigitālāsBrokastis

#DigitālāsBrokastis

"Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" raidījums "Digitālās Brokastis" - Tava iknedēļas tehnoloģiju ziņu deva. Tehnoloģijas, digitālā kultūra un trendi, gadžeti un to apskati, kā arī sociālo tīklu jaunumi. Tiešraidē "Digitālās Brokastis" dzirdamas "Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" ēterā katru piektdienas rītu 10.05.

Podkāsta formātā raidījums klausāms visās lielākajās straumēšanas platformās:

Amerikas Savienoto Valstu Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) kosmiskā zonde ieguvusi asteroīda “Bennu” iežu paugus. Zondes “Osiris-Rex” ceļojums uz tālo kosmisko ķermeni ilga četrus gadus, bet 21. oktobrī tā veiksmīgi nosēdās uz asteroīda virsmas un savāca akmeņu un putekļu paraugus. Zonde bija saskarsmē ar kosmisko objektu tikai dažas sekundes. Zinātnieki cer, ka debess ķermenī saglabājusies lielākā daļa no ķīmiskajiem  elementiem, kas Visumā pastāvēja  pirms četriem ar pusi miljardiem gadu, kad veidojās  Saules sistēma. Tas varētu palīdzēt labāk izprast arī Zemes veidošanās procesu. Asteroīda “Bennu” diametrs ir apmēram 490 metri, un tā orbīta ir tuvu Zemes orbītai. 2135. gadā  tas var bīstami pietuvoties mūsu planētai, taču sadursmes iespēja ir niecīga. Uz Zemes iegūtos paraugus plānots nogādāt 2023. gadā.

3. Spēle “Among Us” pārspēj “Fortnite”

Spēle “Among Us”, kas tika radīta 2018. gadā, nesen ir kļuvusi par vienu no populārākajām spēlēm pasaulē, par ko liecina gan tās lielā popularitāte spēļu strīmotāju vidū, tai pievēršoties arī pasaulē populārākajam “YouTube” satura veidotājam PewDiePie, kā arī “Google Trends” dati, pēc kuriem tā ir pārspējusi pat “Fortnite” pēc meklēšanas pieprasījumiem. Spēles panākumi pamatā ir tās pieejamība, tai maksājot tikai 4 eiro “Steam” spēļu veikalā, tās vienkāršība un jautrība, kas rodas, vienā spēles istabā saslēdzoties līdz pat 10 īstiem cilvēkiem. Spēles mērķis labajiem spēlētājiem ir izpildīt visus mazos uzdevumus vai izbalsot no animēto kosmonautu rindām ļaundarus. Ļaundaru spēles mērķis savukārt ir, neatklājot savu patieso lomu, iefiltrēties kosmonautiņu rindās, radīt haosu un vienu pēc otra izslēgt no spēles.

4. Jauns ātruma rekords sērijveida automobiļiem – 533 km/h

Ziemeļamerikas kompānijas "Shelby SuperCars" superauto "Tuatara" uzstādījis jaunu ātruma rekordu sērijveida automobiļiem – 532,7 km/h (331 mph). Tas tika uzstādīts uz slēgta ceļa netālu no Lasvegasas Nevadas štatā. Superauto pārspēja iepriekš "Bugatti" uzstādīto ātruma rekordu – 490,48 km/h (304,77 mph). Kā pēc rekorda brauciena atzina šoferis Olivers Vebs, "Tuatara" automobilim vēl bija iekšā jauda, lai paātrinātos vēl ātrāk. Superauto "Tuatara" aprīkots ar 5,9 litru V8 motoru, kas dod 1750 zirgspēku jaudu.

5. Balss un videozvani būs pieejami “WhatsApp” tīmekļa pārlūka versijā

Laikā, kad videozvani ir kļuvuši par daudzu darba un privātās dzīves neatņemamu sastāvdaļu, saziņas lietotne “WhatsApp”, kura piedāvā sazināties ne tikai viedtālruņos, bet arī galda datoros caur tās tīmekļa pārlūka versiju, tuvākajos mēnešos pēc “WABetaInfo” ziņām varētu iegūt papildinājumu, kas ļautu zvanīt no šīs versijas. Zvanus varēšot veikt ne tikai starp konkrētiem lietotājiem, bet arī grupās. Pēc 2017. gada ''Statista'' datiem, “Facebook” piederošajai lietotnei bija 1,5 miljardi ikmēneša lietotāju 180 valstīs.

6. “Revolut” ievieš abonomentu pārvaldīšanas funkciju

Personīgo finanšu pārvaldības lietotnē “Revolut” turpmāk būs iespēja pārskatīt un pārvaldīt abonementus, kuriem lietotājs ir pierakstījies, tiešos debetus un atkārtotos maksājumus. Lietotnē būs iespēja redzēt vienuviet, cik daudz naudu konkrētam adresātam lietotājs ir ieskaitījis, kā arī apturēt dažādus automātiskos maksājumus konkrētam adresātam, par kuriem lietotājs ir aizmirsis. Lietotne arī proaktīvi brīdinās lietotāju, ja tam nepietiks nauda kontā gaidāmajiem maksājumiem.

7. Mobilais internets uz Mēness

''Artemis'' kosmosa programmas ietvaros Amerikas Savienoto Valstu Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) plāno ap 2024. gadu uz Mēnesi nosūtīt kosmonautus pēc 50 gadu pārtraukuma. Lai uzlabotu sakarus uz Mēness virsmas, NASA ir vērsusies pie “Nokia” ar 14,1 miljona ASV dolāru finansējumu, lai nodrošinātu 4G LTE pārklājumu. Šāds interneta pārklājums ne tikai ļautu kosmonatiem labāk sazināties savā starpā, bet arī pārvaldei sazināties ar kosmosa kuģi. Šī nav pirmā reize, kad par šo tiek runāts, jo jau 2018. gadā “Nokia” kopā ar Vācijas uzņēmumu “PTScientists” un Apvienotās Karalistes “Vodafone” sprieda par iespēju ieviest LTE tīkla pārklājumu “Apollo 17” misijas piezemēšanās vietā.

8. Sākusies pieteikšanās starptautiskam kosmosa tehnoloģiju hakatonam “Act In Space”

Kosmosa tehnoloģiju hakatons “Act In Space” notiks 13. un 14. novembrī, un ir izsludināta pieteikšanās tam. Tiek aicināti visi interesenti, un specifiskas zināšanas par kosmosa tehnoloģijām nav nepieciešamas. Hakatons “Act In Space” notiks vai nu attālināti vai klātienē, vai arī abējādi. Hakatons “Act In Space” no citiem šāda formāta pasākumiem atšķiras ar to, ka katrā valstī izveidotās komandas strādās pie jau sadarbības partneru definētām 44 idejām. Tās var apskatīt hakatona mājaslapā internetā. Ideju tēmas aptver lietu internetu, vidi, drošību, enerģētiku, veselību, klimatu, lauksaimniecību un citas. No katras valsts viena komanda tiks izraudzīta dalībai starptautiskajā finālā, kur tālāk jau notiks cīņa par galveno balvu – lidojumu bezsvara stāvoklī ar “Airbus A310 Zero G” lidaparātu. 24 stundu hakatons “Act In Space” notiek jau ceturto reizi, un to organizē Francijas Kosmosa aģentūra sadarbībā ar Eiropas Kosmosa aģentūru un tās biznesa inkubatoru tīklu. Latvijas pasākuma organizatori ir Latvijas Kosmosa industriju asociācija (LAIK) un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA).

9. Ziemeļkorejas hakeri uzbrukuši Krievijas aizsardzības uzņēmumiem

Ziemeļkorejas hakeru grupējums "Kimsuky" ir uzbrucis Krievijas aizsardzības nozares ražotājiem, piemēram, pavasarī cenšoties iegūt konfidenciālus datus par aerotehniskajiem un aizsardzības uzņēmumiem. Izmantota krāpniecisko vēstuļu metode un krāpnieciskas ziņas sociālajos tīklos. Laikā no aprīļa līdz septembrim "Kimsuky" neveiksmīgi uzbrukuši Krievijas valsts korporācijai "Rostex", kā arī citiem uzņēmumiem Ukrainā, Slovākijā, Turcijā un Dienvidkorejā.

10. Pakistāna atceļ “TikTok” aizliegumu

Pakistānas Telekomunikāciju pārvalde (PTA) 10 dienas pēc ''TikTok'' lietotnes aizliegšanas šo lēmumu ir atsaukušas, pamatojoties uz “TikTok” galvojumu, ka tā īso video lietotnē Pakistānā nerādīs video materiālus, kuri neatbilst valsts normām un likumiem. Pakistāna bija pieprasījusi 40 kontu aizliegšanu, no kuriem “TikTok” bija aizliedzis tikai divus. PTA sagaida, ka turpmāk ''TikTok'' daudz striktāk attieksies pret kontiem, kuri neatbilst Pakistānas vērtībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti