Rīta Panorāma

Rīgas Biržas desmitgadē - "Pašatklāsme"

Rīta Panorāma

Pasaulē piemin pirms 30 gadiem PSRS notikušo augusta puču

19 gadus veca jauniete devusies lidojumā apkārt pasaulei

19 gadus veca jauniete no Beļģijas uzsākusi lidojumu apkārt pasaulei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Trešdien, 18. augustā, 19 gadus vecā beļģu-britu pilote Zāra Raterforda pacēlās no lidlauka Beļģijā, lai mēģinātu kļūt par jaunāko sievieti, kas vienatnē aplidojusi apkārt pasaulei. Viņa šķērsos vairākus kontinentus un desmitiem valstu.

19 gadus vecā Zāra Raterforda lūko pārspēt rekordu un kļūt par jaunāko piloti-sievieti, kas vienatnē aplidojusi apkārt pasaulei. Patlaban šis tituls pieder amerikānietei Šaestai Vaizai, kura pirms dažiem gadiem to izdarīja 30 gadu vecumā. 

Raterforda lido ar vieglu sporta lidmašīnu "Shark Ultralight". Viņas maršruts vedīs pāri pieciem kontinentiem, 52 valstīm. Paredzams, ka ceļojums kopumā ilgs divus līdz trīs mēnešus.

“Bērnībā man patika aviācija, kā arī zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika. Bet es nekad tā pa īstam neredzēju  nevienu citu meiteni, kas to darītu, un man nebija draudzeņu ar tādām pašām interesēm kā man. [..]

Ceru, ka lidojot apkārt pasaulei un atrodoties mediju uzmanības centrā, varēšu iedrošināt meitenes ieinteresēties par aviāciju un zinātnēm,” atzina pilote.  

Raterforda nāk no pilotu ģimenes. Kopš sešu gadu vecuma viņa kā pasažiere lidojusi ar nelielām lidmašīnām. Sāka lēkt ar izpletni 11 gadu vecumā. Bet kopš 14 gadu vecuma jau lidojusi pati.

“Tas ir viņas sapnis. Tas ir tas, ko viņa vēlas darīt. Un patiesi svarīga ir arī lielākā misija. Es esmu ļoti, ļoti lepns, ka viņa vēlas mēģināt piesaistīt vairāk jaunu sieviešu un meiteņu aviācijai un zinātnei. Jo pasaulē tikai 5%  pilotu ir sievietes. Tā patiešām nav statistika, ar kuru mums vajadzētu lepoties,” uzsvēra pilotes tēvs Sems Raterfords.

19 gadus vecā Zāra Raterforda izlidoja trešdien, 18. augustā, no Beļģijas, un viņas pirmais pieturas punkts bija lidlauks Anglijā. Šķērsojot Atlantijas okeānu, viņa piestās Grenlandē, pārlidos ASV, tad Aļasku. No turienes viņa pārlidos Āziju un atgriezīsies Eiropā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti