Medijs: sociālā tīkla «X» konkurents «Threads» decembrī būs pieejams arī Eiropas Savienībā

Sociālā tīkla "Facebook" māteskompānija "Facebook" decembrī plāno Eiropas Savienības (ES) tirgū laist mikroblogošanas platformu "Threads", kas konkurē ar Īlona Maska pārvaldīto platformu "X", vēsta laikraksts "Wall Street Journal" (WSJ).

Atsaucoties uz anonīmiem avotiem, WSJ ziņoja, ka "Threads" piedāvās arī tikai lasīt ierakstus bez iespējas pašam publicēt vēstījumus.

Kad "Meta" jūlijā sāka piedāvāt pakalpojumu "Threads", ES netika iekļauta pakalpojuma tirgos. "Meta" to pamatoja ar juridiskām neskaidrībām par "jaunām digitālo tiesību normām", kas varētu būt atsauce uz Digitālo pakalpojumu aktu un Digitālo tirgu aktu, kuru normas varētu radīt problēmas "Meta", jo tās platformās "Instagram" un "Threads" tiek veikta automātiska lietotāju datu sasaiste.

Kopš Masks pirms vairāk nekā gada iegādājās "Twitter" un pārdēvēja to par "X", tās lietotāju skaits ir samazinājies, liecina tirgus pētījumu dati. Platformu arī apsūdz par nespēju pienācīgi novērst naida runas un viltus ziņu izplatību.

Vairāki konkurenti ir saskatījuši iespēju "X" problēmas izmantot, lai veidotu savas platformas.

"Threads" tiek uzskatīta par īpaši spēcīgu potenciālo "X" konkurentu, jo pakalpojums bāzējas uz "Meta" fotogrāfiju un videoapmaiņas platformas, kuru lieto simtiem miljoni cilvēku visā pasaulē.

Vismaz reizi mēnesī "Threads" izmanto gandrīz 100 miljoni lietotāju, oktobrī paziņoja "Facebook" dibinātājs un "Meta" vadītājs Marks Zakerbergs. Pēc darbības sākšanas "Threads" reģistrēto lietotāju skaits dažu dienu laikā sasniedza 100 miljonus, tomēr drīz pēc tam lietotāju aktivitāte samazinājās.

Zakerbergs paudis pārliecību, ka "Threads" dažu gadu laikā varētu sasniegt vienu miljardu lietotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti