Rīta Panorāma

Paziņoti Latvijas Arhitektūras gada balvas nominanti

Rīta Panorāma

Dienvidkorejā postoši plūdi

Piedāvā bezmaksas vingrošanas nodarbības

Rīgā bez maksas var vingrot teju visās pilsētas apkaimēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Dažādas bezmaksas sportiskās aktivitātes treneru vadībā notiek teju visos Rīgas mikrorajonos: iespējams gan nūjot, gan peldēt, gan nodarboties ar jogu vai vienkārši – vingrot. Regulāra sportošana un izkustēšanās ir pamats labai veselībai, un tas ne vienmēr prasa finansiālus līdzekļus.

Diāna kopā ar saviem bērniem regulāri apmeklē bezmaksas vingrošanas nodarbības Rīgā, Viesturdārzā. Šāda iespēja tiek piedāvāta ikvienam rīdziniekam vai pilsētas viesim projektā "Mēs par veselīgu Rīgu". "Nākam vingrot jau otro vasaru. Tas ir netālu no mājām un man izdevīgā laikā," pastāstīja rīdzinice Diāna. "Patīkami vasarā vingrot ārā – tāda papildu izkustēšanās. Nav nopietna svaru zāle, bet brīvā laikā vieglā formā ārā."

"Šī ir lieliska iespēja apkaimes iedzīvotājiem izkustēties, būt svaigā gaisā un arī iepazīties ar saviem apkaimes iedzīvotājiem," skaidroja trenere Adelīna Priedniece.

"Noteikti nav nepieciešama iepriekšēja fiziskā sagatavotība. Mums nāk gan jaunieši, gan seniori – visas vecuma grupas. Mēs pielāgojam nodarbības, lai visi dabūtu izkustēties un būtu pavingrojuši."

Vingrošanas nodarbība ilgst vienu stundu, un tās laikā tiek izkustinātas visas muskuļu grupas. "Līdzi jāņem apģērbs sportošanai un paklājiņš. Ja nav paklājiņa, varam izlīdzēties ar dvielīti vai kādu segu, ko noklāt. Tad mēs tos vingrinājumus varam nedaudz plašākus [izvērst] un uz zemes vairāk darboties. Tas ir arī viss. Lieli ieguldījumi nav nepieciešami šīm nodarbībām. Sākam ar iesildīšanos, tad ir galvenā daļa, kas ir nedaudz aktīvāka. Nodarbības mainās. Nav tā, ka katru reizi darām vienu un to pašu. Mainās arī cilvēki nodarbībās. Katru reizi mēģinām kaut ko jaunu, interesantu, citreiz padejojam," klāstīja trenere.

Tikmēr uzņēmums "Rīgas meži" Mežaparkā izveidojis orientēšanās poligonu, ko bez maksas var apmeklēt ikviens interesents. "Mežaparkā ir piecas dažādas trases. Tās ir domātas visām auditorijām," pastāstīja "Rīgas mežu" pārstāve Ieva Bērziņa. "Mazākā trasīte ir nepilni divi kilometri. Ģimenes ar bērniem noteikti šo trasi var iziet un izbaudīt Mežaparka zaļo piedāvājumu. Savukārt sportistiem ir piedāvājums 13,5 kilometri. Kārtīgi var izskrieties pa visu Mežaparku."

Aptuveni 20% Rīgas teritorijas aizņem zaļā zona – meži un parki. Vasara ir lieliski piemērots gadalaiks šo resursu izmantot fiziskajām aktivitātēm, gan dodoties izkustēties vienatnē, gan profesionālu treneru vadībā. Informāciju par bezmaksas nodarbībām un to laikiem var meklēt mājaslapā veseligsridzinieks.lv.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti