FOTO: Monblāna skrējiena punktu medības Istras un Madeiras kalnos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 1 mēneša.

Latvijas skrējēji ar labiem rezultātiem atgriezušies no kalnu taku skrējieniem Horvātijas pussalā Istrā un Madeiras salā Atlantijas okeānā. Daļai mūsu pārstāvju mērķis bija Monblāna skrējiena (UTMB) kvalifikācijas punktu iegūšana, daļai mērķi bija citi, tostarp sevis pārbaudīšana sezonas sākumā.

Uz Horvātiju bija devušies desmit skrējēji un vairāki viņu atbalstītāji. Astoņi skrēja četru UTMB punktu vērto simts jūdžu (167km) kalnu distanci, divi bija izvēlējušies UTMB trīspunktu 105 kilometru pārbaudījumu.

Garākajā 100 jūdžu distancē, kurai starts tika dots piektdienas pēcpusdienā, devās 200 dalībnieki, no kuriem finišu 48 stundu laikā sasniedza 116 skrējēji. Starp viņiem bija arī seši Latvijas pārstāvji, kuriem akmeņainā trase un vairāk kā 6000 augstummetru kopsumma Istras pakalnos nebija šķērslis, lai sasniegtu finiša arku Umagas pilsētā. Ātrākais bija ASV pārstāvis Džejs Aldouss (Jay Aldous), kurš ar savu rezultātu (20:31:39) laboja pagājušā gada labāko rezultātu par četrām stundām. 2013.gada uzvarētājs simts jūdžu distances uzvarētājs šoreiz piedalījās un uzvarēja 65 kilometru trasē.

Fotogalerija: Latviešu komanda pirms starta, distancē un pēc finiša

Atzīmējams ir iecavnieka Jāņa Miezera rezultāts (34:38:20), kas ir uzlabojums par divām stundām, salīdzinot ar 2013.gadā iespēto, kad šīs sacensības notika pirmo reizi. Pārējie dalībnieki  no Latvijas šajā trasē devās pirmo reizi un tikšana divās naktīs līdz finišam ir vērā ņemams sasniegums jebkuram. Īpaša vērība pievēršama Almai Vītolai no Ķekavas, kura bija vienīgā sieviešu kārtas pārstāve starp dalībniekiem no Latvijas.

Didzis un Aija Čonkas piedalījās 105 kilometru skrējienā, kas bija vidējā distance starp trim organizatoru piedāvātajām. Rezultātos redzams, ka iecavnieki bija pietiekoši sagatavojušies, lai nevajadzētu kalnainajā trasē palikt divas naktis.

Foto: Andris Sprūds "Madeira Island Ultra Trail 6th edition"

Vienlaikus ar sacensībām Horvātijā, notika arī sestais kalnu skrējiens Madeirā, kas ir Portugālei piederoša  sala Atlantijas okeānā. Pagājušajā gadā latvietis Mārtiņš Puriņš garākajā 115 kilometru distancē izcīnīja ceturto vietu. Šogad ar labiem sasniegumiem Andris Sprūds un Guna Ūsele piedalījās UTMB divu punktu 85 kilometrus garajā distancē, kas, pat neņemot vērā kalnu efektu, ir divu maratonu garumu tiesa.

Lielākā daļa Eiropas kalnu taku skrējienu ir sadalīti kategorijās pēc UTMB kvalifikācijas sacensību skalas un iedalīti grūtības pakāpēs no viens līdz četri, katram finišētājam piešķirot attiecīgu punktu skaitu. Skrējēji sakrātos punktus noteiktu laiku var izmantot, ja izvēlas startēt pasaules lielākajā un ievērojamākajā kalnu skrējienā apkārt Rietumeiropas augstākajam kalnam Monblānam. Šīs sacensības notiek katru gadu augusta pēdējā nedēļas nogalē Francijā, Itālijā un Šveicē, kur atrodas Alpu kalnu sistēmas augstākais punkts 4810 metru augstumā virs jūras līmeņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti