Kas kļūs par Latvijas taku skriešanas čempioniem?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Apritējis gads, kopš majestātiskā Zvārtes ieža pakājē Artūrs Vadzis un Anete Švilpe izcīnīja čempionu titulus taku skriešanā. Sestdienas, 14. augusta, rītā pulksten 5.00 Cēsīs sacensības Latvijas čempionātā taku skrējienā sāks pusotra simta dalībnieku, lai pēc 83 kilometriem finišētu Siguldā. Spēcīgākie skrējēji cīnīsies par medaļām un kvalificēšanos startam pasaules čempionātā nacionālās izlases sastāvā.

Arī šogad labākos pašmāju taku skrējējus noskaidros gaujmaliešu takās, taču šoreiz "Stirnubuka" distance "Vilks" būs par duci kilometru garāka un no Cēsu pils stiepsies gar Gauju un aizvedīs dalībniekus līdz Siguldas pils dārzam. Gan medaļu pretendenti, gan pārējie skrējēji centīsies vairot savus reitinga punktus Starptautiskās taku skrējēju asociācijas (ITRA) sertificētajā trasē.

83 kilometru skrējienā nevarēs startēt vadošā pašmāju taku skrējēja Anete Švilpe, jo Francijas Alpos gatavojas startam Monblāna kalnu masīvā. Taču Artūrs Vadzis pēc sava Līgosvētku skrējiena Itālijas Dolomītos ir atguvis fizisko formu un būs gatavs sīvai cīņai ar pārējiem medaļu tīkotājiem.

Otro gadu pēc kārtas taku skriešanas čempioni tiek noskaidroti seriāla "Stirnubuks" distancē "Vilks", kurai šogad pieteikušies pusotrs simts izturībnieku. Konkurenti nesola vieglu pastaigu Artūram Vadzim (ITRA reitingā 763 punkti), jo trasē viņu atkal pieskatīs pērnais vicečempions Ģirts Dakša (738 ITRA punkti), un turpat būs vēl trīs skrējēji, kas pirms gada finišēja vadošajās pozīcijās.

Abiem ceļu negriezīs pērn uzreiz aiz medaļām palikušais Gvido Kalniņš (741 punkts), kas arī šogad paspēja startēt ārvalstu taku skrējienos un pirms trim nedēļām Smiltenes "Lūsī" bija priekšā Artūram Vadzim. Tāpat nevar aizmirst jūlija sākumā izcīnīto uzvaru Vilkaču maratonā komplektā ar laboto trases rekordu. "Stirnubuka" "Vilka" distancē augstummetru būs divreiz mazāk, tātad varēs skriet vēl ātrāk.

Pirms gada sesto vietu gaujmaliešu takās dalīja Jevgeņijs Stepanovs (674 punkti) un Konstantīns Biktimirovs (689 punkti), kurš ir aktuālais Siguldas kalnu maratona (SKM) uzvarētājs un divas dienas pirms Latvijas čempionāta (LČ) atgriezās no treniņnometnes Bulgārijas kalnos. Taču par abiem augstāks reitings ITRA tabulās ir Dainim Limanānam (694 punkti).

Tikmēr no visiem 152 dalībniekiem visvairāk – 768 ITRA punkti – ir 107 kilometru Rīga–Valmiera uzvarētājam Tomam Komasam, ar kuru rēķināsies visi pārējie.

Čempiona titulu neiegūs, taču cīņā par medaļām iesaistīsies vēl citi taku skrējēji. Uz starta stāsies jau pieminētā Vilkaču maratona pirmo piecu vietu ieguvēji, tostarp otrās vietas pārsteiguma autors Aleksejs Bute (604 punkti), Miks Pētersons (621 punkts) un Rubens Šulcs (600 punktu). Tuvējo apkārtni pazīs pagājušā gada un aizpērnā “Cēsis Eco Trail” uzvarētāji Sergejs Ļeta (647 punkti) un Matīss Haritonovs (669 punkti).

Sacensību tumšais zirdziņš būs Raivis Reinfelds (603 punkti), kurš Smiltenes "Lūsī" nebija tālu no Artūra Vadža un nākamajā dienā 37 minūtēs vēl noskrēja 10 kilometrus Ozolniekos. Savukārt no Rīga–Valmiera dalībniekiem jāpiemin pirms diviem gadiem otro vietu izcīnījušais Sergejs Maslobojevs (622 punkti) un šogad skrējiena vidusdaļā trešajā pozīcijā skrējušais Andis Geste (612 punkti), kurš vēlāk palaida garām Arti Šauriņu (570 punktu) un Mārtiņu Birumu (504 punkti), solot interesantu cīņu "Vilka" distancē.

Tikmēr savu varēšanu demonstrēs ziemā "Stirnubuka" virtuālā izaicinājuma 42 000 augstummetrus četrās nedēļās salasījušais Artūrs Kažmers (599 punkti). No ultragaro distanču skrējējiem nosacīti īso "Vilka" distanci mēros seniors Aivars Bondars (573 punkti) un vietējais cēsnieks Miķelis Vietnieks (564 punkti), kurš noslēdz 20 vīru favorītu sarakstu.

Dāmu konkurencē pērn bija 33 "Vilka" distances finišētājas, no kurām pirmās četras dažādu iemeslu dēļ šogad necīnīsies par taku skriešanas čempiones titulu, jo atradīsies ārpus Latvijas treniņnometnēs, orientēšanās sacensībās vai arī gatavosies augusta izskaņas Monblāna skrējieniem tepat Latvijā īsākos pārbaudījumos.

Taču arī šogad konkurence būs liela ar vairāk nekā 30 dalībniecēm cīņā par LČ medaļām. No pagājušā gada pirmā desmitnieka šogad startēs trīs sievietes – piekto vietu izcīnījusī Liene Allere (566 punkti) varētu būt galvenā pretendente uz uzvaru, savukārt astoto un devīto vietu dalījušās Margarita Peteļina (528 punkti) un Dace Blūma (513 punkti) tikt pie sudraba un bronzas.

Tomēr tā nedomā citas taku skrējējas, tostarp viena no trim skarbā Vilkaču maratona finišētājām Guna Sprūde (484 punkti). Par divām nedēļām mazāka atpūta pēc Rīga–Valmiera 107 kilometriem bija otrās un ceturtās vietas ieguvējām Kristīnei Troņenkovai (500 punktu) un Zane Dziļumai (519 punkti).

Sacensību apritē atgriežas divos pasaules čempionātos (PČ) startējusī Laura Čakle (546 punkti), kurai nevajadzētu palikt ārpus medaļniecēm.

PČ 100 kilometros šosejā savulaik veiksmīgi startēja Evita Ruskova (503 punkti), kura būs augstāk par pērn ieņemto 20. vietu "Vilka" distancē. Trasē atradīsies arī pēdējā SKM uzvarētāja Antra Spundiņa (516 punkti), ar kuru jārēķinās pārējām gaujmaliešu taku skrējējām.

Otrais starts "Vilka" distancē būs Elīnai Jokumai (502 punkti) un Ilvai Kārkliņai (498 punkti), bet ar augstāku reitingu startēs Ilze Limanāne (515 punkti). Alvita Mirecka (493 punkti) 83 kilometru distanci mēros ar rogainingos gūto pieredzi un noslēdz 13 izlikto dāmu sarakstu.

Pēc nedēļas LSM.lv nosauks medaļu pretendentus LČ maratonā, kas risināsies Rīgas maratona ietvaros 29. augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti