Dienas ziņas

Latgales piensaimnieki nākotnē raugās bažīgi

Dienas ziņas

Vidzemē uzsākta labības kulšana

Ventspilī sākas festivāls ""Ghetto Games""

Ekstrēmo sporta veidu cienītāji Ventspilī pulcējas festivālā «Ghetto Games»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Jau piekto gadu jūlija beigās Ventspils kļūst par Latvijas ekstrēmo sporta veidu galvaspilsētu. Pirms tam visā Latvijā jau notiek sacensības, bet uz “Ghetto Games” noslēgumu sabrauc ekstrēmo sporta veidu cienītāji no visas pasaules. Jubilejas gadā rīkotāji  parūpējušies par  vērienīgu  pasākumu trīs dienu garumā. Reiz uz ielas radusies jauniešu kustība pārtapusi nopietnās sacensībās ar draudzīgu atmosfēru.

Jau ceturtdien, 28.jūlijā, Ventspils pārtaps par sporta zvaigžņu epicentru, pulcējot aptuveni pusotru tūkstoti sportistu no 25 pasaules valstīm. “Ghetto Games” festivāls šogad svin piecu gadu jubileju, tātad tas solās būt vēl īpašāks. Sporta veidi, kas reiz attīstījušies uz ielām, organizēti vienotā festivālā iegūst profesionālu un apbrīnojami drosmīgu sporta sacensību apveidu. Ekstremālo sporta veidu sekciju Latvijā nu jau ir ļoti daudz.

Raimonds Elbakjans ir ne tikai festivāla “Ghetto Games” rīkotājs, bet arī šī festivāla dvēsele. Ventspils partneris ekstremāļiem ir vajadzīgs, jo spēj ne tikai piesaistīt finansējumu, bet arī nelielas pilsētas veidolā apvienot daudzas labas sporta bāzes: skeitparu, veikparku, BMX trasi, ielu vingrošanas laukumus. 

Festivāla dienās tiek slēgtas pat ielas. “Centrālais notikums, protams, būs sestdienā - tas ir skeitparks, un šeit piedalīsies apmēram simt labākie Eiropas braucēji, tāpat labākie Kanādas, Amerikas un Austrālijas braucēji,” stāsta Ventspils Olimpiskā centra direktors Uldis Boitmanis.

Jau ceturtdien Ventspilī sabrauks sportisti no visiem pasaules kontinentiem, atsevišķos sporta veidos īstas zvaigznes. Kustības līderis Raimonds Elbakjans atzīst, ka analoga šādām sporta spēlēm nav nekur citur pasaulē.

“Ghetto Games” ir kā Latvijas ekstrēmo sporta veidu olimpiāde ar  īpaši pozitīvu, ģimenisku gaisotni.

“Skatītājiem ir jāsaprot, ka “Ghetto Games” ir centrālais šī gada notikums ekstrēmo sporta veidu dzīvē. Bet pirms tam notiek dažādas priekšsacīkstes, un šī kustība jau aptver visu Latviju,” stāsta Boitmanis.

Ventspils iedzīvotājiem jāņem vērā, ka festivāla norises laikā būs satiksmes ierobežojumi un ielu slēgšana, kā arī izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti