Sarkandaugavā ar karti rokās skries pēc «Lieldienu balvas»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Otrajās Lieldienās, 17. aprīlī, Rīgā, Sarkandaugavā, notiks tradicionālās Rīgas pilsētas orientēšanās sacensības ''Lieldienu balva''. Šis sacensībām būs jau 15. norises gads, un kā apliecinājums augstajai kvalitātei tām šogad pirmoreiz piešķirts Starptautiskās Orientēšanās federācijas (IOF) pasaules ranga sacensību (WRE) statuss, informē Latvijas orientēšanās federācijas pārstāve Aija Pakalna.

Sacensību centrs tiks izvietots reģionālajā sporta centrā “Sarkandaugava”, Sarkandaugavas ielā 24, un skrējiens notiks tā tuvākajā apkārtnē. Laipni aicināti piedalīties arī tie, kuri ar orientēšanos vēl nav pazīstami, jo būs gan iespēja iziet vienkāršākas distances, gan pavērot, kā sprintu veic spēcīgākie orientieristi no Latvijas un ārvalstīm.

Ārzemju sportistu dalībnieku vidū būs daudz - viņi nelaidīs garām iespēju krāt vērtīgos pasaules ranga punktus un jau šogad izmēģināt savas orientēšanās prasmes Rīgā, kur 2018. gadā notiks pasaules čempionāta orientēšanās sportā sprints. Distancē varēsim redzēt ārzemju gan sportistus no Krievijas, Somijas, Igaunijas un pat Turcijas.

Kā spēcīgākie vīru elitē jāatzīmē pašmāju sprinta speciālists Artūrs Pauliņš, orientieristi Jānis Tamužs, Andris Kivlenieks, Artjoms Rekuņenko, Valters Āboliņš, kā arī Krievijas sportisti Dmitrijs Nakoņečnijs un Artjoms Popovs, un Sergejs Rjabiškins no Igaunijas. Savukārt dāmu elitē startēs vien astoņas dalībnieces, kur augstākās vietās varētu ierindoties Gabija Razaitīte no Lietuvas un, protams, pašmāju orientieristes Sandra Grosberga, Irita Puķīte un Elīna Kārkliņa.

Starts sacensībām no plkst. 11 līdz 12.30.

Ar “Lieldienu balvu” turpināsies arī 2017. gada Latvijas Sprinta kausa izcīņa. Pavisam Latvijas kausā ietilpst 21 individuālā un trīs stafešu sacensības.

Paralēli sprintam notiks arī taku orientēšanās (Taku-O) sacensības, kurās dalībnieki sacentīsies navigācijas prasmē un precizitātē. Taku-O sacensībās kopējā konkurencē sacenšas gan „skrienošie” sportisti, gan dalībnieki ar kustību traucējumiem, jo šajā disciplīnā pārvietošanās ātrumam nav nozīmes. Jāatzīmē, ka Latvijas taku orientieristi pēdējos gados ir guvuši vērā ņemamus panākumus Pasaules čempionātos.

Pirmās ''Lieldienu balva'' sacensības tika rīkotas 2002. gadā Bastejkalna apkārtnē, un turpmāk tās notikušas katru gadu Otrajās Lieldienās dažādās Rīgas vietās - Vecrīgā, Kronvalda parkā, Ķīpsalā, Uzvaras parkā, Āgenskalnā, Grīziņkalnā, Dzirciemā, Imantā un citur.

Sīkāka informācija par sacensībām internetā: parks.mona.lv 

''Lieldienu balvu'' ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu rīko Latvijas Orientēšanās federācija un Orientēšanās klubs ''MONA'', sacensībām izvēloties aizvien jaunas un interesantas vietas Rīgas pilsētā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti