VIDEO. Konference par latvisko identitāti «Latvietis kokā ēd sēnes: nopietni un nenopietni par latviešiem»

Šodien, 8. decembrī, Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkā Kalpaka bulvārī 4, Rīgā notiek konference "Latvietis kokā ēd sēnes: nopietni un nenopietni par latviešiem". Tajā 14 LU akadēmiskā personāla pārstāvji, doktoranti, atmiņas institūciju u.c. jomas speciālisti lasa savus pieteiktos referātus. Konferences tiešraide skatāma arī portālā LSM.lv.

Kā skaidroja LU, ideja organizēt šādu konferenci radās pavasarī, kad uzvirmoja jautājums par citāta "Latvieši ir tautiņa pie Baltijas jūras, kas dzīvo kokos un ēd sēnes" vēsturisko izcelsmi.

Minētais citāts ir interpretēts dažādos vārdu salikumos un mums visiem ir zināms un dzirdēts, tomēr, pētot dažādus rakstītos avotus, nav izdevies noskaidrot tā izcelsmi. Viens no intuitīviem minējumiem bijis, ka šis raksturojums ņemts no kāda 18. vai 19. gadsimta autoru darbiem. Tāpat bijusi versija, ka latvieši šo teicienu izdomājuši paši par sevi. Ir arī uzskats, ka tas minēts kādā enciklopēdijā vai vēstures grāmatā, kura datēta aptuveni ar 18. gadsimtu. Tāpat ļoti iespējams, ka tas ir jaunlaiku mīts.

Konferencē, lai kopīgiem spēkiem noskaidrotu, vai šis teiciens vairāk saistās ar laiku pēc Latvijas neatkarības atgūšanas vai tomēr minēts kādā senākā vēstures avotā, aicināts piedalīties ikviens interesents.

Konferences programma.
Konferences programma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti