Par Latvijas čempioniem pusmaratonā kļūst Kažemāka un Žolnerovičs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem un 10 mēnešiem.

Par Latvijas čempioniem pusmaratonā sestdien, 12. augustā, Kuldīgas pusmaratona ietvaros kļuva nesen pasaules čempionātā startējušie Anita Kažemāka un Valērijs Žolnerovičs. Vienlaikus tika sadalīti valsts čempiona tituli pusmaratonā gan pieaugušo, gan arī junioru konkurencēs.

Sestdien, 12. augustā, turpinot vienu no Kuldīgas pusmaratona noturīgākajām tradīcijām - skrējienu svelmē - tika aizvadīts skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija sestais posms. Tika noskaidroti ātrākie un karstumizturīgākie piecu, desmit un divdesmitviena kilometra distancēs.

Par jaunajiem Latvijas čempioniem šogad kā sieviešu, tā arī vīriešu konkurencē kļuva sportisti, kuri pavisam nesen atgriezušies no Pasaules čempionāta vieglatlētikā. Anita Kažemāka un Valērijs Žolnerovičs Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā, pagājušajā svētdienā, startēja maratona distancē, bet šonedēļ Kuldīgā uzrādīja ātrākos finiša laikus pusmaratonā. A. Kažemākai distanci izdevās pieveikt 1 stundā un 24 minūtēs, aiz sevis otrajā vietā atstājot Gundegu Heidingeri (01:27:22) un trešajā -  Baibu Ažuseili (01:29:46). Savukārt vīriešu konkurencē pēc uzvarētāja V. Žolneroviča (01:09:23) otrais finišā atgriezās Jānis Girgensons (01:10:17), bet trešais goda pjedestāls -  Jānim Višķeram (01:10:18).

Iespējams, par vēl lielāku pārbaudījumu skrējiens Kuldīgā izvērtās sacensību īsāko distanču dalībniekiem. Atšķirībā no pusmaratonistiem, kuri trasē devās jau pulksten 10, piecu un desmit kilometru skrējiena starts tika dots pulksten 12.30, tādējādi pārbaudot ikviena kā fizisko, tā arī mentālo izturību cīņā ar īsti vasarīgiem laikapstākļiem - gaisa temperatūra Kuldīgā ap šo laiku iesila līdz pat +27 grādiem. Pieredzējuši skrējēji gan karstumu Kuldīgas posmā noteikti jau uzskata par klasiku - pamatīgs karstums šeit trasē bijis baudāms pēdējo 7 gadu laikā.  Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa priecājās par katru no dalībniekiem, kurš piedalījās un  finišēja karstākajā pusmaratonā, kā arī startā aicināja skrējējus būt īpaši uzmanīgiem.

Divu apļu garajā 10,5km skrējienā ātrākie vīrieši bija Andris Jubelis (0:34:57), Kristaps Vējš - Āboliņš (0:35:25) un ogrēnietis Renārs Roze (0:35:45). Savukārt sieviešu konkurencē atkal neuzvarama bija Karīna Helmane - Soročenkova (0:41:58). Otrais ātrākais finiša laiks šoreiz Līgai Girgensonei (0:42:53), bet trešais - Gitai Karlsonei (0:44:20). Aizraujoša cīņa bija vērojama arī  Kuldīgas pusmaratona īsākajā - 5,27km distancē. Tajā nepārspējami bija A. Niklāvs - Medveds (0:16:27) un  Amanda Valtasa (0:19:26).

Atskatoties uz aizvadīto pasākumu, skrējiena galvenā organizatore Saila Jansone dalās pārdomās, ka 12 gadu laikā Kuldīgas pusmaratons izaudzis par patiešām vērienīgiem Latvijas skriešanas svētkiem: “2006.gadā sākām ar 228 dalībniekiem, no tiem 128 bija pusmaratonisti, 60 piedalījās  tautas skrējiena 5,27 km distancē un  40 bērnu. Šogad - 12.maratonā 2017.gada 12.augustā esam 2000.  Kuldīga ir ne tikai pilsēta ar dvēseli, bet arī ar pamatīgu tautas skriešanas  garu!”

 

Līdzās sacensību galvenajiem startiem, prieka pilnus metrus Kuldīgas pusmaratona ietvaros mēroja Mazuļu rāpošanas sacensību un Bērnu skrējiena dalībnieki, tādējādi padarot arī šo skriešanas seriāla posmu par aktīva dzīvesveida svētkiem visai ģimenei. Nākošais, pirmspēdejais Bigbank Skrien Latvija posms, Valmieras maratons notiks pēc mēneša 17. septembrī, uz starta pulcējot arī prestižās 42 kilometru distances dalībniekus. Vairāk informācijas un reģistrācija pasākumam - bigbankskrienlatvija.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti