Sociālajā tīklā «Facebook» turpmāk būs pieejami tērzēšanas roboti ar slavenību «personībām»

Sociālā tīkla "Facebook" mātesuzņēmums "Meta" ir izziņojis vairākus jaunus tērzēšanas robotus, kurus turpmāk varēs izmantot sociālā tīkla saziņas pakalpojumā "Messenger". Katrs no tiem būs ar savu, unikālu personību, un daļai tiks piešķirtas dažādām ASV slavenībām raksturīgās īpašības.

Tērzēšanas roboti specializēsies konkrētās tēmās, piemēram, spēs sniegt kulinārijas padomus vai ieteikt, kur ir labākās atpūtas vietas, vēstīja BBC.

Galveno tērzēšanas robotu sauc "Meta AI" un to varēs izmantot, lai nosūtītu ziņojumus – piemēram, tērzēšanas laikā "Messenger" lietotāji var lūgt tam palīdzību, lai atrisinātu strīdus vai dot citus uzdevumus.

Ar "Meta" līgumu jau parakstījušas vairākas slavenības, kas apņēmušās tērzēšanas robotiem ziedot "savas personības" – to vidū ir amerikāņu reperis Snoop Dogg, sabiedrības dāma Kendala Dženere un citas.

Kopējā ideja ir radīt tādus virtuālos sarunbiedrus, kas spēs paveikt ko vairāk par vienkāršu sarunāšanos.

"Tā nebūs tikai atbildēšana uz jautājumiem.  Šeit runa ir par izklaidi," sacīja Cukerbergs.

Piemēram, čatbots ar  amerikāņu Nacionālās futbola līgas zvaigznes Toma Breidija personību būs pazīstams kā "Bru" un kļūs par gudru un entuziastisku sarunu biedru par dažādām ar sportu saistītām tēmām. Savukārt video platformas "Youtube" zvaigzne MrBeast savu personību piešķīrusi sarunu robotam "Zach", kuram patiks savu sarunbiedru pakaitināt.

Tērzēšanas roboti saziņas pakalpojumā "Messenger" tiks ieviesti tuvākajās dienās un sākotnēji būs pieejami tikai ASV.

Sarunu robota jeb čatbota pamatā ir valodas modelis "Llama 2", ko uzņēmums jūlijā padarīja publiski pieejamu. "Meta" čatboti gan joprojām ir izstrādes stadijā, un tiem būs zināmi darbības ierobežojumi, sacīja uzņēmuma vadītājs Marks Cukerbergs.

Prezentācijas pasākumā "Meta" vadītājs sanākušos arī iepazīstināja ar "Metaversa" koncepciju – virtuālo pasauli, kuras radīšanai Cukerbergs līdz šim iztērējis desmitiem miljardu ASV dolāru.

Uzņēmuma pirmajā klātienes pasākumā kopš pandēmijas "Meta" vadītājs teica, ka mākslīgajam intelektam šis ir bijis lielisks gads.

Pasaulē vadošie tehnoloģiju uzņēmumi šobrīd sīvi konkurē, lai radītu pēc iespējas precīzāku un cilvēka vajadzībām piemērotu mākslīgā intelekta pakalpojumu.

"Meta" par saviem tērzēšanas robotiem paziņoja tajā pašā dienā, kad uzņēmuma konkurents "OpenAi" jeb "Microsoft" atbalstītā "ChatGPT" radītājs pavēstīja, ka viņu izveidotais tērzēšanas robots tagad varēs pārlūkot visu internetu, lai sniegtu tā lietotājiem aktuālo informāciju par notiekošo. Līdz šim "ChatGPT" bija apmācīts izmantot datus tikai līdz 2021. gada septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti