Macuks PČ 50 kilometru skriešanā labo Latvijas rekordu par teju trim minūtēm

Anatolijs Macuks pirmajā pasaules čempionātā (PČ) 50 kilometru skriešanā finišēja 3 stundās, 10 minūtēs un 50 sekundēs, ierindojoties 14.vietā, liecina sacensību rīkotāju informācija. Savukārt Karīna Helmane-Soročenkova izcīnīja 12.vietu, finišu Kataras galvaspilsētā Dohā sasniedzot pēc 3 stundām, 43 minūtēm 48 sekundēm.

Anatolijs Macuks karstajā 50 kilometru skrējienā līdzšinējo Latvijas labāko sasniegumu laboja teju par trim minūtēm. Lai arī skrējiena laikā jēkabpilieti pavadījušas sāpes, viņš apliecināja, ka šoruden Berlīnes maratonā sasniegtais rezultāts (2:26:32) nav nejaušība. Pērn līdzšinējā rekorda īpašnieks Raivis Zaķis izcīnīja 7.vietu.

50 kilometru skriešanas sacensības Katarā notika 10 apļos un tajās pirmo reizi tika dalītas pasaules čempionāta medaļas. Dubultuzvaru guva ASV skrējēji Toni Migliozi (2:52:08) un Kamilla Herona (3:20:58).

Karīna Helmane-Soročenkova laboja personisko rekordu šajā distancē, ar kuru 23.jūnijā kļuva par Latvijas čempioni 50 kilometru skriešanā. Tukumniece pavisam nedaudz atpalika no savas novadnieces Anitas Liepiņas 1999.gada sasnieguma (3:41:50).

Skrējiens notika 26 grādu karstumā, kas liedza sasniegt labākus rezultātus. Traucējis arī lielais mitrums un pretvējš, kas pat pavējā bija jūtams kombinācijā ar augsto gaisa temperatūru.

Diemžēl veselības problēmu dēļ no sacensībām nācās izstāties Artūram Bareiķim. Ar veselības problēmām saskārās arī Solveiga Ozola-Ozoliņa, taču skrējiens tika veikts pat ātrāk par četrām stundām (3:54:44) un izcīnīta 17.vieta. Gunta Amoliņa (4:37:05) un Andris Dudels (4:39:23) finišēja un 21. un 31.vietā.

Atbalsts trases malā no brīvprātīgajiem bijis lielisks, un visi fanoja par Latviju un atsevišķi par katru skrējēju, no Kataras pēc skrējiena lsm.lv pavēstīja Gunta Amoliņa. Arī citu valstu ultramaratonisti bijuši draudzīgi. Trase bijusi līkumaina, un brīžam skriešana notikusi pa gandrīz slidenām flīzēm.

Paralēli pasaules čempionātam 50 kilometros aizvadītajā nedēļas nogalē notika arī citi ultramaratoni. Taku skriešanas sacensību rīkotājs Vilmārs Zeme eksotiskajā Kaboverdē 31 stundā un 19 minūtēs pieveica 150 kilometru ultramaratonu.