Rīta Panorāma

Krievijas armija Ukrainā aktivizējusies pie Avdijivkas

Rīta Panorāma

Skolēni un studenti pulcēsies uzņēmējdarbības iedvesmas konferencē

Beļģijā somas rada no sēņu micēlija

Beļģijā mēģina izgatavot somas no sēņu micēlija

Zinātnieki un uzņēmēji visā pasaulē meklē dabisku aizstājēju dzīvnieku ādām un sintētiskiem materiāliem. Beļģijas galvaspilsētas Briseles universitātē rokassomiņas mēģina izgatavot no sēņu micēlija.

Ideja par sēņotnes izmantošanu materiāla ražošanā nav jauna, un līdzīgus projektus patlaban īsteno vairāki jaunuzņēmumi. Taču tas nemazina pētnieku interesi, jo vissvarīgākais ir izstrādāt ekonomiski un komerciāli izdevīgu ražošanas un apstrādes procesu.

"Mēs audzējam micēliju šajos alumīnija konteineros uz lauksaimniecības produktu un augu atkritumiem, un pēc divām nedēļām var iegūt jauku ādu. Mūsu produkts ir pilnīgi bioloģisks, mēs, to apstrādājot, neizmantojam plastmasu vai bīstamas ķīmiskas vielas," pastāstīja bioinženieris Simons Vandeluks.

Speciālisti norādīja, ka radītais materiāls ir mīksts, samtains un lieliski piemērots somiņu izgatavošanai. Tomēr tam vēl ir sēņu smarža, tāpēc vajadzīgi papildu pētījumi un pilnveidošana.

Esot vērts pielikt pūles, jo produkts ir ilgtspējīgs – iegūts no dabiskām izejvielām un bioloģiski noārdās, neradot atkritumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti