Jūras jūdzi no Kuivižu krasta startē peldskrējiena sacīkstes «Amber Race»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Kamēr vairums iedzīvotāju vēl nav atklājuši peldsezonu, jo turpina gaidīt vasarīgākus laikapstākļus, šajā nedēļas nogalē Salacgrīvā ierodas peldskriešanas sacensību cienītāji, lai svētdien, 28.maijā, startētu otrajās “Amber Race” sacensībās. Reģistrēto dalībnieku skaits gada laikā ir dubultojies, norādot, ka vēsais ūdens Rīgas līcī un Salacas upē nav šķērslis teju 30 kilometru pārvarēšanai. Drosmīgākie peldskrējēji startēs vienu jūras jūdzi no krasta.

Pērn pirmās peldskriešanas sacensības risinājās augusta vidū un pulcēja 11 komandas pa diviem dalībniekiem katrā, kuri pamīšus gan peldēja, gan skrēja Salacgrīvas apkārtnē pa pludmali, meža taciņām, kāpām, Zvejnieku parku, pilsētu, Salacas upi un Rīgas līci. Šogad sacensību rīkotāji peldskrējiena norisei izvēlējušies maija pēdējo nedēļas nogali, kad ūdens temperatūra ir zemāka nekā vasaras vidū. Nepilnas divas dienas pirms starta piektdienas, 26.maija, pēcpusdienā ūdens temperatūra Rīgas līcī pie Salacgrīvas bija 16,7 grādi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sniegtā informācija. Vēlajā pavasarī šis fakts, protams, iepriecina dalībniekus, jo vēl nedēļu pirms starta ūdens temperatūra svārstījās ap 10 grādiem.

“Amber Race” sacīkstēs sporta klasē komandu skaits dubultojies līdz četrām, kurā divas vīru komandas mērosies spēkiem ar divām abu dzimumu veidotām komandām. Savu čempiona titulu mēģinās aizstāvēt arī pērnā gada absolūtie uzvarētāji Vjačeslavs Žunda un Aleksandrs Serovs.

Abiem konkurenci veidos Dmitrijs Ničipors un Jānis Miezers. Viens savulāk bija pirmais latvietis, kas pieveic 300 kilometru garo pārgājienu apkārt Monblānam, otrs pērn izcīnīja ceturto vietu pasaules čempionātā ultratriatlonā. Abi ir vairākkārtēji 107 kilometru skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera finišētāji.

29,4 kilometru distanci veidos 25 kilometru skrējienu kopgarums un 4,4 kilometru peldējums. No sešiem peldējumiem garākais būs 1,8 kilometru izaicinājums jūrā, ar ko plkst.7.30 sāksies sacensības ar septiņu stundu kontrollaiku. Pieveicot vienu jūras jūdzi un nokļūstot krastā, peldēšana mīsies ar skriešanu, un garākais pārskrējiens būs 13 kilometru taku skrējiens. Specializētais peldlietu veikals “Latswimshop” apsolījis specbalvu komandai, kas visātrāk nopeldēs 800 metru posmu Salacā no Salacgrīvas peldētavas līdz jahtu piestātnei.

Tautas klasē plkst.10 startēs 14 komandas, kuras vēsajā ūdenī peldēs trīs kilometrus četros posmos, no kuriem garākais būs 900 metru garš. No 12 kilometru taku skrējiena garākais posms būs četru kilometru garš. Diemžēl tautas klases pārstāvjiem būs liegta iespēja startēt jūrā no kuģīša nepilnus divus kilometrus no krasta, tāpēc šogad viena tautas klases komanda izvēlējusies pārbaudīt spēkus sporta klasē. Tautas klasē startēs arī viena sieviešu komanda, kurai svētdien, 28.maijā, būs pievērsta īpaša uzmanība. Taču konkurenti dienas garumā mēģinās nenovērst uzmanību no pērnā gada uzvarētājiem Aleksandra un Valentīna Ščedroviem.

Pirmsstarta dalībnieku saraksts liecina, ka divas trešdaļas 2016.gada sacensību dalībnieku ir lojāli vienam no Eiropā vistraujāk augošajiem izturības sporta veidiem un izvēlējušies atkārtoti startēt šāda tipa pārbaudījumā.

Jauno supersprinta distanci, kurā varēs startēt individuāli bez komandas, izvēlējušies seši vīri un divas dāmas. Viņu trase būs 12 kilometru gara, kurā 10,5 kilometri būs taku skriešana, bet pusotrs kilometrs peldēšana divos posmos.
 

Galerija: Peldskrējiens "Amber Race 2016" (foto: Juris Dzenis / takuskrejejs.lv)

Sacensību centrā, kas atradīsies Kapteiņa ostā Kuivižos, dalībniekus pēc finiša gaidīs karsta baļļa, kurā sasildīties pēc vēsajām ūdens peldēm. Tomēr, visticamāk, 28.maijā neviena komanda jūrā un Salacā nedosies bez hidrotērpiem, citādi no ķermeņa atdzišanas nepasargās ne siltā tēja kontrolpunktos, ne skriešanas posmi starp peldēšanas etapiem.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Peldskriešanas sacensības "Amber Race" ar Salacgrīvas novada domes atbalstu Latvijā iedzīvinājis Kristaps Močāns, kā arī Baiba Močāne un Inese Gulbe, kuras 2015.gadā pašas startēja Norvēģijas "Rockman" - vienās no prestižākajām šāda tipa ("swimrun") sacensībām pasaulē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti