Dienas ziņas

Griķu sējumu novākšana sagādā raizes

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Jauniešus aicina pieteikties kiberdrošības sacensībām

Aicina jauniešus pieteikties kibersacensībām #KiberPlēsis

Jau otro gadu pēc kārtas Latvijas jaunieši vecumā no 16 līdz 24 gadiem aicināti reģistrēt savu dalību kibervides sacensībām #KiberPlēsis, ko rīko kiberdrošības uzņēmums "Cyber Circle". Sacensības sāksies 11. novembrī, un to dalībniekiem būs iespēja izaicināt savas IT prasmes, kļūstot par kibertelpas varoņiem, risinot uzdevumus "Capture the Flag" (CTF) formātā.

Kā skaidroja rīkotāji, par 2023. gada sacensību uzvarētāju varēs kļūt prasmīgākais dalībnieks – meitene vai puisis, kurš visveiksmīgāk pārvarēs organizatoru sagatavotos uzdevumus. Izvēlētais sacensību ietvars CTF jeb "Atrodi karogu" ir viens no populārākajiem tehnoloģiju derbija spēles formātiem kibervides un informācijas tehnoloģiju drošības jomā. CTF sacensības ir ar izglītojošu mērķi veidots digitālu mīklu kopums tīmekļa, failu un lietotņu kodā, kur jāmeklē slēptas norādes un detaļas. Šo formātu iecienījuši "baltie" hakeri – tehnoloģiju eksperti un entuziasti, kuri atrod dažāda veida drošības ievainojamības un ziņo, lai tās novērstu un nākotnē uzlabotu drošu digitālo platformu darbu.

#KiberPlēsis partneri un infotelpas atbalstītāji ir Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija "CERT.LV", "RigaTechGirls", Latvijas Drošības un Aizsardzību Industriju Federācija, "Women4Cyber Latvia" un Latvijas izglītības iestādes.

Kā norādīja "CERT.LV" vadītājas vietnieks Varis Teivāns, valstij ir vajadzīgi kiberdrošības profesionāļi, kas nākotnē rūpēsies par Latvijas kibertelpas drošību, tāpēc šīs sacensības ir lielisks veids, kā jaunieši interesantā un atraktīvā veidā var pārbaudīt, ko nozīmē virtuālās telpas sargāšana, ko tas sevī iekļauj, kādas prasmes un iemaņas ir vajadzīgas, lai attīstītu savu potenciālu.

"Ceram, ka "Capture the Flag" (CTF) uzdevumu veiksmīga atrisināšana sniegs jauniešiem iedvesmu un būs pirmais solis ceļā uz kiberdrošības varoņa statusu nākotnē," viņš pauda.

Reģistrācija #Kiberplēsis sacensībām ir sākusies, un rīkotāji mudināja dalībniekus neatlikt reģistrāciju uz pēdējo brīdi. Reģistrēties var šeit.

Sacensību #KiberPlēsis galvenais uzvarētājs iegūs vērtīgu balvu — Portatīvo datoru ikdienas izaicinājumiem. Otrās vietas uzvarētājs iegūs – viedpulksteni, un trešās vietas uzvarētājs – bezvadu austiņas. Aktīvākajiem un prasmīgākajiem dalībniekiem tiks dota iespēja piedalīties dažādās kiberdrošības apmācībās, kā arī tiks dota iespēja apgūt apmaksātu praksi uzņēmumā "Cyber Circle". Plānotas arī vērtīgas veicināšanas balvas pārējiem sacensību dalībniekiem, kuri uzrādīs labus rezultātus, informēja rīkotāji.

Sacensību sākums ir 2023. gada 11. novembrī pulksten 11.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti