Ronimoiss dominē Rumānijas takās un uzvar nakts skrējienā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 6 mēnešiem.

Latvijas vadošais taku skrējējs Andris Ronimoiss aizvadītajā nedēļas nogalē svinēja uzvaru 81 kilometru “Ultra Zarand” taku skrējienā Rumānijas kalnos, tuvākos sekotājus apsteidzot teju par stundu. Savukārt virkne maratonistu 3. novembrī startēja 42,195 kilometru distancē dažādās pasaules malās. Vislabāk veicās senioram Aigaram Matisonam (2:42:54) vērienīgajā Ņujorkas maratonā. Tikmēr pašu mājās izvadīts tradicionālais Lapsu rogainings.

81 kilometru taku skrējiena “Ultra Zarand” rīkotāji bija priecīgi, ka viņu sacensībās startēs Latvijas pārstāvis, kurš gan pieteicās tikai astoņas dienas pirms pasākuma. Starts tika dots pusnaktī, un jau pirmajos posmos Andris Ronimoiss atrāvās no sekotājiem, iekrājot vairāku minūšu pārsvaru. Pēc ceturtdaļdistances handikaps bija 10 minūtes, kas turpināja palielināties līdz pat finišam, kur latvietis ieradās pēc 8 stundām un 9 minūtēm.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Savulaik Madeirā uzvarējušais Ronimoiss 53 skrējēju konkurencē vienīgais distanci pieveica ātrāk par deviņām stundām:

“Diezgan neplānots pasākums, pieteicos vien nedēļu pirms. Galvenais mērķis bija izbaudīt skrējienu un patestēt skriešanu naktī un visas no tā izrietošās sekas. Domāju, ka izdevās, pat neskatoties uz to, ka šobrīd esmu tikai pašās sagatavošanās sākumā un nopietnus treniņus vēl nav sanācis ielikt. Kopumā mazs, bet ļoti foršs pasākums. Ļoti piemērots kādam, kurš ir noskrējis SKM un meklē nākamo grūtības līmeni. Trase gan ar taisnēm, gan pietiekami izaicinošiem kāpumiem un noskrējieniem, bet nekas ekstrēms.”

Latvijas labākais taku skrējējs turpina gatavoties janvāra beigu 80 kilometru startam “Ultra Huachi” Meksikas kalnos, kur noderēs Pasaules tūres posmos iekrātā pieredze.

Taču šis nebija vienīgais skrējēju starts novembra sākumā ārpus Latvijas. Kad pašu mājās sezona ir teju noslēgusies, maratonistiem ir iespēja daudzviet startēt klasiskajā 42,195 kilometru skrējienā.

 

Masveidīgajā Ņujorkas maratonā piedalījās 53 508 skrējēji, kā arī vēl pusimts braucēju ratiņkrēslos. Pūlī, kas devās skrējienā pa Ņujorkas ielām, atradās arī 13 Latvijas pārstāvji, no kuriem

labākās sekmes bija pieredzējušajam Aigaram Matisonam (2:42:54) no Piltenes, ieņemot 15. vietu vecumgrupā V45-49.

Ātrāk par trim stundām noskrēja Antons Kranga (2:59:28), savukāart no sievietēm ātrākā bija Dana Mačtama (3:27:08).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mans 18. Ieskaitīts! #maratonadoporto #portomarathon

A post shared by Martins Auzins (@dr.auzins) on Nov 3, 2019 at 5:25am PST

Vairāki skrējēji piedalījās Portugāles Porto maratonā, kur labākos rezultātus uzrādīja daugavpilietis Aleksandrs Raščevskis (2:47:21) un šogad "VSK Noskrien" tempa turētāju komandas pārstāvis Mārtiņš Auziņš (2:55:36).

Stambulas maratonā labāko Latvijas rezultātu demonstrēja Gunārs Ķeģis (2:56:11), savukārt no pārējiem tautiešiem vistuvāk kārotajām trim stundām bija Guntis Grīnvalds (3:03:32).

Triatlona “Ironman Half” distanci nedēļas nogalē turpat Turcijā ātrāk par sešām stundām pieveica Zane Kalverša-Ķeņģe (5:56:41).

Aizvadītās nedēļas nogales pašmāju lielākais notikums bija Lapsu rogainings Pārgaujas novadā ar startu un finišu Lielstraupē. 12 stundu pārbaudījumā 53 komandas izbaudīja arī tumsu, meklējot kontrolpunktus. Vislabākās sekmes bija vārda brāļiem Guntim Māliņam un Guntim Šmaukstelim (187 punkti), kuriem par astoņiem punktiem uzdevās apsteigt galvenos favorītus Zigmundu Bīberu un Uldi Kleperu ar skanīgo komandas nosaukumu “Laid mums tur laimē diet” (179 punkti). Trijnieku noslēdza kurzemnieki Andris Mireckis un Raivis Reinfelds (177 punkti).

Abu dzimumu jaukto komandu ieskaitē triumfēja taku izlases skrējēji Kristaps Magone un Alma Vītola, kura savulaik plūca uzvaras laurus Brazīlijas Džungļu maratonā. Ar 164 punktiem duets ierindojās absolūtā kopvērtējuma piektajā vietā. Sieviešu konkurencē uzvaru svinēja komanda “Lapsas rudenī” (121 punkts), ar tās vārdu startējot Līgai Pētersonei un Dacei Gaigalai.

Sešu stundu sacensībās visvairāk – 107 punktus savāca pieredzējušie Irita Puķīte un Jānis Krūmiņš, kuri abi spējuši uzvarēt prestižajā Siguldas kalnu maratonā (SKM). Labākās vīru komandas savāca mazāk punktu. Pirmo vietu izcīnīja Kristaps Bruners un Nils Ciglis (105 punkti). Komanda “Brikšņa jaukās meitenes” ar Lindu Krūmiņu un Ievu Mauliņu tika pie uzvaras ar 81 punktiem.

Nākamās rogaininga sacensības risināsies šonedēļ Rīgā, kur tradicionāli gaidāmi simtiem dalībnieku, kontrolpunktus meklējot sešas, četras un divas stundas. Vienā komandā vidējā distancē dosies arī abi vadošie taku skrējēji Andris Ronimoiss un Anete Švilpe, kas šajā sporta veidā būs iesācēja.

Savukārt nākamnedēļ Jaunpiebalgā sešu un četru stundu kontrolpunktu medībās patriotiskās noskaņās varēs doties “Brīvības rogaininga” dalībnieki.

Tikmēr pavisam nesen kļuva zināms, ka nākamgad Latvija uzņems Eiropas čempionātu (EČ) rogainingā un tas 6.-7. jūnijā dalībniekus priecēs Engures novadā ar sacensību centru Milzkalnā. 250 kvadrātkilometru teritorija aptvers Ķesterciemu, Brizuli, Klapkalnciemu un Smārdi.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti