Tautas sports Lieldienās - ar starptautiskām sacensībām laivās un Rīgas mežos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

Velo sacensību sezona uzņem apgriezienus, tomēr arī pārējie aktīvā dzīvesveida piekopēji Lieldienās neliksies mierā un dosies svaigā gaisā izkustēties. Orientēšanās sporta cienītājiem būs pat iespēja savās mājās mēroties spēkiem starptautiska mēroga sacensībās.

Orientieristiem

Visas nedēļas garumā norisinās "Riga Orienteering Week 2014", kas ir Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums un pulcē arī viesus no ārvalstīm. No otrdienas līdz ceturtdienai notiek "Magnēta" sacensības Mangaļsalā, Bumbukalnā un Langstiņos. Ja otrdien un trešdien sacensībās piedalījās ap simts ārzemniekiem, tad ceturtdien Langstiņos negatīvā kāpu reljefa īpatnības gatavojas izmantot pusotrs simts viesu no citām valstīm.

Lielajā Piektdienā plānota treniņdiena Šmerļa mežā pirms orientēšanās nedēļas centrālajiem notikumiem  sestdien un svētdien, kad notiks starptautiskās sacensības "Rīgas kausi" ar aptuveni 400 ārvalstu orientieristu līdzdalību. Visas kaimiņvalstis, Skandināvijas valstis, Spānija, Lielbritānija, Šveice, Vācija, Itālija un citas atrodamas dalībnieku sarakstā. Ja ir interese, tad iespējams sacensībām pieteikties arī uz vietas, bet tikai "Open"  grupās. Pārējās grupās iepriekšējā pieteikšanās beidzās nedēļas sākumā. Orientēšanās nedēļa noslēgsies pirmdien Vecrīgā ar sprinta sacensībām "Lieldienu balva 2014", kad būs Otrās Lieldienas un daudziem brīvdiena.

Laivotājiem

Vohandu laivu maratons ir kā Baltijas atklātais čempionāts, kurā sestdien sacentīsies  labākie no astoņām valstīm. Starp 560 pieteiktajām laivām dalībnieku sarakstā redzamas 14 komandas no Latvijas. 20. aprīlī simt kilometru distancē dosies vienvietīgas un divvietīgas laivas gan kanoe, gan kajaku klasēs. No Viru pilsētiņas netālu no Latvijas robežas Apes pusē Peipusa ezera virzienā airēsies arī astoņvietīgi rafti un pat koka laivas. Vohandu upē redzēts arī velosipēds uz plosta, kas kustas starp simtiem laivu pārpildītajā upē. Nekur Baltijas valstīs nav masveidīgāka notikuma airētājiem, tāpēc arī latvieši parasti cenšas sevi parādīt pēc iespējas labāk. Mūsējiem katru gadu ir bijušas godalgotas vietas dažādās laivu klasēs.

Šogad jāpievērš uzmanību komandai "Rumakss", kura portālam lsm.lv vēstīja par mērķi sasniegt labāko desmitnieku kopvērtējumā. Zemā ūdenslīmeņa dēļ no starta atteikusies jauktā komanda "Melnā berta", par iemeslu minot vēlmi izvairīties no dārga laivu remonta pēc akmeņainajiem nobraucieniem krācēs un dambjos. Vienvietīgo laivu klasē piedalīsies gadiem nepārspētā Anete Pošiva, kā arī pagājušā gada uzvarētājs vienvietīgajā kanoe klasē Gundars Patmalnieks. Latvijai lielas cerības ir arī uz kanoe divnieku komandu "ZOMG", kas pēdējo pāris gadu laikā ir rādījusi lielu progresu un ar konkurētspējīgo laivu un komandas attieksmi bijuši konkurētspējīgi pat starp ātrākajiem kajakiem. Lai 560 laivas nenosprūstu kādā upes līkumā jau pašā sacensību sākumā, starts tradicionāli tiks dots ezerā, kuram vajadzēs apairēties apkārt, pirmajos piecos kilometros nedaudz izretinot sacensību dalībniekus, pirms tie nokļūst upē.

Riteņbraucējiem

Aizvadītajā nedēļas nogalē notika ilgi gaidītā sacensību sezonas atklāšana riteņbraucējiem. Vieni sestdienā mina pedāļus Baložu velokrosa aplī, citi Ķegumā sacentās sīvākā konkurencē, kur Tomes kalnu divriteņu trasē notika veikala "Mysport" rīkotā kausa pirmais posms. Daži bija tā nocietušies, ka viņu uzvārdi atrodami abu pasākumu protokolos.

Lieldienās velosacensību sezona turpināsies ar augstāk pieminēto orientēšanos, jo Langstiņos ceturtdienas vakarā notiks velomagnēta pirmā kārta. Sezonā kopā plānotas 11 kārtas un visas notiek paralēli klasiskajām orientēšanās sacensībām ar startu darba dienu vakaros.

Nenoliedzami lielākais riteņbraukšanas notikums Lieldienās būs "Vivus MTB Maratons 2014", pirmais posms, kas notiks Tukumā tieši svētdienā. Veikala "Veloprofs" rīkotās velosacensības ir zināmas, kā sarežģītākās kalnu riteņbraukšanas sacensības Latvijā. Šogad plānoti seši posmi reljefiem bagātās Latvijas pilsētās Tukumā, Apē, Smiltenē, Talsos, Cēsīs un Baldonē. Droši vien, ka 25.maijā daži nemaz nepamanīs, ka Apes posmā trase viņus ievedīs arī kaimiņzemes Igaunijas teritorijā.

Ja 50 kilometru distance šķiet par garu, var izvēlēties sacensības tautas klasē un braukt Milzkalnes apkārtnē 25 kilometrus. Organizatori sestajā sacensību sezonā piedāvā arī bērnu distances, komandu cīņas un līderu krekliņus.

Skrējējiem

Pūpolsvētdienā  skrējēji bija devušies tālāk no pilsētām un asfalta, lai Ogres pusē skrietu Lazdukalna pavasara krosu, kur paugurainā trasē ātrākie bija Rolands Kaimiņš un Jeļena Ābele. Bija tādi, kuri vēlējās izskrieties pa stāvākām kalnu takām un tamdēļ bija devušies pat līdz Atlantijas okeānam. Asfalta cienītājiem neatlika nekas cits, kā braukt uz Vīni un labi parādīt Latvijas vārdu Austrijas galvaspilsētas maratonā.

Klusajā sestdienā notiks pirmā kārta "Latvijas skriešanas centra" (LSC) stadiona sezonai. LSC atklātais čempionāts stadiona skrējienos notiks Rīgā, Daugavas stadionā, kur ikviens varēs sacensties 400m, 1500m un 10 000m distancēs.

Ja sestdien Rīgā pa stadionu varēs izskrieties plkst.11, tad tiem, kuriem ar to būs par maz, pēcpusdienā plkst.17 varēs piedalīties "Stipro skrējiena" treniņā Šmerļa mežā. Fitnesa treneris interesentus gaidīs pie Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas stadiona.  5.aprīlī notika pirmais gatavošanās treniņš 4.maijā paredzētajam skrējienam pa dažādajiem šķēršļiem, dubļiem un ūdeni. Bezmaksas treniņi paredzēti arī nākamnedēļ 26.aprīlī un dienu pirms sacensībām - 3.maijā.

Arkādijas parka tuvumā dzīvojošie sestdienas rītu var izmantot, lai laikā no plkst.10-12 ierastos stadionā uz rītarosmi kopā ar fitnesa treneri un līdzīgi domājošajiem. Rītarosme nav bez maksas, taču organizatori saņemtos divus eiro sola ziedot labdarības akcijai "Labestības diena".

Vēl...

Brīvdienās paredzēta vēl virkne interesantu pasākumu, piemēram, piektdien tiek rīkots velobrauciens no Rīgas uz Ogri, savukārt sestdien 20 kilomteru pārgājiens kājām no Rāmkalniem uz Siguldu ar nosaukumu "Pavasaris Gaujas krastos". Organizatori sola ainavisku un nesteidzīgu pastaigu, uz kuru līdzi ņemamas maizītes, tēja un nedaudz izturības.

Daudz nopietnāka izturība būs nepieciešama māsai un brālim, kuri Lieldienās plāno aizskriet no Rīgas līdz vecāku mājām Dundagā.

Ūdenstūristiem 19. Un 20.aprīlī Iecavā notiks "LČU III posms", kas ir nākamais pēc aizvadītajiem posmiem Dīvajā un Amatā. Ceturtais Latvijas čempionāta posms "Aiviekste" paredzēts maija beigās.

Nākamnedēļ lielākā uzmanība tiks pievērsta ne tikai Lielajai talkai, bet arī Biķernieku moto trasei un Ādažiem. Vienā vietā norisināsies starptautisks pusmaratons, otrā tiks atklāta piedzīvojumu sacensību sezona.

Pasaules mērogā jāatceras, ka aprīļa trešā pirmdiena šogad sakrīt ar Otrajam Lieldienām un tad notiek Bostonas maratons, kurš ir viens no retajiem lielajiem masveidīgajiem skrējieniem, kas nenotiek svētdienā. Lai arī daudziem atmiņā pērnais terorakts, jāatceras latvieša Anda Vītoliņa rezultāts zem divām stundām un 50 minūtēm, kas jebkuram amatierim ir teicams sniegums.

Terorismam un asinsizliešanai nav vietas mūsdienu sacensībās. Kā teicis olimpisko spēļu atjaunotājs Pjērs de Kubertēns:  "O, Sport, tu esi — Miers!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti