Rīta Panorāma

NATO Vilņas samita zīmē nosvinēta Lietuvas valsts diena

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieci Evu Juhņeviču

Mākslīgā intelekta samitā Šveicē pulcējas arī roboti

Mākslīgā intelekta samitā Šveicē pulcējas arī roboti

Šveices pilsētā Ženēvā šajās dienās notiek Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Starptautiskās Telekomunikāciju savienības un tās partnerorganizāciju mākslīgā intelekta samits. Starp tā dalībniekiem ir arī vairāki desmiti roboti – humanoīdi.

Forums dibināts 2017. gadā un pamazām evolucionējis par tiešsaistes platformu, kas apvieno dalībniekus no 183 valstīm. Tomēr attālinātā komunikācija nevar aizstāt tiešus kontaktus, tāpēc uz pasākumu pulcējušies vairāki tūkstoši speciālistu.

Tā galvenais mērķis ir diskutēt un parādīt, kā jaunās tehnoloģijas var atbalstīt ANO izvirzītos ilgtspējīgas attīstības mērķus, tai skaitā cīņu pret klimata krīzi un humānās palīdzības sniegšanu. 

Ne mazāk svarīgi ir cilvēku un mašīnu sadarbības jautājumi, un forumā piedalīsies jeb – pareizāk būtu teikt – uz to atvesti arī astoņi sociālie roboti humanoīdi, kā arī vairāk nekā 50 specializētie roboti.

Tie demonstrē savas spējas, sākot no cīņas ar ugunsgrēkiem un palīdzības sniegšanas, līdz ilgtspējīgai veselības aprūpei un darbam lauksaimniecībā. Piektdien Starptautiskajā konferenču centrā deviņi roboti un to radītāji arī piedalīsies preses konferencē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti