Dienas ziņas

"Cīruļputenis" Preiļos jau devīto gadu

Dienas ziņas

Latvijas un Igaunijas glābēju mācības

Loka šaušanas sacensībās "medī" 3D dzīvniekus

Loka šaušanas sacensībās «medī» trīsdimensiju dzīvniekus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Latvijā populārāka kļūst loka šaušana. Vietējie klubi piedalās starptautiska mēroga sacensībās un izcīna godalgotas vietas. Šogad pasaules čempionātā kurzemnieki izcīnījuši zelta un sudraba medaļas. Biežāk tiek rīkotas vietēja mēroga sacensības, lai  sagatavotos lielākām cīņām. Pirmo reizi loka šaušanas sacensības pa trīsdimensiju dzīvnieku maketiem aizvadītas Grobiņā. Tajās piedalījās gandrīz pussimt dalībnieku no visas Latvijas. 

Grobiņas pašā centrā paveras neierasts skats – pilsdrupās, promenādē un Skābaržkalnā pulcējas loka šāvēji, lai piedalītos sacensībās “Medības Skābaržkalnā”. Mērķis šoreiz ir trīsdimensiju dzīvnieki. Šādas sacensības Kurzemē notiek pirmo reizi. "Vidzemes puse jau rīko, mēs pirmo reizi, nevar jau visu laiku ciemoties pie citiem, jātaisa arī pašiem," par sacensībām stāsta kluba “Curland” šāvējs, sacensību organizētājs Mārtiņš Vītols.

Sacensību dalībnieki sabraukuši no vairākām Latvijas pilsētām. Viņu vidū gan profesionāļi, gan amatieri. "Bērnības atmiņas pamudināja, godīgi sakot, netīšām nonāca loks manās rokās un es domāju: kāpēc neizmantot izdevību?," sacīja sacensību dalībnieks Elmārs, kurš uzskata īpašības, kas nepieciešamas laba loka šāvējam: "Spēja koncentrēties, saprast savas kļūdas un mācīties no tām. Loģiski, arī skatīties un mācīties no tiem, kas ir apkārt un apguvuši jau zināmu līmeni. Un mums ir, no kā mācīties."

Loka šāvēju vidū arī daudz bērnu. Zelma un Annija jau paspējušas piedalīties ne tikai vietēja mēroga sacensībās bet arī Eiropas čempionātos un savā grupā iekļuvušas pat pirmajā pieciniekā. "Man patīk piedalīties, ir konkurence, var pavadīt brīvdienas kaut kā. Pagājušo vasaru es biju Francijā un piedalījos Eiropas čempionātā," sacīja sacensību dalībniece Annija.

"Mēs ar manu tēti uztaisījām vienu loku, vienkārši tādu primitīvu loku un mēs netīšām izšāvām šķūnītim logu un tāpēc man tas sāka likties interesanti - šaut ar loku un tā es arī sāku. Mana mamma arī pirms manis sāka un tāpēc mani tas arī vēl vairāk motivēja," skaidro sacensību dalībniece Zelma.

Grobiņas novada klubs “Curland”, kas ir sacensību organizatori, pastāv nepilnu gadu, tomēr tā biedri jau guvuši panākumus starptautiska mēroga sacensībās. Pavisam nesen – martā, no Igaunijā notiekošā pasaules čempionāta loka šaušanā atvesta sudraba medaļa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti