Rīta Panorāma

Lietuva nocietinās robežu ar Krieviju un Baltkrieviju

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Ar mākslīgā intelekta palīdzību rada personalizētas smaržas

Ar mākslīgā intelekta palīdzību rada personalizētas smaržas

Kāda Nīderlandes kompānija piedāvā klientiem ar mākslīgā intelekta palīdzību izveidot personalizētas smaržas. Iekārta un programma var radīt vairāk nekā 500 miljardus unikālu aromātu.

Nav sarežģīti izvēlēties sev tīkamus aromātus un pēc tam mēģināt radīt veiksmīgu to kombināciju.  Taču šī uzņēmuma speciālisti gāja soli tālāk, piedāvājot klientiem sākotnēji aizpildīt anketu par sevi. Šķiet, ka jautājumi – "kāda krāsa tevi raksturo vislabāk, vai uzskatāt sevi par domātāju vai izgudrotāju", nav saistīti ar smaržas izjūtu, taču projekta īstenotāji domā citādāk.

Cilvēka personība lielā mērā saistīta ar vēlmēm, bet izveidotais produkts ir mākslas, zinātnes un tehnoloģiju krustpunkts.

Protams, arī mākslīgais intelekts nav guru, un tam sākumā bija jāmācās, kā vislabāk savienot izskaitļoto formulu ar klientu interesēm. Speciālisti pie projekta strādā jau sešus gadus, un laika gaitā programma mācās, kas smaržo labi, bet kas ne. Ir gadījumi, kad iekārtas rada kaut ko šķietami riebīgu, bet šis atkal ir interpretācijas jautājums – varbūt klients pats negrib atzīt savas personības šķautnes.

Bet process ir interesants, un ideja katram izvēlēties unikālu aromātu – saistoša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti