Zaķis ar personīgo rekordu izcīna 2.vietu 50 kilometru skrējienā Ķīnā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Īrijā dzīvojošais latvietis Raivis Zaķis 26.oktobrī Ķīnā piedalījās “Changan Ford Ultra-Challenge 2018” un 50 kilometru distancē izcīnīja otro vietu, kaut sākotnēji atradās pirmā desmita beigās. Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas pārstāvji veiksmīgus startus demonstrēja ne tikai Ķīnā, bet arī Vācijā, Igaunijā un citviet. Pašu mājās kuplāk apmeklētais pasākums bija Jūrmalas rogainings.

50 kilometru distanci Ķīnas vidienē Raivis Zaķis veica 3 stundās 12 minūtēs un 35 sekundēs, izcīnot sev negaidītu otro vietu un līdzšinējo personīgo rekordu labojot par vienu minūti un deviņām sekundēm.

“Viss izdevās kā plānots, līderu grupa startā sāka ļoti ātri - zem 3:30min/km, bet es iesāku mierīgāk, jo bija karsts -  ap 25 grādiem, bet man tas patīk. Vajadzēja tikai skriet nedaudz mierīgāk,” LSM stāsta Raivis Zaķis, kurš pirmos 20 kilometrus turējās vienatnē ap astoto pozīciju, skrienot ar vidējo tempu 3:40min/km.

Pirmā pusdistance bija ārpus pilsētas Hubei provincē ar lēzeniem un gariem kāpumiem. Skrējiena otro daļu veidoja 25 kilometru (km) aplis, kurā latvietis panāca priekšā skrienošos. “Pa vienam sāku visus ķert un ap 35. km biju jau 4.vietā, tad noķēru vienu japāni un biju jau trešais. Anglis bija priekšā apmēram divas minūtes, viņu noķēru ap 43. km, bet vietējo ķīnieti neizdevās panākt,” pēc skrējiena atklāj Raivis Zaķis, kurš uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un vienu sekundi, vidēji distanci veicot tempā 3:52min/km. Apsteigtais brits Ollie Garrod nesglabāja trešo vietu un palika ceturtais (3h 17min), ļaujot trešajā pozīcijā finišēt spānim Manuel Anguita Bayo (3h 14min), kurš pirms diviem gadiem Ķīnā bija pirmais 100 kilometru distancē.

“Negaidīti izcīnīju otro vietu. Kopumā esmu ļoti apmierināts - personīgais rekords un TOP3 - neko daudz vairāk nevar prasīt.

Braucot uz sacensībām, zināju, ka esmu labā formā, jo treniņu process bija labs - pēdējās 14 nedēļās bija vidēji noskrieti 130 kilometri nedēļā ar 190 kilometriem lielākajā,” gatavošanās posmu iezīmē Raivis Zaķis:

“Tagad jāatpūšas un tad jāsāk gatavoties pasaules čempionātam (PČ) 50 kilometros. Cerams, ka Latvija uztaisīs stipru komandu, jo domāju, ka mums ir ļoti liela iespēja tikt TOP5 komandu ieskaitē PČ. Ja būs laba komanda, varbūt varam pacīnīties pat par medaļām.”

2019.gadā PČ risināsies 1.septembrī Rumānijā un

Raivja Zaķa sasniegums ir ne tikai labākais Latvijas skrējēju rezultāts šogad, bet arī visu laiku ceturtais augstākais

aiz Andreja Jesko (3:00:41, Daugavpils, 2016), Artūra Bareiķa (3:04:40, ASV, 2016) un Anatolija Macuka (3:10:51, Katara, 2015).

Ķīnā vienlaikus finišēja Andris Dudels un Sandra Brāle (4:32:56), vidēji distanci noskrienot tempā 5:28min/km, neskatoties uz to, ka sacensību pirmajā pusē daugavpilietis Andris Dudels bija aptuveni kilometru priekšā Sandrai Brālei. Ja Zaķis skrējiena otro daļu noskrēja par sešām minūtēm lēnāk nekā pirmo, tad Brāle pirmajā pusē zaudēja par 10 minūtēm vairāk, savukārt Dudels pirmo pusi veica par pusstundu ātrāk nekā otro (2h02min pret 2h32min), kur savu ietekmi deva trasē pieaugošais karstums.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

“Trase bija pasmaga, un saule arī karsēja. Daudzi izstājās, vai tie, kuri skrēja 100 kilometrus, noskrēja 50. Daudz garu kāpumu. Saule izlīda jau pirms starta un visu trasi nežēloja skrējiena dalībniekus. Ūdens punkti bija abi organizēti ik pēc pieciem kilometriem, vietām pat biežāk,” par sacensībām LSM stāsta Sandra Brāle: “Līdzjutēji  atvesti daudz - vietām pat atbalstīja, vietām gan tikai klusēja un noskatījās. Vietējo cilvēku resursu iesaiste bija milzīga - daudz policijas, karavīru, speciālo uzdevumu vienība un starta brīdī helikopters. Par godu sacensībām slēgta šoseja ar trīs joslām katrā virzienā.”

Vietējiem iedzīvotājiem bijis savs piecu kilometru tautas skrējiens un, kā pieļāva Andris Dudels, tad lielākā daļa savā dzīvē nebija redzējuši eiropiešus: “Mēs bijām tālu no tūristu maršrutiem, vietējie pirmo reiz redzēja baltu cilvēku un prasīja atļauju pieskarties. Apkārt kolhozi, uz trases pionieri un vietējās 'jačeikas' (šūniņa - kr.val) pārstāvji. Trasi divas dienas iepriekš nožogoja.”

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Krietni tīkamākos laikapstākļos nākamnedēļ Valkā risināsies Latvijas čempionāts (LČ) 50 kilometros, līdztekus 10.novembrī noskaidrojot arī šī gada valsts čempionus 100 kilometros, kur startēs arī pērnā gada uzvarētāja Sandra Brāle. Šādu divreiz garāku distanci Ķīnā veica arī Dzintars Kļava, finišējot nepilnās 10 stundās (9h52min). Pirmie divi garās distances skrējēji 25 kilometru starta taisnē ar sekojošiem trim apļiem finišēja ātrāk par septiņām stundām (6h53min un 6h58min).

Aizvadītajā nedēļā Ķīnas pilsētā Šanhajā triatlona distanci “Ironman Half” veica Kārlis Sālījums (5:20:12), bet vēl trīs triatlonisti startēja Turcijā – Juris Jansons (4:37:07), Māris Rudens (4:59:47), Arnis Pūciņš (5:53:55) un Guntis Buks (6:48:38).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Pirms nedēļas LSM vēstīja par Amsterdamas maratonu, kur Ventspils puses skrējēja Laura Čakle uzrādīja sezonas piekto labāko Latvijas maratona rezultātu.

28.oktobrī pēc Vācijas pilsētas Frankfurtes maratona piecinieku jau noslēdz Lelde Kalniņa (3:08:51).

42,195 kilometrus šogad ātrāk skrējušas tukumniece Karīna Helmane-Soročenkova (2:44:49, Berlīne), cēsiniece Lelde Neimande (2:48:02, Čikāga), Jekaterina Sokunova (3:03:23, Valmiera) no Līvāniem un Baiba Šņoriņa (3:04:29) no Talsiem.

Otrajā gadā pēc olimpiskajām spēlēm 42,195 kilometru distancē Latvijas skrējējām vērojama paaudžu maiņa, jo šogad maratonu nav noskrējušas ierastās līderes Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele un Anita Siliņa (agrāk Kažemāka).

Frankfurtes maratonā Latvijas dāmu sezonas TOP10 izdevās iekļūt arī Montai Ločmelei (3:13:48). Ātrāk par četrām stundām noskrēja Santa Puriņa (3:52:11), bet trijās stundās iekļāvās Artūrs Ločmelis (2:59:03), dažas minūtes vēlāk finišēja Igors Morgunovs (3:03:44), bet ceturksni pirms četrām stundām savu hronometru apturēja Aleksejs Pozdņakovs (3:45:12).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Aizvadītajā nedēļas nogalē bez piedzīvojumiem neizpalika Venēcijas maratonā, kur piedalījās arī Latvijas pārstāvji.

Igaunijas 100 kilometru taku skrējienā “Haanja100” pa distanču slēpošanas trasē Munameģa pakājē uz goda pjedestāla otrā un trešā pakāpiena sestdien, 27.oktobrī, rāpās Aija Linē (12:57:44) un Lauma Čerņevska (13:05:54), no vietējās uzvarētājas atpaliekot pusotru stundu. Teju visus laikapstākļus Hānjas augstienē pieredzēja arī Mārtiņš Sirmais (13:17:49) un Aivis Vaļulis (13:33:41). Uzvarētājs igaunis Urmas Peikers 74 finišētāju vidū 15 apļus veica deviņās stundās un nepilnās divās minūtēs.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Taku maratona distancē Pēteris Cābulis (4:01:40) izcīnīja trešo vietu, uzvarētājam sešos apļos piekāpjoties par 154 sekundēm. Devītajā vietā ierindojās Māris Lūsis (4:47:36), savukārt Mārtiņš Freibergs (5:40:08) un Aivars Veiss (5:55:56) ieņēma 19. un 21.vietu 37 maratonistu konkurencē. Starp 17 sievietēm piekto, sesto un astoto vietu draudzīgi ieņēma Daiga Kalniņa-Vindedzkalna (5:40:07), Santa Roze (5:52:08) un Lāsma Āboliņa (6:54:31).

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Šajā nedēļas nogalē nebijušā dubultmaratonā “Taisnais” sevi varēs pārbaudīt taku skrējēji, mērojot ceļu pa bijušo dzelzceļa līniju Rīga-Ērgļi, ar startu Sauriešos. Divreiz īsākajā maratona distancē dalībnieki 3.novembrī skries līdz Suntažiem.

Aizvadītās nedēļas lielākais tautas sporta pasākums bija Jūrmalas rogainings, kurā sešu, četru un trīs stundu ieskaitē piedalījās 267 komandas. Sešu stundu sacīkstē absolūtos uzvarētājus neizšķīra punktu skaits, bet distancē pavadītais laiks, un laurus plūca komanda “Pumpis” (238 punkti) ar Jāni Žideļūnu un Gunti Šmauksteli. 10 punktus mazāk Jūrmalā savāca jauktā komanda “Astnieki” ar Jāni Kalniņu un Madaru Apsaloni. Ātrākā dāma bija Dace Gaigala ar 195 punktiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Rogaininga rudens sezona šobrīd uzņem apgriezienus. Šosestdien, 3.novembrī, Līgatnē risināsies populārais “Lapsu rogainings”, nākamnedēļ Mārtiņdienā vienlaikus ar Viļņas rogainingu Lietuvā notiks masveidīgais Rīgas rudens rogainings, savukārt dienu pirms valsts simtgades kulminācijas Kandavā pulcēsies “Brīvības rogaininga” dalībnieki, kur būs iespēja sacensties arī pašvaldību kausa ieskaitē. Ar sacensībām Rīgas Sarkandaugavā šonedēļ turpinās arī telpu orientēšanās sezona.

Tikmēr asfalta skrējēji brīvdienās pulcējās Rīgas Mežaparkā 15 kilometru skrējienā, kur ātrākie svētdien, 28.oktobrī bija Māris Pakārklis (0:59:45) un Zane Gruberte (1:17:25). Piecus kilometrus visātrāk noskrēja Edgars Rencis (0:17:43) un Liena Puise-Puiša (0:22:32).

Šajā nedēļas nogalē Carnikavā risināsies šķēršļu skrējiens “Patria Historical Run”, Siguldas divu tiltu skrējiens, savukārt tie, kuriem sezona ir galā, vērsīs skatus ASV metropoles Ņujorkas virzienā, kur ielas būs atvēlētas maratonistiem, kur skrējējiem, cerams, nevajadzēs skriet pa ūdeni, kā to nācās darīt Venēcijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti