Latvijas spēcīgākā piedzīvojumu sacensību komanda devusies uz Ķīnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Četru cilvēku komanda no Latvijas ir ieradusies Ķīnā, kur paredzēts aizvadīt divas piedzīvojumu sacensības un mēneša garumā izbaudīt kultūras atšķirības austrumu zemēs.

Komanda "Latvian adventure team Adidas" radusies starpsezonas laikā, apvienojoties pieredzes bagātajām komandām "Ebike" un "Gandrs", pulcējot Latvijā spēcīgākos puišus un meitenes – Andri Ansbergu, Romānu Evartu, Jāni Blanku, Uldi Žimantu, Dainu Pastari un Ievu Uzuleņu.

Traumu dēļ februārī izpalika starts Polijā, taču latviešu komanda ir apņēmīga labi nostartēt Ķīnā. Kā LSM.lv stāstīja Uldis Žimants, tad Ķīnā jau vairāk kā desmit gadus tiek rīkotas multisporta sacensības, kas, pateicoties lielajam balvu fondam, ir piesaistījušas visai lielu starptautisko komandu uzmanību, un vismaz divas reizes gadā tur var sastapt piedzīvojumu sacensību pasaules ranga līderus.

Latvieši 2014. gada sezonā plāno piedalīties divās starptautiskās sacensībās  - "Wenzhou Adventure Challenge"  un "Baise Outdoor Quest", uz kurām devušies Andris, Romāns, Uldis un Ieva.  Komanda ir trenējusies gan kājām un velosipēdiem pārvarot Siguldas pakalnus, gan airējoties ar laivām Daugavas ledainajos ūdenī. Romāns komandai pievienojas no Jaunzēlandes, kur vairākus mēnešus ir aktīvi trenējies.

Pirmajās sacensībās paredzēta vieta 25 komandām (piecas vietējās un 20 ārvalstu).

Šo sacensību kopējais balvu fonds ir 150 tūkstoši ASV dolāru, kas nozīmē, ka savu sezonas budžetu brauks papildināt arī pasaules līderkomandas.

Šogad būs iespēja sacensties ar vairākām pirmā desmitnieka komandām, tostarp pagājušā gada pasaules čempioniem "Thule". Lai arī sacensībām nav savas mājas lapas internetā un komunikācija notiek tikai caur e-pastiem, sagaidāms, ka piedalīsies arī vicečempioni "Seagate" un vismaz divas zviedru komandas.

Sacensības ilgs četras dienas no 12. līdz 15. aprīlim, komandām trasē pavadot vidēji no piecām līdz astoņām stundām, kopā veicot ap 260 kilometrus. Ja netiks izdarītas nekādas pēdējā brīža izmaiņas, tad pirmajā dienā paredzēts astoņus kilometrus  garš skrituļslidošanas posms, kam seko 16,5 kilometru airēšana kajakos, 19,5 kilometri ar kalnu divriteni un desmit kilometru skriešana ar virvju uzdevumu. Nākamajās dienās paredzēta arī pelde, orientēšanās un pat zvejošanas uzdevums.

Foto: Ieva Uzuleņa ar velosipēdiem četrās kastēs nolaidusies Šanhajas lidostā

Interesanti, ka šajās sacensībās piedalīsies arī Igaunijas komanda "Ace adventure race", kas ir pagājušā gada Eiropas kausa ieguvēji un gatavojas aprīļa beigās startēt Eiropas čempionātā, kas notiks Turcijā. Igauņi Ķīnas sacensībās piedalīsies atkārtoti un vēlas uzlabot savu pērn iespēto 13. vietu.

Portālam LSM.lv komandas pārstāvis Uldis Žimants pēdējā dienā pirms izlidošanas uz Ķīnu stāsta, ka ļoti gribētu finišēt komandu rezultātu saraksta pirmajā pusē, kas nozīmē 12. vietu, kura kā pēdējā no nolikuma  garantē arī naudas balvas. Tomēr komanda ir vienojusies, ka jāsaglabā arī spēki otrajām sacensībām, tādēļ bez liekas vajadzības pārāk neaizrausies ar dzīšanos pēc rezultātiem. Ieguvums varētu būt sacensību formāta maiņa no divu cilvēku pāra uz četru dalībnieku komandu, kurā obligāti jābūt vismaz vienai daiļā dzimuma pārstāvei.

Otras sacensības "Baise Outdoor Quest" notiks no 22. līdz 25. aprīlim pāris tūkstošus kilometru uz dienvidrietumiem no pirmajām. Šeit pagājušajā gadā startējis Ansbergs ar komandu "Ebike". Organizatoru izvēlētā vieta atrodas nosacīti netālu no Vjetnamas robežas. Tajās būs krietni mazāks balvu fonds (ap 40 000 ASV dolāru), kā arī lielāks vietējo komandu īpatsvars pret ārzemju viesiem. Kopā no 24 komandām būs 12 vietējās. Pagaidām disciplīnu sadalījums nav precīzi zināms, bet jau iepriekš ir skaidrs, ka katru dienu būs jāskrien, jābrauc ar velo un laivām, kā arī jālaižas ar virvēm.

Par piedzīvojumu sacensībām tās īsti saukt nevar, jo iztrūkst tāds svarīgs piedzīvojumu sacensību elements kā navigācija.

Komandas divu vai četru cilvēku sastāvā vairākas dienas pēc kārtas mēģina pēc iespējas ātrāk veikt marķētu distanci. Katru dienu tiek apbalvoti dienas labākie, tad seko nakts atpūta un sacensību noslēgumā tiek pasniegtas balvas kopvērtējuma uzvarētājkomandām, kas tiek vērtētas pēc atsevišķo dienu trasē pavadīto laiku kopsummas.

Par samaksāto dalības maksu komandas tiek izmitinātas trīs vai četru zvaigžņu viesnīcās. Sacensības tiek sāktas un noslēgtas ar iespaidīgu šovu, kas līdzinās dziesmu svētku uzvedumam, un komandas tiek uzņemtas kā īstas zvaigznes. Jautāts par izmaksām un komandas budžeta iespējām, Uldis atzīst, ka daudz palīdzējuši atbalstītāji "Adidas", "Isostar Latvija", "Lūzumpunkts", "Gandrs" un "Ebike".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti