Dienas ziņas

No gripas miruši jau septiņi cilvēki

Dienas ziņas

GKR neatteiksies no O. Burova

Ērģemes pagastā popularizē petanka spēli

Ērģemes pagastā popularizē petanka spēli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 4 mēnešiem.

Pavisam netālu no Igaunijas robežas, Valkas novada Ērģemes pagastā kāda bijušā veikala telpas pārtapušas par petanka sporta zāli. Ja daudzi par tādu sporta veidu, iespējams, nemaz nav dzirdējuši, tad vismaz tie, kuri ar to nodarbojas, noteikti zina par Ērģemi.

Par petanku daudzi Ērģemes pagasta iedzīvotāji uzzināja vien pirms aptuveni pieciem gadiem, kad novada sporta organizators, domājot, ar ko vēl vietējiem piedāvāt nodarboties, sarīkoja pirmo iepazīšanās nodarbību. Mārcis Krams stāsta, toreiz arī pašam šis sporta veids bija jaunums un, lai arī sākumā ne viens vien to uztvēra kā joku, pēc gada jau tika nodibināts sporta klubs, un aktīvākie spēlētāji jau guvuši labus rezultātus gan Latvijas, gan starptautiska mēroga sacensībās. 

“Pašam bija mājās, ticu, ka vēl kādam ir iegādātas tās bumbas un viņi domā, ka kaut kāda dārza spēle, īpaši neiedziļinās. Tā tās mājās krāja putekļus, un sāku skatīties, kas tās ir. “Paguglējot” izrādās, ka tas ir atsevišķs sporta veids un ka Latvijā ir federācija, kas ar to nodarbojas,” stāsta Valkas novada sporta organizators Mārcis Krams.

“Es pirmās divas reizes izmēģināju, un man galīgi nekas nesanāca. Trešajā reizē jau labāk, un tā lēnām aizgāja,” saka ērģemietis Imants Zvirbulis.

Tā kā tā bija vasara un neliela grupiņa vietējo jau bija aizrāvušies ar šo spēli, tuvojoties rudenim, bija jādomā, kā turpināt trenēties arī ziemā. Tika uzmeklēts bijušā veikala īpašnieks, kurš arī ļāva telpas izmantot. Ēkas stāvoklis gan nebija labs, jumts bija caurs, telpas mitras, taču tas neatturēja turpināt iesākto. Tika izveidoti spēles laukumi, bet pagājušajā gadā, gūstot arī pašvaldības atbalstu, piesaistīts Eiropas fondu finansējums jau nopietnākam remontam.

Kopš Ērģemes pagastā spēlē petanku, izveidojusies cieša draudzība arī kaimiņiem igauņiem, kuri brauc te trenēties un piedalīties sacensībās, tāpat arī ar citiem klubiem Latvijā. Ir atklāti arī jauni talanti. Tā, piemēram, Lelde Stūre jau veiksmīgi startējusi gan jaunatnes izlases sastāvā Eiropas čempionātā, gan pieaugušo izlases sastāvā pasaules čempionātā. 

“Visu laiku jādomā līdzi, kas var notikt, ko pretinieks var izdarīt, ja pašam neizdodas. Piemēram, ir spēles situācija, kad gribas sist [bumbu], bet jāpaskatās, kas notiks tad, ja netrāpīs. Varbūt pretinieks izsit vienu bumbu un uzreiz jau daudzpunkte ir. Uz vietas visi varianti jāizdomā,” skaidro Lelde Stūre.

“Teiksim tā - ja atrod veidu, kas aizrauj, tad ir arī, kuri grib piedalīties un, jo vairāk, jo pašiem arī interesantāk,” uzsver biedrības “Sporta klubs “Petanks Ērģeme”” valdes loceklis Mārtiņš Kreilis.

Šobrīd petanks Latvijā nav plaši atpazīstams, sacensību apritē ir ap 150 spēlētāju. “Sporta kluba “Petanks Ērģeme”” mērķis ir turpināt to popularizēt savā apkaimē un jau šajā gadā pie sevis uzņemt arī Latvijas Petanka sporta federācijas 10 gadu jubilejas svinības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti