Kalnos kopā ar bērniem – sākumā iesaka izmēģināt spēkus piedzīvojumu parkos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Kalnos gan vienkāršākās takās, gan sarežģītākos maršrutos iespējams doties arī ģimenēm kopā ar bērniem. Tomēr ir vairākas lietas, par kurām jāpiedomā un kas jāizmēģina pirms došanās kalnos, piemēram, Latvijā iespējams patrenēties vairākos piedzīvojumu parkos.

Pieredzē par kalnos kāpšanu kopā ar bērniem intervijā Latvijas Radio raidījumā „Ģimenes studija” dalās Irīna Odziņa un viņas 13 gadus vecais dēls Mareks Balodis. Viņi iesaka pirms došanās uz sarežģītākiem kalnu maršrutiem ģimenēm izmēģināt spēkus šeit pat Latvijā piedzīvojumu parkos. Nereti drošības sistēmas un karabīnes ir līdzīgas. „Ja bērnam patīk, viņš sāk ar mazāko trasīti un aiziet uz augstāko. Viņš saprot, kā tas jādara, kā jādrošinās,” stāsta Odziņa.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Būtiski ir arī cauru gadu uzturēt fizisko slodzi, lai trenētu savu izturību. Irīnai un Marekam labi palīdz tādi hobiji kā tautasdejas un riteņbraukšana.

Lai gan ārzemēs kalnos iespējams izīrēt nepieciešamo ekipējumu, tomēr ērtāk ir braukt ar savējo, jo tas jau ir pielāgots pēc izmēra. Tas gan nav lēts prieks visai ģimenei.

Mareks stāsta, ka viņam labāk patīk tehniski sarežģītāki maršruti, kuros jākāpj klintīs, jāāķējas klāt un jādodas pāri laipiņām. Marekam palīdz arī zināšanas, ko viņš vairākus gadus ieguvis klinšu kāpšanas treniņos.

Informāciju par kalnu maršrutiem ērtāk meklēt pēc vietas, kur plānots doties. Eiropā tas ir pieejams daudzās valstīs, tostarp Austrijā, Francijā, Itālijā. Takas bieži tiek iezīmētas pēc grūtības pakāpes, var tikt norādīts arī augums. Izņemot inventāru, pieeja šādām kalnu takām ir par brīvu. Dažviet gan iespējams noalgot instruktoru.

Kalnos kāpšanā noteikti nepieciešams piemērots apģērbs un apavi, būtiski arī paņemt dzeramo ūdeni. Piemēram, jābūt sporta apaviem ar neslīdošu zoli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti