Dienas ziņas

Turpina meklēt Krāslavas novadā pazudušo sievieti ar meitiņu

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Atklāj Kosmosa izziņas centru Cēsīs

Cēsīs atklāj Kosmosa izziņas centru

Iejusties astronauta profesijā, veikt dažādus izaicinošus uzdevumus un saprast, kāds ir kosmoss – nedēļas nogalē Cēsīs apmeklētājiem durvis vērs Kosmosa izziņas centrs. Tas esot viens no retajiem šāda līmeņa centriem ne tikai Baltijas valstīs, bet arī visā reģionā. 

Kosmosa izziņas centrā varēs daudz labāk izprast, kāds ir kosmoss un kā tajā spēj dzīvot cilvēks, norādīja centra vadītājs Miks Dzenis: 

"Kosmosa centrs ir unikāls ar to, ka mums ir sava kosmosa stacija, kuras pamata ideja ir parādīt, kā astronauti dzīvo kosmosā. Tā ir iespēja bērnam uzzināt, ka astronauts no viņa ikdienas procesiem nav nemaz tik tālu."

Centram ir trīs stāvi – pirmajā būs iespējams apskatīt dažādus eksponātus, piemēram, robotus, satelītus, roverus, raķešu dzinējus, kā arī  raķešu modeļus. Otrajā stāvā būs iespēja pašiem iesaistīties dažādu uzdevumu veikšanā, bet trešajā – izprast, kā trenējas astronauti. 

Daudziem bērniem, pusaudžiem, jauniešiem viena no sapņu profesijām ir astronauts. Šai centrā būs iespējams saprast, kas astronautam jādara un vai šāda lieta tiešām patiktu. Dzenis pastāstīja, ka centrā būs iespējams iziet cauri dažādiem scenārijiem, piemēram, kā rīkoties, ja uz kosmosa staciju atsūtīta nezināma baktērija. "Uzdevums ir baktēriju dezinficēt. Citādi tā var ietekmēt pārējo kosmosa stacijas apkalpi ar dzīvībai bīstamu rezultātu," skaidroja Dzenis.

Kosmosa centra ar šādām iespējām tuvākajās kaimiņvalstīs, arī Igaunijā, nav. Kā smejas centra darbinieki – šī ir vēl viena uzvara neoficiālajā cīņā: kurš labāks. "Tuvākie centri, kuros skatāma kosmosa tematika, ir redzami Beļģijā – "Euro Space Center"."

Centra vadītājs Dzenis norādīja, ka mērķis ir parādīt, ka kosmoss nemaz nav tik tālu, kā mums liekas, un ka jebkuram jaunietim ir iespēja mācīties ko vairāk par kosmosa izpēti vai STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika) nozarēm.

Cēsu Kosmosa izziņas centra būvniecība sākta 2021. gadā, projektā ieguldot vairāk nekā 9 miljonus eiro. 4. oktobrī Cēsīs notika svinīgā Kosmosa izziņas centra atklāšana, bet nedēļas nogalē (7. un 8. oktobrī) ar divu dienu atvēršanas svētkiem centrs durvis vērs apmeklētājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti