4. studija

Kāpēc gadiem ilgi neatrodas līdzekļi 200 metru ielas posma remontam?

4. studija

Vai dezinfekcijas līdzeklis var veidot toksiskus savienojumus?

Vai apkārtējo māju bērni un pieaugušie drīkst sportot skolu stadionos?

Vai Rīgā apkārtējo māju bērni un pieaugušie drīkst sportot skolu stadionos?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vai skolu stadioniem vakaros ir jābūt pieejamiem sportotgribētājiem, un vai tiem vakaros ir jābūt izgaismotiem un attīrītiem no sniega? Rīgas domē norādīja, ka lielākā daļa skolu stadionu ir pieejami apkārtnes iedzīvotajiem, bet ar sniega tīrīšanu katrai skolai sokas atšķirīgi.

Šajā laikā kā bērni, tā pieaugušie cenšas sportot un meklē iespējas, kur to var darīt. Bet, kāpēc dažu skolu stadioni vakaros ir apgaismoti, bet citi ne? Un, vai skolā ir pienākums arī attīrīt stadionus no sniega?

“Vienīgais veids, kā pasportot bērniem šobrīd, ir ārā, nelielās grupās vai individuāli. Pēc būtības skolas patiesībā ir noteicošais faktors, vai šie treniņi būs vai ne,” pastāstīja iedzīvotāja Alīna Ozoliņa, kura vēlas izgaismotus, tīrus un pieejamus skolu sporta laukumus.

Taču, piemēram, pie Rīgas 95. vidusskolas vakaros apgaismojums netiek ieslēgts un skrejceliņi arī netiek tīrīti. “Šeit prožektori ir notestēti, strādā, bet tie nedeg. Un tā atbilde ir tāda, ka skola negrib veicināt pulcēšanos. Bet es uzskatu, ka skolai nav jākontrolē, kas te pulcējas. Tas vairāk ir policijas darbs,” pauda Alīna.

Lūk, šādu atbildi Alīna saņēmusi no skolas vadības: “Šobrīd līguma attiecības ar nomniekiem ir pārtrauktas, un vienkārši apgaismot šo laukumu nav lietderīgi. (..) Skolas teritorija nav nožogota, un tāpēc nav iespējas kontrolēt, kas notiek sporta laukumā vakara laikā. Gribam arī pievērst uzmanību, ka šobrīd ir noteikta prasība samazināt kontaktus Covid-19 laikā. Apgaismota un nekontrolēta teritorija var būt tā vieta, kas provocē vīrusa izplatību.”

“Būtībā te viss ir uz entuziasma pamata – futbola laukumu tīra treneri, entuziasti. Un viss šis sporta komplekss tiek aizmirsts. Ieslēdzam apgaismojumu, kas ir, prožektorus, kas strādā. Vienkārši tumšajā laikā izgaismojam un tagad arī ir sniegs, un patīrām to skrejceliņu, lai kājas neslīd, lai var ātruma intervāla darbiņus bērni veikt,” pastāstīja Alīna.

Iedzīvotāji nāk sportot ar saviem prožektoriem. Tādēļ jautājums – vai tiešām skolu stadioniem nav jābūt izgaismotiem un attīrītiem no sniega, lai tuvējo māju bērni un pieaugušie varētu ērti izmantot stadionus?

“Varam dalīt tos stadionus divās daļās. Ir stadioni, kas ir pieejami tikai izlašu sportistiem, tādi kā pie Rīgas 49. vidusskolas, pie Daugavgrīvas vidusskolas, un tie nebūs brīvas pieejas stadioni. Savukārt lielākā daļa pilsētā ir tādi, kas ir pieejami iedzīvotājiem, un labprāt arī aicinām iedzīvotājus izmantot šos stadionus. Un šiem stadioniem vajadzētu būt gan izgaismotiem, gan arī iedzīvotājiem pieejamiem,” pastāstīja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Savukārt ar sniega tīrīšanu stadionos ir sarežģītāk. “Skolām nav īpašas sniega tīrīšanas iekārtas nodrošinātas. Citus gadus ziemā skolēni izmanto skolas iekštelpas sporta aktivitātēm, tādēļ skolām nav seguma tīrīšanas iekārtu. Bet tas ir skolu ziņā, skolas var skatīties, vai viņiem ir pa spēkam un kāds ir viņu darbinieku resurss,” skaidroja Vilde.

Līdz plkst.20 āra laukumiem ir jābūt izgaismotiem. Tiesa, par sniega tīrīšanu nekas nav noteikts.

Taču, apmeklējot vairāku skolu stadionus, var redzēt, ka sniegs daudzviet ir attīrīts, un vakaros, kad ir tumšs, lieliski var redzēt, ka šie stadioni ir pieprasīti.

Piemēram, Rīgas Teikas vidusskolā bērni nebaidās no aukstuma un spēlē futbolu. Arī Rīgas 45. vidusskolas stadionā sportotgribētāju netrūkst un apgaismojums arī ir iedegts.

“Laukums ir atvērts katru dienu. Principā mēs veram vaļā ap 7 no rīta, jo ir staigāt gribētāji no vietējā rajona, un burtiski līdz 21 vakarā esam nolikuši, ka ir laukums vaļā. Sniegu tīrām paši, esam jau gadu laikā sapratuši, kas mums ir jātīra. Jāņem vērā, ka šogad tas sniega ir nedaudz vairāk. Mums tam laukumam ir gan mākslīgais segums, kas ir mīkstais, kur diemžēl mēs ar tehniku nevaram uzbraukt virsū, un ir skrejceļš, kas ir asfalts, un to mēs vienmēr tīrām,” pastāstīja Rīgas 64. vidusskolas direktora vietnieks saimniecības jautājumos Jānis Kaktiņš.

Sportotgribētāji paši izveidojuši slēpošanas trasi. Tur nākot sportot no regbija kluba “Eži”, basketbola skolas “Rīga”, kā arī slēgto sporta klubu apmeklētāji un vieglatlēti.

“Ja ir runa par slēgtajiem laukumiem, kur nāk vingrotāji, tad viņi paši arī tad, kad uzsnieg tas sniedziņš, palūdz mums lāpstas un paši arī iztīra to laukumu, un tur arī sporto. Sportisti arī uztur to kārtību laukumā, jo nenāk no malas vai aliņu iedzert. Tīri izmanto sportiskajām aktivitātēm,” pastāstīja Kaktiņš.

“Skolu direktoru pienākums ir rūpēties par to, lai stadioni būtu pieejami. Un ideālā gadījumā zinām, ka daudzās vai vairākās skolās pat dara tā, ka šajā stadionā pat ir ievilkta distanču slēpošanas sliede, kas nozīmē, ka cilvēki var to izmantot un stadionā slēpot. Tā ka, jā, šīm aktivitātēm vajadzētu būt pieejamām.

Un jādara viss, lai iedzīvotājiem būtu iespēja šajā sporta laukumā atpūsties,” sacīja Vilde no domes departamenta.

Departamentā uzsvēra, ka noteikti sazināsies ar 95. vidusskolas vadību, lai iztaujātu par viņu noraidošo attieksmi pret sportotgribētājiem, kā arī noskaidrotu, kāpēc līdz šim apgaismojums līdz pulksten 20 nav ticis iedegts. Un jau nākamās dienas vakarā arī skolas stadiona prožektori tika iedegti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti