Rīta Panorāma

Dānijā vērienīgs gaisa pūķu festivāls

Rīta Panorāma

Laika ziņas

Studenti veido elektrisko triciklu

RTU studenti rada triciklu un meklē veidus efektīvai enerģijas izmantošanai

Teorētiskās zināšanas uzreiz pielieto praksē, būvējot elektrisko triciklu – šādu iespēju izmanto Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti, kuri radījušu triciklu, kas ar trīs parasta elektriskā urbja baterijām spēj nobraukt divus kilometrus, attīstot ātrumu līdz pat 30 kilometriem stundā. Lai šādus rādītājus sasniegtu, studentiem jāatrod veids, kā elektroenerģiju izmantot pēc iespējas efektīvāk.

Tricikla izveide nav vienkārši izklaide. Procesa laikā studenti teorētiskās zināšanas pielieto praksē un meklē jaunus risinājumus, kā pēc iespējas mazāk izmantot enerģiju, lai darbinātu šo transportlīdzekli.

RTU students Mārtiņš Priede norādīja: "Mūsu gadījumā ir vienkārši centieni pēc iespējas efektīvāk izmantot elektroenerģiju. Piemēram, baterijas mūsdienās tomēr ir tikušas līdz zināmam limitam. Sanāk, ka dabūt vairāk enerģijas mazākā vietā būs lielākas izmaksas. Problēma ir tajā, cik efektīvi tu to spēj izmantot un kādiem iemesliem izmanto. Ja mēs spējam izmantot pēc iespējas efektīvāk, tad uzlabojas komforts patērētājam, jo tev nevajag lādēt elektrisko skrejriteni vienreiz dienā, tu vari vienreiz nedēļā lādēt, jo tu izmanto visu enerģiju tik ļoti efektīvi."

RTU students Lauris Emīls Frēlihs demonstrēja principu, kā tricikls darbojas, pārvadājot tajā iekšā sēdošo cilvēku: "Ritenis darbojas uz motora. Ņemot vērā, ka strāvas avotam ir ierobežota maksimālā strāva, ko tas var padot, mums ir jāpaātrina ļoti lēnām. Mūsu mērķis ir izveidot pilnībā savu kontrolieri, kas spētu dot attiecīgo enerģijas daudzumu, lai prototips diezgan ātri varētu uzsākt kustību. Mums risinājums ir, ka mēs to enerģiju, kuru nespējam lietderīgi izmantot, pārvadām uz kondensatoriem, kuros viņa tiek uzglabāta. Tad, kad motors pieprasa vairāk enerģijas, viņa tiek atdota atpakaļ sistēmai. Mēģinām visu enerģiju, kas mums ir pieejama, visu laiku izmantot."

Šobrīd puiši izstrādā jaunu tricikla dizainu un konstrukciju, esošo metāla karkasu aizstājot ar daudz vieglākiem materiāliem. Pēc tam, kad jaunais un daudz vieglākais tricikla modelis būs tapis, tas būs spējīgs nobraukt lielāku attālumu, sasniegt lielāku ātrumu un efektīvāk iztērēt pieejamo enerģijas daudzumu.

"Mūsu lielais mērķis ir piedalīties maratonā, kas ir kas globāls akadēmisks pasākums. Tās ir vadošās studentu inženierijas sacensības, kuras koncentrējas uz energoefektivitātes konceptu," sacīja RTU students Mārtiņš Priede.

Puiši cer, ka šajās starptautiskajās sacensības ar savu triciklu spēs uzrādīt ļoti augstvērtīgus rezultātus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti