Dienas ziņas

Tautas panorāmas pieteikums

Dienas ziņas

Paliatīvā aprūpe pieaugušajiem

Daugavpilī notiek Pasaules taku orientēšanās čempionāts

Daugavpilī notiek Pasaules taku orientēšanās čempionāts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Astoņdesmitajos gados tika izveidota ceturtā Starptautiskās Orientēšanās federācijas apstiprinātā disciplīna – taku orientēšanās, kurā ātrums nav noteicošais, bet galveno lomu spēlē atjautība un precizitāte. Šogad pasaules taku orientēšanās čempionāts nedēļas garumā notiek Daugavpilī.

Pasaules taku orientēšanās čempionāts Daugavpilī tika atklāts Daugavpils cietoksnī ar “TempO” sacensībām, kurām tās pašas dienas vakarā noskaidroti uzvarētāji. Sacensības nokļuvušas Latvijā, pateicoties Latvijas Orientēšanās federācijas darbam, kas ieguvusi tiesības organizēt pasaules čempionātu posmus pirms četriem gadiem.

“Cilvēki ar invaliditāti nevar skriet, to mēs ļoti labi saprotam. Tāpēc pirms 20 gadiem tika izdomāts taku orientēšanās sporta veids, kura princips ir tāds, lai varētu sacensties veselie cilvēki ar invalīdiem. Un tad galvenais princips te ir nevis ātrums, bet precizitāte,” skaidro taku orientēšanās pasaules čempionāta direktors Matīss Ratnieks.

Par taku orientēšanos sāka interesēties daudzi citu orientēšanās skrējienu cienītāji, jo uzskata to par labu treniņu kartes lasīšanas iemaņu pilnveidošanai. Tāpēc ar laiku sacensībās tika ieviesta arī atklātā grupa, kurā drīkst piedalīties jebkurš interesents. Līdz ar to taku orientēšanās kļuvusi par kolosālu sociālās integrācijas piemēru, jo citos sporta veidos cilvēki ar invaliditāti sacenšas tikai savā vidē.

“Kad tu esi pilnībā koncentrējies uz uzdevumu un aizmirsti, ka tev ir kaut kādas fiziskās nepilnības, tas ir ļoti svarīgi.

Šis sports ļauj cilvēkiem ar kustību traucējumiem aizmirst par savu stāvokli vismaz uz kādu laiku, kas ir svarīga rehabilitācijas daļa.”

Tā stāsta Dmitrijs Dakučajevs, pasaules taku orientēšanās čempionāta dalībnieks no Krievijas.

“Šis ir faktiski vienīgais sporta veids, kur var sacensties vienlīdzīgi ar atklāto grupu, un šeit viņi var parādīt to, ka viņiem nav nekādu trūkumu,” norāda čempionāta direktors Ratnieks.

Kopumā uz sacensībām šogad ieradušies 150 dalībnieki no 24 pasaules valstīm.

Pirmajā “TempO” sacensību posmā varēja piedalīties gan paralimpiskās, gan atklātās grupas sportisti.

Lai gan šogad čempiona titulu izcīnījis atklātās grupas sportists no Somijas Peteri Hatalo, jaunietis atzīst, ka tas nemaz neesot bijis tik viegli: “Bija ļoti saspringtas kvalifikācijas sacensības, es gandrīz izkritu no fināla, bet ar 1,5 sekunžu izrāvienu tomēr apsteidzu to, kuram nācās izkrist. Tas man ļoti daudz nozīmē, un nākamgad es centīšos vēl labāk.”

Katram sacensību posmam ir savs ierobežots laiks, un, veicot distanci, dalībnieki saskaras ar aptuveni 30 risināmajiem uzdevumiem. Par katru pieļauto kļūdu viņi zaudē 30 sekundes, turklāt distancēm ir arī kopējais laika limits.

Sacensības notiks Daugavpilī līdz pat 10.augustam, norisinoties čempionāta centrālajām precīzas orientēšanās “PreO 1” un “PreO 2” sacensībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti