Tautas sporta apskats: mājnieki MTB sacensībās Zilajos kalnos piekāpjas lietuviešiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 9 mēnešiem.

10. reizi notikušajās diennakts MTB riteņbraukšanas sacensībās Latvijas riteņbraucējiem 23. augustā neizdevās pārspēt lietuviešus, Ogres Zilajos kalnos 11 kilometru aplī labākajam mājiniekam Vilnim Klinovičam ar 352 kilometriem izcīnot 3. vietu. Tāpat ar bronzas medaļu Eiropas čempionātā (EČ) rogainingā svētdien nācās samierināties Zigmundam Bīberam un Albertam Jasānam, piekāpjoties Igaunijas sportistiem, par ko vēstīja "LTV Panorāma". Aizvadītā nedēļas nogale bija pārpilna tautas sporta notikumiem no triatlona Igaunijā, velosacensībām un pusmaratona Pļaviņās līdz skrējēju Dmitrija Serjogina un Uģa Joča duelim Piltenē. Atzīmēšanas vērtas ir uzvaras arī Tartu skrituļslidošanas maratonā, kur spīdēja Znotiņš un Ozola.

ĪSUMĀ:

 

Azartiskais Vilnis Klinovičs 24 stundu MTB festivālā izcīna trešo vietu

Šoreiz meža taku riteņbraukšanā augšup un lejup sevi izaicināja 81 dalībnieks, no kuriem 17 ņēma dalību 24 stundu cīņā, kamēr pārējie 11 kilometru aplī startēja komandu cīņās vai sešu stundu sacensībās. Dubultuvara tika lietuviešiem, diennaktī pieveicot 34 apļus jeb 374 kilometrus. Par diviem apļiem mazāk nobrauca allaž šajās sacensībās startējošais Vilnis Klinovičs, vēl par diviem apļiem apsteidzot trešo lietuvieti, neļaujot dienvidkaimiņiem aizņemt visu pjedestālu apbalvošanas ceremonijā. Latvietis diennaktī savāca 352 kilometrus, uzrādot vidējo ātrumu 15,7 km/h. Ātrāk brauca Edgars Kalniņš, Uldis Jegurs un Aldis Bībers, taču slapjajā naktī sacensības tika pārtrauktas priekšlaicīgi.

Šampanieša lietus ir nolijis. Uz tikšanos nākamo reizi! **** Champagne rain is fallen. See you next time!

Posted by 24h MTB, Latvia on Svētdiena, 2020. gada 23. augusts

Četru dāmu konkurencē neviena MTB riteņbraucēja nenobrauca pat divas trešdaļas sacensībām atvēlētā laika. Ar 176 kilometriem un 16 apļiem uzvaru varēja svinēt Liene Strazda no Ādažiem. Pāru sacensībās startēja deviņi stafešu dueti pa trim vīriešu, sieviešu un jauktajā ieskaitē. Ar 396 kilometriem pārliecinoši labākie bija Reinis Avens un Kaspars Ķipurs, pēc 18 stundām apstājoties pie 400 kilometriu sliekšņa. Dāmu duets Aiga Strazdiņa un Inna Juršēviča ar 308 kilometriem kļuva neaizsniedzamas konkurentēm pēc 20 stundām. Braucot ilgāk, bet lēnāk, jauktajā abu dzimumu klasē uzvaru svinēja Kārlis un Kristīne Duceni, 330 kilometrus nobraucot nepilnās 22 stundās.

Kvartetu cīņā devās sešas komandas, un divu vīru apvienību sacensībā ar ievērojamiem 473 kilometriem pārāki bija Priekuļu puses riteņbraucēji. Jaukto dzimumu komandā bija jāstartē vismaz vienai sievietei, un šajā ieskaitē starp četrām vienībām bija arī Lietuvas pārstāvji, kuri palika aiz uzvarētājiem no Ādažiem, kas četratā nepilnās 24 stundās nobrauca 440 kilometrus.

Papildu iespēja pirmajā sacensību dienā bija startēt sešu stundu spraigā MTB braucienā, kur 22 dalībnieku konkurencē Edmunds Dārznieks vienīgais paspēja nobraukt 13 apļus jeb 143 kilometrus, par apli pārspējot Raivi Jansonu un Jāni Vanagu. Tikmēr Līga Celiņa trīs meiteņu sacīkstē nobrauca deviņus apļus un ar 99 kilometriem tāpat par apli pārspēja triatlonisti Kristiānu Maskavu.

 

Latvijai medaļu raža EČ rogainingā

No jūnija pārceltais EČ rogainingā aizvadītajā nedēļas nogalē Engures mežos pulcēja 245 komandas no 14 valstīm, kur startā tika atskaņota Latvijas prezidenta Egila Levita uzruna. Starp pustūkstoš dalībniekiem 24 stundu sacensībās veiksmīgākie bija Igaunijas orientēšanās izturībnieki, izcīnot dubultuzvaru (457 un 439 punkti) un šī sporta veida Latvijas labākos pārstāvjus – Zigmundu Bīberu un Albertu Jasānu atstājot ar bronzas medaļām kaklā. Pašmāju labākā komanda “Laid mums tur laimē diet” savāca 410 punktus no maksimāli iespējamajiem 483 un iespraucās to trīs vienību starpā, kas pārkāpa 400 punktu robežu.

Piebilstams, ka pirms diviem gadiem Latvijā notikušajā pasaules čempionātā Zigmunds Bībers izcīnīja sudraba medaļu tandēmā ar taku skrējēju Andri Ronimoisu.

Rogainings ir izteikts tautas sporta flagmanis, kurā Latvijas pārstāvji allaž gūst medaļas teju visās vecumgrupās. Sekmīgākie bija daudzpusīgais Jānis Viškers un Einārs Masteiko, kuru komanda “Onkuļi” ar 348 punktiem uzvarēja veterānu grupā virs 40 gadiem. Šajā kategorijā viss pjedestāls tika pašmāju rogaineriem, jo sudrabs ar 341 punktiem tika Jevgēnijam Bodinam un Pēterim Druķim komandā “Auseklis 2020”, bet bronzu izcīnīja Viesturs Šlosbergs un Renārs Skudra, komandā “Bez stresa” savācot 337 punktus. Visas trīs komandas ierindojās labāko divdesmitniekā absolūtajā vērtējumā.

Vairāk punktu bija pašmāju komandām “Surikati”, “Iedzīves mednieki” un “Krūšu inspekcija”, kas ieņēma pat augsto 8. vietu, taču spēcīgajā starptautiskajā konkurencē tām neatradās vietas uz pjedestāla un nācās samierināties ar godalgām Latvijas čempionātā (LČ).

Jauktajā abu dzimumu konkurencē veterānu grupā virs 40 gadiem bronzas medaļu izcīnīja Mārtiņš un Ieva Godiņi, ar 319 punktiem piekāpjoties spēcīgām igauņu komandām, kas absolūtajā vērtējumā prata ielauzties desmitniekā.

Superveterānu vecumgrupā virs 55 gadiem 38 punktus Igaunijas komandai zaudēja Rolands Laveiķis un Guntis Dude, ar 286 punktiem izcīnot 2. vietu un par punkta tiesu apsteidzot citu ziemeļkaimiņu komandu. Šajā pašā vecumgrupā abu dzimumu jauktajā ieskaitē uzvaru izcīnīja Baiba Ozola un Jānis Nāgelis, savācot 280 punktus un uz zemākiem goda pjedestāla pakāpieniem atstājot Ukrainas un Igaunijas komandas.

Sieviešu komandu konkurencē veiksmīgākās bija pieredzējušās Iveta Zāģere un Velga Buša, ar 261 punktu tiekot pie sudraba medaļas vecumgrupā virs 40 gadiem, paliekot aiz igaunietēm, taču apsteidzot lietuvietes. Vecumgrupā virs 55 gadiem šīs pašas dāmas otro augstāko pakāpienu uz EČ pjedstāla izcīnīja, savācot par 18 punktiem vairāk nekā tautietes Ligita Grunde un Alīda Ābola, kuras savukārt triumfēja daiļā dzimuma vecumgrupā virs 65 gadiem ar 243 punktiem. Divreiz mazāk - 119 punktus diennaktī salasīja vēl par vairāk nekā 10 gadiem cienījamākās Māra Bolšteina un Velta Zjatkova, tikot pie sudraba medaļām, bronzu atstājot igaunietēm.

Šajā ultraveterānu grupā virs 65 gadiem, startējot abu dzimumu ieskaitē, ar 213 punktiem  uzvaru svinēja Viesturs Ziediņš un Gunta Lebedoka. Otrā vieta ar 180 punktiem tika Ikšķiles tandēmam Voli Kukam un Rutai Kukai, bet trijnieku visvecākajā grupā noslēdza Igaunijas jauktais pāris. Visvecāko vīru konkurencē trijniekā starp igauņiem ar 205 punktiem iespraucās Juris Drunka un Helmuts Lukačovs.

Divsimt punktu robežu pārkāpa jaunā ultramaratoniste Elīna Krēmere un Artūrs Jēkabs Pumpurs, jauniešu vecumgrupā līdz 23 gadiem ar 205 punktiem izcīnot bronzas medaļu un paliekot aiz konkurentiem no Igaunijas un Ukrainas.

Visas pieminētās komandas, protams, tika pie godalgām LČ ieskaitē, kur par medaļām cīnījās ap 300 EČ rogaininga dalībnieki. Nākamie rogaininga pasākumi risināsies rudenī, kad trīs mēnešu laikā plānotas deviņas sacensības. Pavasarī atceltais Rīgas rogainings 5. septembrī kļūs par “Atvasaras rogainingu”, Mārupes apkārtnē blakus lidostas “Rīga” teritorijai piedāvājot ierastās 6, 4 un 2 stundu kontrolpunktu medības.

Pandēmijas laikā neizbrīna arī citas kalendāra rokādes, tā piemēram, šonedēļ 29. augustā Rīgā risināsies pārceltās orientēšanās sprinta sacensības “Lieldienu balva 2020”, bet 24. oktobrī Aucē plānots “Kurzemes pavasara sprints”.

 

Pļaviņas uzņem riteņbraucējus un pusmaratonistus

Latvijā iecienītakā kalnu riteņbraukšanas sacensību seriāla, ko rīko veikals “Veloprofs”, ceturto posmu svētdien, 23. augustā pie Mežezera apmeklēja vairāk nekā pustūkstotis dalībnieki, tostarp netrūka tādu, kas iepriekšējā dienā startēja iepriekš minētajos Ogres Zilajos kalnos.

Foto - Valdis Paeglis

Posted by MTB Maratons on Svētdiena, 2020. gada 23. augusts

56 kilometru sporta klasē starp 136 braucējiem Arnis Pētersons (2:16:42) par sekundi pārspēja komandas biedru Oskaru Muižnieku. Trešais vienatnē finišēja Lauris Purniņš (2:19:34), kurš bija arī noslēdzošais no trim braucējiem, kas uzrādīja vidējo ātrumu virs 24 km/h. Arī dāmu trijnieks bija tradicionāls ar Katrīnu Jaunslavieti-Ķipuri (2:49:03), Leldi Ardavu (2:57:54) un Viju Frīdu (3:06:01).

Viena apļa 29 kilometru tautas braucienā 337 dalībnieku konkurencē ātrākie bija talsenieks Gints Lūsis (1:13:46) un jaunā Evelīna Ermane-Marčenko (1:28:40). Nepilns simts riteņbraukšanas cienītāju startēja 11 kilometru pusaudžu distancē.

Turpat Pļaviņās Daugavas promenādē risinājās pusmaratona skrējiens, kurā divsimt dalībnieki mērojās spēkiem 21,0975 kilometru trasē un satelītdistancēs. Atsevišķi tika vērtēti nūjotāji, kuri sacentās Baltijas kausa ieskaitē. Pamatdistancē starp 34 skrējējiem uzvarēja Latvijā dzīvojošais vācu skrējējs Džons Volkenandts (John Volkenandt), skrienot 73 minūtes un 39 sekundes. Otro un trešo vietu sadalīja ogrēnietis Kristaps Kaimiņš (1:16:49.8) un Artis Zvejnieks (1:23:17.9). Ar nepilnām 100 minūtēm Inetai Jerofējevai (1:39:15.6) pietika uzvarai piecu sieviešu konkurencē.

Krāsaini, spilgti un pozitīvām emocijām piepildīts aizvadīts šī gada Pļaviņu Daugavas promenādes pusmaratons!...

Posted by Pļaviņu novads on Sestdiena, 2020. gada 22. augusts

 

Serjogins Piltenē pārspēj Joci 10 kilometru asfalta skrējienā

Visai vājais dalībnieku sastāvs Pļaviņās bija skaidrojams ar daudz prestižākām sacensībām valsts pretējā pusē Piltenē, kur risinājās 10 un 5 kilometru sacensības. Lielākā intriga bija garo distanču skrējēja asfalta Dmitrija Serjogina un stadiona garāko disciplīnu speciālista Uģa Joča duelis. Skrienot plecu pie pleca, pirmo piecu kilometru apli abi pabeidza reizē (0:14:50), un viss izšķīrās otrajā aplī, ko ātrāk veica no Mārupes nākušais Dmitrijs Serjogins, kurš vienīgais visu distanci pabeidz ātrāk par pusstundu ar jaunu trases rekordu (0:29:54). Turlavietis Uģis Jocis (0:30:11) finišu sasniedza 17 sekundes vēlāk. Sīva izvērtās arī cīņa par 3. vietu, kurā iesaistījās savulaik Valmieras maratonā uzvarējušais orientierists Kārlis Vīksne no Cēsīm un jākabpilietis Anatolijs Macuks. Šoreiz virsroku otrajā aplī guva Kuldīgas pusmaratonā 10 kilometros uzvarējušais Kārlis Vīksne (0:32:36), sacensību pēdējos kilometros iekrājot 35 sekunžu pārsvaru.

Latvijas labākā gargabalniece Karīna Helmane-Soročenkova (0:34:35) no Tukuma neatstāja nekādas cerības citām dāmām, aiz sevis atstājot Lietuvas skrējēju Remaldu Kergiti-Dauskurdieni (0:37:18) un tai tuvu skrienošo Diānu Liepiņu (0:37:25). Rio olimpisko spēļu maratoniste Ilona Marhele (0:38:36) ierindojās piektajā vietā aiz Kitijas Valteres (0:38:14).

Piltenes ielu skrējienā 10 kilometrus skrēja 137 dalībnieki, bet viena apļa piecu kilometru distanci izvēlējās 162 skrējēji, kur ātrākie bija Janeks Rumbergs (0:17:05) un Amanda Valtasa (0:18:55). Par godu piektajam skrējienam starta brīdī gaisā tika palaisti videi nedraudzīgie rotaļu baloni, kas dažiem raisīja neizpratni, jo pēdējos gados tiek mazināts pat plastmasas glāžu skaits dzirdināšanas punktos.

Tikmēr sestdien, 22. augustā trīs Latvijas skrējēji ņēma dalību Helsinku maratonā Somijas galvaspilsētā, no kuriem sekmīgākais bija Uģis Verza (3:39:47). Savukārt teju kopā finišēja kolekcionārs Rainers Meiers (4:14:43) un dubultmaratona “Taisnais” rīkotājs Andris Pētersons (4:14:50).

Šajā nedēļas nogalē taku skrējējiem būs iespēja sevi pārbaudīt piektdienas vakara tumsas izaicinājumā Lodē pie Priekuļiem, kā arī sestdienas “Bultā”, kas dalībniekiem maršrutā Sigulda-Līgatne-Sigulda piedāvās pat maratonu.

Savukārt asfalta skrējēji šonedēļ krās spēkus nākamās nedēļas identiska garuma sacensībām Saldū, kur risināsies no marta pārceltie Rozentāla skriešanas svētki, ar kuriem pēdējos gados tika atklāta sacensību sezona. Septembra sākumā tradicionāli pie sevis aicinās Vecāķu pludmales skrējiens.

 

Triatlonisti turpina sacensību sezonu Igaunijā

Pēc īsās piecu nedēļu ilgās Latvijas triatlonu sezonas šī sporta veida cienītāji turpina startēt ārpus Latvijas. Aizvadītajās brīvdienās Igaunijā netālu no Tartu Juris Liepiņš-Gudēvics izcīnīja 2. vietu "Triathlon Estonia" pilnajā distancē, 3,8 kilometrus peldus, 180 kilometrus uz divriteņa un 42,195 kilometru maratonu veicot nepilnās 11 stundās (10:53:20,9). Cēsiniekam 12 triatlonistu startā līdz uzvarai pietrūka stundas ceturksnis, taču ar savu neatlaidību izdevās izjaukt somu sportistu ātrāko trijnieku, aiz sevis atstājot arī divas no ziemeļiem ieradušās dāmas.

Divreiz īsākajā vidējā triatlona distancē startēja 33 dalībnieki un 5. vietā finišēja Ivars Kassalis (4:56:22,3), spējot iekļauties piecās stundās. Šajās triatlona sacensībās populārākā bija olimpiskā distance, kurā gan Latvijas pārstāvji nestartēja. Savukārt divreiz īsākajajā sprintā (0,75km+20km+5km) Mārtiņš Marenis (1:24:37,8) ieņēma 8. vietu, paliekot aiz divām ātrākajām sievietēm.

Nākamnedēļ ap 80 Latvijas triatlonisti startēs “Ironman Tallinn” un no jūnija pārceltā klātpievienotajā divreiz īsākajā “Ironman 70.3 Tallinn”, kur dalībnieku sarakstā atrodas gan rekordists Rinalds Sluckis, gan pilnās distances debitante Lāsma Ozola, kura pirms mēneša pārliecinoši uzvarēja Smiltenes triatlonā ar jaunu Latvijas rekordu vidējā distancē. Pilnajā distancē Igaunijas galvaspilsētā savus spēkus izmēģinās arī Jana Gutkina.

 

Skrituļslidotājam Znotiņam uzvara Igaunijas 42,2 kilometru maratonā

Aizvadītajās brīvdienās tradicionālajā tautas sporta seriālā "Tartu maratons" startēja virkne Latvijas skrituļslidotāji. 42,2 kilometru distancē dalību ņēma 246 dalībnieki, no kuriem desmitā daļa bija Latvijas pārstāvji un uzvaru svinēja Reinis Znotiņš (1:08:01.94), par divām sekundēm apsteidzot itāļu skrituļslidotāju. 

Tāpat par divām sekundēm uzvarētājai zaudēja Agate Priedīte (1:15:34.79), izcīnot otro vietu 42 sieviešu konkurencē. 

Pusmaratona 21,1 kilometru skrituļslidojumā otro un trešo vietu izcīnīja Lukass Pusnins (0:44:13.9) un Rodrigo Šaudiņš (0:44:48.9) pusotra simta dalībnieku konkurencē. 65 sieviešu konkurencē augstāko - 15.vietu izcīnīja Inga Priedīte (0:58:51.4). Zirgu speciāliste un krosa skrējēja Guna Ģērmane (1:03:06.2) ierindojās 22.vietā. 

10 kilometru sprintā 77 dalībnieku konkurencē jauniete Ronja Ozola (0:21:50.7) uzvarēja absolūtajā vērtējumā, apsteidzot arī visus puišus, no kuriem ātrākais bija Ričards Liepiņš (0:23:03.0).

Laivotāji meklē ūdeni “Salacas maucienā”

Nākamnedēļ Igaunijā risināsies arī no aprīļa pārceltais pasaulē viens no iespaidīgākajiem airēšanas maratoniem Vehandu upē, kur allaž sekmējiem Latvijas ūdenstūristiem. Tā kā septembrī pēc vasaras ūdenslīmenis būs krietni zemāks nekā pavasara palu laikā, paredzams ilgāks uzvarētāju laiks distancē ar neierastāku cīņu par tituliem vairākās laivu klasēs. Starp 1334 pieteiktajiem peldlīdzekļiem un nepilniem 3000 dalībniekiem, kas cer pievarēt 100 kilometrus, būs ap 60 Latvijas airētāji.

Gatavojoties lielajam notikumam, aizvadītajās brīvdienās dažiem desmitiem laivotāju bija iespēja pārbaudīt sagatavotību “Salacas maucienā”, naktī airējot Vidzemes upi Igaunijas pierobežā no Mazsalacas līdz Salacgrīvas nēģu tačiem. Ceturtdienas vakarā 23 airētāji mērojās spēkiem Lucavsalas seriāla noslēdzošajā, sestajā posmā, kur dalību uz SUP dēļa ņēma arī sportiskais dziesminieks Ēriks Loks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti