«Google» izziņo sava mākslīgā intelekta modeļa «Gemini» iznākšanu

Kompānija "Google" nākusi klajā ar savu jauno mākslīgā intelekta modeli "Gemini", norādot, ka tas pārspēj kompānijas "OpenAI" izstrādāto un lielu popularitāti iemantojušo "ChatGPT" lielākajā daļā testu, spēj "domāt daudz rūpīgāk," kā arī pamīšus darboties dažādos formātos.

Uzņēmuma vadītājs Sundars Pičajs jaunievedumu nodēvējis par "jaunu laikmetu" mākslīgā intelekta jomā, vēstīja BBC.

"Google" šogad jau sevi bija pieteicis mākslīgā intelekta lauciņā, nākot klajā ar sarunu robotu "Bard", tiesa, skaidrojot, ka tas ir "eksperiments". Savukārt komentējot jaunā modeļa spējas, tehnoloģiju gigants vairs nav tik pieticīgs.

"Gemini" spēšot atpazīt gan tekstu, gan attēlus, gan audio un pat rokrakstus. Tas nebūs pieejams kā atsevišķs produkts, bet gan tiks iekļauts esošajos "Google" rīkos, ieskaitot meklētāju un sarunu robotu "Bard".

Paredzēts, ka sākotnēji "Gemini" būs pieejams 170 pasaules valstīs kā "Bard" papildinājums, bet vēl ne Eiropā un Lielbritānijā, jo notiekot darbs ar vietējiem regulatoriem.

Jauno tehnoloģiju "Google" savos rīkos ieviesīšot pakāpeniski. Divas mazākas "Gemini" komponentes "Pro" un "Nano" – "Pro" modelis būs pieejams "Bard", bet "Nano" versija – mobilajos telefonos ar "Android" operētājsistēmu. Tikmēr jaudīgākais papildinājums "Ultra" vēl tiekot testēts un tā iznākšana iecerēta nākamā gada sākumā, vēstīja "The Guardian".

Vienlaikus "Google" norādīja, ka "halucināciju" iespējamība – apzīmējums, kā dēvē mākslīgā intelekta kļūdainās atbildes, aizvien esot līdz galam neatrisināta problēma.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti