Digitālās brokastis

Izturīgais Cat S75 viedtālrunis

Digitālās brokastis

Latviešu valodas saglabāšana - "balsutalka.lv"

Tehnoloģiju ziņu topā 5G militārie testi Ādažos un sapārošanas funkcija "Tinder"

«Facebook» informatīvie čati un jaunas «Tinder» funkcijas. Tehnoloģiju ziņas

Digitālajiem gardēžiem Latvijas Radio raidījums "#DigitālāsBrokastis" piedāvā iknedēļas tehnoloģiju TOP. Iepazīsties ar aizvadītās nedēļas spilgtākajiem tehnoloģiju pasaules notikumiem un produktiem!

#DigitālāsBrokastis

#DigitālāsBrokastis

"Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" raidījums "Digitālās Brokastis" - Tava iknedēļas tehnoloģiju ziņu deva. Tehnoloģijas, digitālā kultūra un trendi, gadžeti un to apskati, kā arī sociālo tīklu jaunumi. Tiešraidē "Digitālās Brokastis" dzirdamas "Radio Naba" un "Latvijas Radio 1" ēterā katru piektdienas rītu 10.05.

Podkāsta formātā raidījums klausāms visās lielākajās straumēšanas platformās:

1. 5G testa vidē Ādažos NATO testē nākotnes sakaru tīklu tehnoloģijas

Piektdien, 27. oktobrī, Nacionālo bruņoto spēku Ādažu bāzē 5G testa vidē NATO testēja 12 dažādas operacionālās tehnoloģijas – virtuālās un papildinātās realitātes, bezpilota transportlīdzekļu, sensoru un lietojumprogrammu – izmantošanu. Tāpat alianse pārbaudīs 5G tehnoloģiju spēju uzlabot telemedicīnas pakalpojumu sniegšanu militārajam personālam, vēstīja vietne "Labs of Latvia".

Testējot nākamās paaudzes telekomunikāciju tīklu jaunās iespējas, Sabiedroto Transformācijas pavēlniecība pētīs, kā 5G spēja nodrošināt savienojumus ar īpašu uzticamību un zemu aizturi var radīt nebijušas iespējas NATO sakaru un informācijas apritē. Pasākumā demonstrēja arī 5G tehnoloģiju izmantošanu ar mērķi uzlabot NATO spēku informētību un reaģēšanas ātrumu nākotnes potenciālajos konfliktos, veicinot alianses digitālo transformāciju un pāreju uz daudzdisciplīnu operācijām.

Šogad augustā Aizsardzības ministrija un NATO Apvienoto spēku Eiropā virspavēlniecības štāba Transformācijas pavēlniecība parakstīja vienošanos par 5G militārā pielietojuma testa vides izmantošanu. Parakstītais saprašanās memorands sniedz NATO piekļuvi Nacionālo bruņoto spēku mūsdienīgās 5G testa vides izmantošanai, rakstīja "Labs of Latvia".

Viceadmirālis Gajs Robinsons iepriekš uzsvēra, ka, parakstot šo vienošanos, NATO būs iespēja pārbaudīt jaunas koncepcijas un pilnveidot prasības operacionālā vidē, tādējādi īstenojot NATO digitālās transformācijas ambīcijas.

Jaunāko pētniecības un attīstības iniciatīvu demonstrāciju 5G militārā pielietojuma testa vidē īstenos mobilo sakaru un tehnoloģiju uzņēmums LMT sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un NATO Sabiedroto Transformācijas pavēlniecību (Allied Command Transformation).

2. "Facebook" un "Messenger" piedāvās informatīvos čatus

"Meta" platformās "Facebook" un "Messenger" sāk piedāvāt līdzīgu funkciju, kādu piedāvā "Telegram" un "WhatsApp" un "Instagram", sauktu par informācijas kanāliem jeb "Channels", kas pēc būtības ir kā informatīvi čati. Tas ir vienvirziena saziņas rīks, kas satura veidotājiem, viedokļa līderiem vai jebkuram citam interesentam ļauj pulcēt sekotājus un dalīties ar informāciju, aktualitātēm, vēstīja portāls "Kursors".

Jaunā ziņu kanālu funkcija ļaus satura veidotājiem, publiskām personām, "Facebook" lapu administratoriem saviem sekotājiem jeb kopienai vienuviet nosūtīt ziņas, tostarp foto, video. Šis joprojām pastāv kā vienvirziena komunikācijas rīks, kas nozīmē, ka publicēt ierakstus var tikai kanāla administrators. Tikmēr sekotājiem ir iespēja reaģēt uz ziņām, piedalīties aptaujās. "Meta" skaidroja, ka "Facebook" lapu administratori var palaist kanālu tieši no savas lapas, un "Facebook" šiem sekotājiem nosūtīs vienreizēju paziņojumu par iespēju pievienoties šajā kanālā.

Lietotājs var kļūt par dalībnieku neierobežotam skaitam kanālu, tie būs atrodami "Messenger" sadaļā "Channels". Dalībnieki ikreiz saņems paziņojumu, kad kanāla administrators nosūtīs kādu paziņojumu. Taču, ja tas sāk kļūt kaitinoši vai traucējoši, iestatījumos iespējams atzīmēt, ka nevēlies saņemt paziņojumus no attiecīgā kanāla.

Pievienojaties arī "Digitālās brokastis" kanālam vai LSM.lv kanālam platformā "WhatsApp"!

3. "Tinder" ļauj mammai ieteikt tev randiņu

Jaunā "Matchmaker" funkcija ļauj "Tinder" lietotājiem uzaicināt līdz pat 15 radiem vai draugiem uzspēlēt kupidona spēli, kur tieši viņi iesaka potenciālos partnerus iepazīšanās lietotnē. "Tinder Matchmaker" globālā debija gaidāma "tuvākajos mēnešos", vēstīja "The Verge".

"Tinder" jaunā "Matchmaker" funkcija ļauj lietotājiem uzaicināt savus tuviniekus neatkarīgi no tā, vai viņiem ir "Tinder" profils vai nav, lai viņi skatītu un ieteiktu potenciālās saderības. Lietotāji var sākt "Matchmaker" sesiju vai nu tieši no profila kartītes, vai lietotnes iestatījumos izveidojot saiti, kuru var kopīgot ar līdz pat 15 draugiem vai ģimenes locekļiem. Atlasītajiem kompanjoniem ir 24 stundas, lai ieteiktu profilus pirms sesijas termiņa beigām. "Matchmakers" nevar tērzēt vai sūtīt ziņojumus potenciālajiem sirdsāķīšiem.

Kad "Matchmaker" sesija beidzas, "Tinder" lietotājs var pārskatīt, kurus potenciālos iepazīšanās kandidātus ir ieteikuši viņu mīļie. Profili, kas patika atlasītajiem cilvēkiem, tiks atzīmēti kā "ieteikumi", taču "Tinder" lietotājam, kurš tos uzaicināja, joprojām ir pēdējais vārds par to, kuram lietotnē oficiāli atzīmēt "patīk".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti