Hakatonā Rīgā programmētāji meklēs izaicinājumu risinājumus; ir vēl brīvas vietas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No 3. līdz 5. jūnijam otro reizi notiks hakatons "HackCodeX", kas pulcēs programmētājus no vairāk nekā 20 valstīm, lai pierādītu savas prasmes, meklējot risinājumus dažādiem programmēšanas izaicinājumiem. Vēl pēdējo nedēļu tiek aicināti dažāda prasmju līmeņa programmētāji un tehnoloģiju jomas pārstāvji, kas vēlas pārbaudīt savas spējas, sacenšoties ar simtiem citu dalībnieku, informēja rīkotāji.

Hakatona ietvaros komandām būs 48 stundas, lai 3 – 5 cilvēku komandās izstrādātu risinājumus vienam no izaicinājumiem pēc savas izvēles. Izaicinājumus piedāvā gan informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumi, gan strauji augoši Latvijas jaunuzņēmumi, turpretī izaicinājumu programmētājiem karjeras sākumposmā piedāvā biedrība "Riga TechGirls".

Rīkotāji norādīja, ka dalībniekiem būs pieeja mentoriem, unikāliem datiem un jaunākajām tehnoloģijām. Komanda, kas izstrādās labāko risinājumu, saņems vērtīgas balvas. Ar visiem izaicinājumiem dalībniekiem būs iespēja iepazīties hakatona dienā, lai izvēlētos saistošāko tēmu, kam izstrādāt risinājumu, taču daži no tiem būs šādi:

  • IT tehnoloģiju un pakalpojumu sniedzējs "Atea Global Services", daļa no "Atea" grupas, izaicina dalībniekus atrast risinājumu, kā, izmantojot moderno tehnoloģiju iespējas un radošo domāšanu, uzlabot efektivitāti darbā. Šajā izaicinājumā dalībniekiem jāizveido risinājums, kas spētu samazināt darbinieku manuālo darbu, vienlaikus attīstot datos balstītu lēmumu pieņemšanu.
  • Starptautiskais IT uzņēmums "Emergn" savā izaicinājumā vērš uzmanību uz iekļaujošas sabiedrības veidošanu. "Emergn" aicina komandas izveidot rīku, kas, izmantojot "ChatGPT" vai citus mākslīgā intelekta modeļus, palīdzētu uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkiem ar invaliditāti.
  • IT tehnoloģiju uzņēmums "Ubiquiti" sadarbībā ar vadošo tehnoloģiju prasmju veicināšanas organizāciju "Riga TechGirls" izveidojuši izaicinājumu iesācējiem, kas neprasa plašu kodēšanas pieredzi un var tikt prezentēts citos formātos. Izaicinājuma ietvaros dalībnieki tiek aicināti izstrādāt bezkoda risinājumu, kas palīdzētu pircējiem pieņemt ilgtspējīgākus lēmumus, iepērkoties vai pārstrādājot esošos produktus.

Dalība "HackCodeX" ir bez maksas, un hakatons ir atvērts ikvienam interesentam. Lai gan galvenokārt tiek aicināti programmētāji, tomēr arī web dizaineri, studenti un uzņēmēji, kas ir aizrāvušies ar tehnoloģijām un tās sniegtajām iespējām, var pieteikties. Pieteikties iespējams gan komandās, gan individuāli, komandu izveidojot hakatona dienā. Hakatona rīkotāji arī aicina tehnoloģiju uzņēmumus veidot savas iekšējās darbinieku komandas, lai izaicinātu sevi un sacenstos par labāko risinājumu.

Hakatonā vēl ir dažas brīvas vietas, tādēļ pēdējo nedēļu dalībnieki aicināti pieteikties šeit: www.hackcodex.eu.

Vienlaikus ar hakatonu notiks programmētāju konference "HackCodeX Forum" – diskusijas par aktuālākajām tendencēm datortehnoloģiju un programmēšanas nozarē. Pasākums būs veltīts mākslīgā intelekta risinājumiem, kvantu programmēšanai un kiberdrošības izaicinājumiem. Diskusijās piedalīsies gan vietējie, gan starptautiski IT eksperti no Eiropas: hackcodex.eu/forum.

"HackCodeX" rīko inovāciju vadības uzņēmums "Helve" ar mērķi attīstīt inovatīvus risinājumus un veicināt sadarbību starp tehnoloģiju uzņēmumiem un jauniem talantiem. Pasākums rada iespēju veidot starptautiskas sadarbības, attīstot pašmāju tehnoloģiju kopienu un iezīmējot Rīgu kā aizraujošu galamērķi jaunajiem tehnoloģiju talantiem. "HackCodeX" atbalsta IT tehnoloģiju un pakalpojumu sniedzējs "Atea Global Services", daļa no "Atea" grupas, IT uzņēmumi "Emergn" un "Ubiquiti Latvia", kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti