Liepiņa un Kļaviņš uzvar seriāla «Noskrien ziemu» Priekuļu posmā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Vaives upes senlejā un Priekuļu biatlona trasē svētdien, 15.janvārī, pulcējās vairāk nekā 300 skrējēji un nūjotāji, lai piedalītos seriāla “Noskrien ziemu” otrās sezonas otrā posma sacensībās. Garākajā, nepilnu 24 kilometru skrējienā uzvarēja Jolanta Liepiņa no Salacgrīvas un Uldis Kļaviņš no Siguldas.

Skrējēji un nūjotāji ar savu iecienīto nodarbi aizraujas visu gadu, arī laikā, kad nav aktīva sacensību sezona un laikapstākļi piemēroti distanču slēpošanai daudzviet Latvijā, arī Priekuļu biatlona un slēpošanas trasē. Meža taku skriešanas seriāls “Noskrien ziemu” piedāvā dalībniekiem izkustēties sacensību režīmā pa piesnigušām taciņām Vidzemes paugurainē.

Sezonas pirmajā posmā – nedēļu pirms Ziemassvētkiem – sacensību dalībnieki baudīja dubļus Siguldas taciņās, bet otrais posms skrējējiem paliks atmiņā ar piesnigušu mežu un sastaptiem meža zvēriem nepilnu astoņu kilometru aplī. Vieni sastapās ar lapsu, otri tuvplānā redzēja stirnu. Daļa skrēja priekam, citi rezultātam, taču daudziem izdevās Priekuļos apvienot ziemas prieku baudīšanu ar sportiskajām aktivitātēm.

Trīs apļu nepilnu 24 kilometru skrējienā līderu trijotne rezultātu tabulās izvietojās nemainīgā secībā, salīdzinot ar pirmā posma veikumu. 78 dalībnieku konkurencē garo distanču skrējējs Uldis Kļaviņš jau pirmajā aplī izvirzījās vadībā un līderpozīciju noturēja līdz finišam (1:47:02). Savukārt Siguldas kalnu maratona otrās vietas ieguvējs Dainis Limanāns (1:49:14) par divām minūtēm un 12 sekundēm Priekuļos piekāpās “Cēsis Eco Trail” otrājā vietā finišējušajam siguldietim. Trešo pozīciju identiski kā pirmajā posmā izcīnīja Jānis Mežiels (1:52:43), saglabājot intrigu, vai šāds nemainīgs trijnieks būs arī trešajā un ceturtajā posmā.

Galvenā favorīte sieviešu konkurencē Jolanta Liepiņa (2:07:30) neļāva pirmā posma ātrākājām dāmām Daigai Grickus (2:11:52) un Vivianai Kirilovai (2:22:31) atkārtoti kāpt uz uzvarētāju augstākajiem pjedestāla pakāpieniem.

Pērnā gada piektā labākā Latvijas maratoniste Jolanta Liepiņa priecājās par iespēju apvienot garo treniņu ar taku skrējienā Priekuļos. 

Tikmēr Latvijas čempione maratonā Viviana Kirilova tikai trešajā aplī apdzina priekšā skrienošo Aneti Svilpi un skrējienu noslēdza trešajā vietā.

Viena apļa skrējienā piedalījās gandrīz trīsreiz vairāk dalībnieku nekā 24 kilometru distancē un ātrāko skrējēju trijnieks viens no otra atradās redzamības robežās pat vēl pēdējā kilometrā. Neesot klāt pirmā posma uzvarētājam Artūram Pauliņam, Siguldas posma otrās vietas ieguvējs (0:33:26) nelaida garām izdevību uzvarēt Priekuļos.

 

Otro vietu izcīnīja viens no labākajiem Latvijas orientieristiem Mārtiņš Sirmais (0:34:01), kurš tikai apļa beigu daļā apdzina Andri Ronimoisu (34:19), trešajā vietā atstājot vienu no labākajiem Latvijas taku skrējējiem.

Iespējams, ka trešajā posmā turpat Priekuļos uz starta atkal stāsies Stipro skrējiena uzvarētājs Pauliņš un orientieristiem būs kārtējā iespēja sevi pierādīt arī marķētā trasē.

Orientierista Mārtiņa Sirmā skrējiens

90 dāmu konkurencē biatlona trases tuvums sekmēja cēsinieces Viedas Lūsas (0:41:46) uzvaru otro reizi pēc kārtas. Otro un trešo vietu sadalīja ikšķilniece Iveta Caune (45:54) un Daiga Jermaka (46:08).

Komandu cīņā, kur tiek vērtēta pārstāvniecība gan 24 kilometru, gan astoņu kilometru skrējienos, arī otrajā posmā uzvarēja “VSK Noskrien Rieksti” (3969 punkti), aiz sevis atstājot “SK Tērauds” (3935 punkti) un “ASK Patria #1” (3916 punkti). Pagaidām trešo vietu kopvērtējumā saglabā sieviešu komanda “VSK Noskrien Vāveres”.

Jāpiebilst, ka “Noskrien ziemu” atšķiras no citiem seriāliem ar to, ka kopvērtējuma punkti netiek rēķināti pēc uzvarētājlaika, bet gan sacensībās izcīnītās vietas. Pilnai ieskaitei tiek ņemti vērā katra skrējēja trīs sekmīgākās sacensības.

Tikmēr nūjotāji seriālā sacenšas ar laiku, jo tiek skaitīti pieveiktie apļi 2,5 stundu kontrollaikā, un sezonas kopvērtējuma balvu loterijā piedalīsies tie, kas būs četros posmos nūjām pieveikuši deviņus apļus.

“Noskrien ziemu” trešais posms risināsies 19.februārī turpat Priekuļos, savukārt noslēdzošās sacensības 19.martā paredzētas Garkalnes takās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti