Otrajās Lieldienās Rīgā notiek orientēšanās sacensības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pirmdien Pārdaugavā notiks ikgadējās orientēšanās sacensības „Lieldienu balva”. To laikā dalībnieki orientēsies Dzirciema un Dzegužkalna apkaimē, izvēloties vai nu distanci, kas jāveic uz laiku, vai nu pastaigas veida orientēšanos iesācējiem.

Sacensības „Lieldienu balva” Otrajās Lieldienās notiks jau 14.reizi.

Sacensības būs orientēšanās sprints, kā arī paralēli notiks orientēšanās taku sacensības. „Orientēšanās sprints ir skrējiens lielā ātrumā, apmeklējot kontrolpunktus noteiktā secībā. Sprints orientēšanās izpratnē nozīmē 12-15 minūšu ilgu skrējienu. Piedalīsies Latvijas spēcīgākie sportisti, arī dalībnieki no ārzemēm,” stāsta Orientēšanās kluba MONA pārstāvis Juris Cebulis.

Savukārt skatītājiem būs iespēja piedalīties tautas klases sacensībās - saņemt karti un lēnā garā apstaigāt kontrolpunktus.

„Un otra disciplīna ir taku orientēšanās. Tā ir speciāla disciplīna, kur pārvietošanās ātrumam nav nozīmes. Starts būs Rīgas 41.vidusskolas sporta laukumā, tas ir netālu no Botāniskā dārza, Slokas ielā 49 atrodas šī skola. Pa Dzirciema ieliņām notiks šīs sacensības līdz pat Dzegužkalnam. Orientēšanās sportam ir svarīgi, lai apvidus būtu jauns, kur iepriekš nav skriets,” skaidro Cebulis.

Šogad sacensībām pieteikušies 300 dalībnieki, taču organizatori lēš, ka Dzirciemā pulcēsies krietni vairāk entuziastu, kas izdomās pievienoties vien tagad. Pērnajā gadā dalībnieku skaits sasniedza gandrīz septiņus simtus. Iepriekš orientēšanās aktīvisti skrējuši Kronvalda parkā, Vecrīgā, Ķīpsalā un citur.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti