Tautas sporta apskats: treneris Serjogins «iztukšo kasi» pusmaratonā Lietuvā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Dmitrijs Serjogins, kurš ikdienā strādā par sporta treneri, “iztukšoja kasi” Lietuvas pusmaratonā, dienu iepriekš spēcīgā konkurencē uzvarot arī piecu kilometru mājas skrējienā Mārupē. Tikmēr taku skrējēji izmantoja iespēju startēt divos jaunos izaicinājumos - vienīgajās nakts sacensībās un visai ātrajā maratonā “Bulta”. Pagājušajā nedēļā Dzegužkalnā noslēdzās arī seriāla “Izskrien Rīgu” sezona. Šonedēļ tautas sporta notikumi risināsies pie ziemeļu kaimiņiem Igaunijā.

ĪSUMĀ:

  • Dmitrijs Serjogins uzvar Lietuvas pusmaratonā, Mārupes tautas skrējienā un seriālā "Izskrien Rīgu".
  • Taku skrējēji mērojas spēkiem tumsā ar pieres lukturiem, kā arī pārbauda jauno maratonu "Bulta" maršrutā Sigulda-Līgatne-Sigulda gar Gauju.
  • Pasaules superzvaigznes skrien apkārt Monblānam un atgūstas pēc traumām nedēļas nogales 37 stundu pārbaudījumos.
  • Šonedēļ visi skati vērsti Igaunijas virzienā, kur pulcēsies airētāji, triatlonisti un ultramaratonisti.

 

Latvijas labākais garo distanču skrējējs Dmitrijs Serjogins svētdien, 30. augustā, triumfēja Alītas pusmaratonā uz dienvidiem no Kauņas, 21,0975 kilometru distanci veicot 1 stundā 8 minūtēs un 27 sekundēs. Tuvākais sekotājs atpalika par 2,4 sekundēm. Liepājnieks Kaspars Tūbelis (1:22:20) uzvarēja vīru vecumgrupā V50. Starp nepilniem diviem simtiem dalībnieku bija daži Latvijas pusmaratonu kolekcionāri – ar liepājnieku Igoru Seņko (1:40:25) gandrīz kopā finišēja Dainis Žuburs (1:40:43) no Dunalkas, bet piecas minūtes vēlāk distanci kaimiņzemē pabeidza vēl viens liepājnieks Guntis Strautiņš (1:46:06).

Dmitrijs Serjogins dienu iepriekš uzvarēja arī savā kādreizējo māju skrējienā Mārupē, kur sestdien, 29. augustā, bezmaksas piecu kilometru skrējiens pulcēja 163 dalībniekus. Ātrāk par 17 minūtēm distanci sertificētajā trasē veica 11 skrējēji, kas norāda uz spēcīgo konkurenci. Kopā ar Dmitriju Serjoginu (107. starta numurs, 0:16:01) uz goda pjedestāla kāpa sacensību apritē atgriezies grobiņnieks Reinis Hartmanis (0:16:09) un Andrejs Bānis (0:16:20).

Vairāk nekā trešdaļa bija daiļā dzimuma pārstāves, un no 68 skrējējām ātrākās bija tukumniece Karīna Helmane-Soročenkova (0:17:44), Amanda Valtasa (0:18:21) un Kitija Valtere (0:18:53).

Vasaras izskaņā, ātrāk satumstot vakariem, taku skrējējiem aizvadītajā nedēļas nogalē bija iespēja Lodē pie Priekuļiem piektdienas vakarā startēt vienās no retajām sacensībām tumsā.

Pussimts taku skrējēju izvēlējās 18 kilometru distanci ar aptuveni 300 augstummetriem, kur uzvaras laurus plūca Jānis Kūms (1:20:52), aiz sevis atstājot nesen Amatā taku čempiona titulu ieguvušo Artūru Vadzi no Drustiem (1:23:12) un Edgaru Kokoreviču (1:31:01) no Burkānciema.

Piecu sieviešu konkurencē ātrākā bija Linda Boldāne (1:33:43) no Gulbenes.

82 dalībnieki startēja divreiz īsākajā nepilnu 10 kilometru skrējienā ar 150 augstummetru summu. Šajā tumsas sacīkstē ar pieres lukturiem pirmie finišā ieradās Agris Krūmiņš (0:40:16), vadošais pašmāju taku skrējējs Andris Ronimoiss (0:43:44) un viens no ātrākajiem “Stirnubuka” sprinta etapa puišiem Ainārs Brālītis (0:44:24). No 28 dāmām tikai pirmās trīs - Liene Brūvele (0:56:53), Līga Kaspare (0:58:35) un Kitija Zaula (0:59:52) spēja distanci pieveikt ātrāk par stundu. 71 taku skrējējs izvēlējās piecu kilometru distanci.

Nākamajā dienā bija iespēja startēt vēl pirmreizējā taku maratonā “Bulta” maršrutā Sigulda-Līgatne-Sigulda gar Gaujas krastu.

Ir taku skrējēji un ir Taku Skrējējs ar fotoaparātu (kas zin, varbūt kādreiz arī ar tubu), kurš vienmēr pamanās atrast elegantu kadrējumu!

Posted by BULTA on Pirmdiena, 2020. gada 31. augusts

42,2 kilometru skrējienā uzvarēja vietējais - siguldietis Uldis Kļaviņš (2:53:40). Vēl tikai Dainis Limanāns (2:56:12) no Bikstiem spēja pieveikt taku maratonu ātrāk par trim stundām. Bet 54 dalībnieku cīņā trešā vieta tika Kristapam Bruneram (3:18:57). Pirmie divi skrējēji spēja iekļauties trijās stundās, bet 15 sieviešu konkurencē pirmās divas finišēja ātrāk par četrām stundām – Evita Ruskova (3:46:49) un Gita Muceniece (3:53:07). Pēc 45 minūšu pauzes finišā ieradās arī trešās vietas īpašniece Līga Vībure (4:38:57).

Dalībnieku skaita ziņā sievietes apsteidza vīriešus ar 36 pret 26 divreiz īsākajā, nosacītajā pusmaratona 20 kilometru skrējienā. Pirmā vieta tika Cēsu “Eco Trail” uzvarētājam Sergejam Ļetam (1:25:50), kam sekoja Jānis Vītiņš (1:27:35) un Eliss Dukaļskis (1:29:49).

Pērnā Siguldas kalnu maratona (SKM) medaļniece Ieva Mauliņa (1:41:58) svinēja uzvaru sieviešu konkurencē, kurai piekāpās Egija Tamsone (1:42:37) un Irina Tatarinova (1:47:37). Vēl 38 dalībnieki startēja piecu kilometru veselības skrējienā.

Pagājušajā nedēļā noslēdzās arī seriāla “Izskrien Rīgu” sestā sezona. Piektais posms risinājās Dzegužkalnā, un četru skrējienu kopvērtējumā 10 kilometru riņķošanā triumfēja jau pieminētais Dmitrijs Serjogins un Rīga-Valmiera vicečempione Rita Anopa. Trijniekā tika arī ugunsdzēsējs Valdis Aņikejevs un Kalvis Mālnieks, kā arī Ilze Jansone un Māra Drozdova.

Piecus kilometrus skrienošajiem punktu kopvērtējums radīja lielāku spriedzi, un Sintija Šaitere noslēdzošajās Dzegužkalna trepēs aiz sevis atstāja Gitu Vilensoni un Valentīnu Romanovu. Vīriešu konkurencē triumfēja jau pieminētais Dainis Limanāns, kurš pērn pēdējā posmā zaudēja kopvērtējuma līderpozīcijas 10 kilometru skrējienu ieskaitē. Otrā un trešā vieta tika Oskaram Cimermanim un Dmitrijam Vecgailim. Junioru vecumgrupā uzvaras laurus plūca Katrīna Erne un Jānis Mārtiņš Ozoliņš.

Seriāla “Izskrien Rīgu” organizators biedrība “XEvents” brīvdienās piedāvāja ņemt dalību arī Jūrmalas velomaratonā, kurā startēja vairāk nekā tūkstotis riteņbraucēju 30 kilometru tautas braucienā un 15 kilometru ģimenes braucienā, kā arī bērnu un Iekšlietu ministrijas (IeM) darbinieku vērtējumā. Šonedēļ Siguldā tiks aizvadīts vēsturiskais Vienības brauciens.

Lieliskā gaisotnē un kuplā skaitā tika aizvadīts Jūrmalas velomaratons. Aicinām ieskatīties Santas Sinkas pirmajā galerijā. Bija viens foršs pasākums, vai ne?

Posted by XEvents on Pirmdiena, 2020. gada 31. augusts

Šonedēļ Rīgā risināsies viens no senākajiem skrējieniem Latvijā – Vecāķu pludmales skrējiens 10 un piecu kilometru pārbaudījumā pa smiltīm un meža taciņām kāpās. Savukārt Saldū pulcēsies no marta pārcelto Rozentāla skriešanas svētku dalībnieki, kuri dosies viena vai divu apļu piecu un 10 kilometru distancēs. Vasaras izskaņā notiek vēl virkne no pavasara pārceltu sacensību. Tā, piemēram, aizvadītajās brīvdienās orientieristiem risinājās Lieldienu sprints.

Septembra pirmajās brīvdienās vairākas sacensības notiks Igaunijā. Visvairāk dalībnieku gaidāms 100 kilometru airēšanas maratonā Vehandu upē, kas citus gadus dalībniekus uzņēma aprīļa beigās. No augusta sākuma par mēnesi pārcelts arī “Ironman Tallinn”, kurā tiek gaidīts Lāsmas Ozolas jauns Latvijas rekords triatlona pilnajā distancē. Izaicinošajos laikapstākļos Latvijas triatlonisti startēs arī divreiz īsākajā vidējā disciplīnā.

Savukārt ultramaratonisti Igaunijas ziemeļaustrumos netālu no Narvas skries pa divu kilometru apli sacensībās, kur pērn jaunu trases rekordu – 237,142 kilometrus sasniedza Latvijas rekordists Jānis Actiņš. Šoreiz Latviju pārstāvēs abu dzimumu deviņi skrējēji, kas cīnīsies arī par jaunu sieviešu rekordu (184,299 km). Trases labākos rezultātus paturēs prātā arī satelītdistancēs – 12 un 6 stundu skrējienos, kā arī 100 kilometros.

Sekot līdzi notikumiem divu kilometru aplī sestdien un svētdien varēs arī tiešsaistē.

Jāpiebilst, ka aizvadītajā nedēļas nogalē savulaik Latvijā skrējušais lietuvietis Aleksandrs Sorokins triumfēja Polijas 100 kilometru skrējienā (6:43:13), ko kaimiņvalsts ultramaratonists diezgan slapjos laikapstākļos veica ar vidējo tempu – 4:02 min/km.

Pašreizējais pasaules čempions 24 stundās ne tikai uzvarēja sacensībās, bet laboja sev piederošo līdzšinējo Lietuvas rekordu 100 kilometros (6:50:34), kas par divām sekundēm atšķiras no 1994. gada Aleksandra Prokopčuka (6:50:36) Latvijas rekorda.

Savukārt šī nedēļa būtu tā, kurā skrējēji no visas pasaules pulcētos Monblāna pakājē, lai Alpu kalnos vairākās distancēs apskrietu “Balto kalnu”. Globālās pandēmijas laikā taku skrējēju nosacīti olimpiskās spēles tika atceltas, taču slaveno maršrutu “Ultra Trail du Mont-Blanc” nupat 21 stundā un 17 minūtēs veica pērnais čempions spānis Pau Capell, raisot diskusijas, vai viņa gājiens bija nepieciešams šobrīd visvairāk inficētajā Eiropas valstī Francijā un neradīja veselības draudus vietējiem iedzīvotājiem, pārvietojoties cauri arī Itālijai un Šveicei. Mēģinājums veikt 170 kilometru trasi ar 10 000 augstummetriem ātrāk par 20 stundām cieta neveiksmi un bija par stundu lēnāks nekā paša rezultāts pirms gada, kad risinājās 17. skrējiens. Ar šī gada rezultātu spānis ieņemtu trešo vietu, ņemot vērā pērnos rezultātus, taču jāņem vērā, ka viņam sacensību kontrolpunktu vietā bija paša atbalsta komanda.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Last update from Pau: I have done it. I have completed the iconic Tour du Mont-Blanc (TMB) course, running solo with a time of 21:17:18. Running without the presence of competitors, I felt compelled to take on the course and inspire all those who continue to face challenges in this difficult year, including all those runners who were unable to take part. Considered as one of the most challenging and prestigious trails in the world, the trail consists of a gruelling 171km and 10,000 metres of elevation gain, taking in some of the most breathtaking parts of the Alps and crossing France, Italy and Switzerland in the process. Competing alone, with just a tiny support crew of my close team ensured the health and safety of others, but also made this run as much a mental as physical challenge and required all of my strength. To read more about my run, hit the link in our bio or watch our Story Highlights. #Breaking20

A post shared by ??? ?????? (@paucapell) on Aug 28, 2020 at 7:58am PDT

 

Tikmēr Kanāda priecājas par savu taku skriešanas superzvaigzni Geriju Robinsu, kurš, atguvies no traumas, pagājušajā nedēļas nogalē 37 stundās un 29 minūtēs veica 167 kilometrus (ap 105 jūdzēm) un 9000 augstummetrus. Viens no slavenākajiem Barklija maratona skrējējiem divus gadus cīnījās ar bezcerīgām traumām un joprojām ir viens reālākajiem kandidātiem kļūt par teiksmainā izaicinājuma 16. finišētāju, spilgti atceroties 2017. gadu, kad mērķa sasniegšanai pietrūka sešu sekunžu, lai iekļautos 60 stundu kontrollaikā.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chasing down a dream. ? @jpelletier

A post shared by Gary Robbins (@garyrobbins) on Aug 31, 2020 at 12:53pm PDT

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti