Dienas ziņas

Slimnīcu pacientiem par ēdināšanu var nākties maksāt pašiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Žīguros skolēnus vizina suņu kamanās

VIDEO. Žīguros suņu skriešanās sporta čempions kamanās vizina skolēnus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vizināšanās suņu pajūgā šķietami ir kaut kas tāls un Skandināvijas valstīm raksturīgs, taču arī latvieši strauji attīsta šī sporta tradīcijas. Nupat skolēnus Žīguros Balvu novadā ar haskijiem iepazīstināja kamanu suņu sporta kluba pārstāvis un sacensību čempions Mārtiņš Kristons no Rīgas. Viņš Latvijas pierobežā pērn iegādājās īpašumu un nu regulāri Latgalē aizvada treniņus. 

Ļaut samīļot un sabužināt haskijus, kā arī izglītot un ieinteresēt bērnus un jauniešus mazajās lauku skolās par suņu dzīvesveidu un sporta veidiem ziemas kamanās – ar šādu mērķi skolā Žīguros viesojās Kristons. Šajā Latvijas pusē tas bija pirmais šāda veida pasākums un, kā atzina, skolēni, –  atmiņās vēl ilgi paliks iespēja izbraukt skolas sporta laukumu kamanās ar suņiem.

Viduču pamatskolas 1. klases skolniece Renāte sacīja: "Ļoti labi! Man patika ar suņiem braukāt! Ļoti labi man patika."

Savukārt Viduču pamatskolas 7. klases skolniece Elīza pauda: "Tāda sajūta, ka tu lidosi tagad un desmit sunīši tevi pacels gaisā! Ļoti foršas emocijas un tādas pozitīvas!"

Suņu pajūga saimnieks Kristons ir daudzkārtējs Latvijas un Baltijas čempions suņu skriešanas sporta disciplīnās, panākumus guvis arī pasaules mērogā un ar haskiju audzēšanu nodarbojas profesionālā līmenī. Viņš uzsvēra, ka spilgtie iespaidi par braucienu rodas tieši lielā ātruma dēļ.

"Sprinta sacensībās vidējais ātrums mēdz būt virs 30 kilometriem stundā. Tas ir vidējais. Haskijiem 30 kilometri stundā ir ļoti labs ātrums, bet ir tās krustotās šķirnes, kuri ir lielāki, ar garākām kājām – tie iet 35 līdz 40 [kilometri stundā]. 40 līdz 60 kilometrus dienā mēs nobraucam."

Mīlestību pret suņiem sportists mantojis no tēva un, meklējot treniņiem piemērotāko vietu, apceļota teju visa Latvija, līdz pagājušajā gadā tuvu Latvijas un Krievijas robežai, netālu no Žīguriem iegādāts īpašums.

Kristons stāstīja: "Pie pašas robežas, pie sētas, pie robežsargiem. Robežsargi mūs sargā. Šī vieta likās vienkārši lieliska! Šeit ir meži, klusums, miers. Neskraida apkārt nepiesieti suņi, vistas neskraida pa ceļiem, vienkārši lieliska vieta priekš braukšanas ar suņiem un izbaudīt to klusumu un mieru, kas ir tikai Latvijā."

Šobrīd sportista komandā pavisam ir 11 dažāda vecuma haskiji, katrs ar savu raksturu un īpašu vārdu.

Suņu kamanas lielākā pulkā varēs redzēt jau nākamās nedēļas nogalē pasaules kausa posmā Smeceres silā Madonas pusē. Tāpat Kristonam ir ieceres piedalīties arī Skandināvijas sacensībās, kur suņi skrien no 100 līdz pat 1000 kilometru garas distances.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti