Dienas ziņas

GKR ceļā uz Rīgas domi

Dienas ziņas

Liepājas puses biškopjus satrauc neierastie laika apstākļi

Mednieki sacenšas sporta spēlēs

Dagdas novadā mednieki sacenšas sporta spēlēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Parādīt medniekam nepieciešamās prasmes ne tikai mežā, bet arī sacensībās. Dagdas novadā Mednieku sporta spēles šogad norisinājās jau astoto reizi. Tās kļuvušas par tradīciju, kura pulcē ne tikai mednieku kolektīvus, bet arī to ģimenes un draugus.

Dagdas novada Stalidzānu karjerā pulcējās mednieku kolektīvi, viņu ģimenes un draugi, lai piedalītos ikgadējās mednieku sporta spēlēs. Pirmās mednieku sacensības novadā notika 2013.gadā, un kopš tā laika tās kļuva par noturīgu tradīciju. Ik gadu spēles organizē kāds no novada kolektīviem. Šogad tie bija tradīcijas aizsācēji Andrupenes mednieku kolektīva dalībnieki.

“Salasījāmies kolektīvs kopā, ideju bija ļoti daudz, bet es pēc tāda principa izdomāji posmu – tu to arī izpildīsi. Tad aktivitāte noplaka, un ķeramies pie reāliem darbiem,” stāsta Dagdas novada Andrupenes mednieku kolektīva vadītājs Aleksandrs Stepiņš.

Pirms spēļu sākuma notiek komandu izlozēšana, dalībnieku instruktāža un trases apskats. Ap 340 metru garajā trasē komandām vajadzēja ne tikai parādīt savas mednieka prasmes, šaujot pa šķīvjiem, bet arī bija jānodemonstrē spēja būt vienotai un saliedētai komandai, skrienot “pa akačiem”, pārvarot upi un piedaloties grupveida slalomā, kopumā izejot 10 posmus un parādot labāko laika rezultātu.

“Ļoti labi, tik labi, ka varētu vēlreiz noskriet. Pirmo reizi Dagdā bijām pagājušajā gadā, toreiz veicās labāk, ieguvām 2 vietu. Trases dažādas, bet gandarījums liels, galvenais, ka patīk. Kā medniekam ļoti patika šaut, mums labi sanāca. Šādas spēles noteikti ir vajadzīgas. Kad sauc, vienmēr braucu, šodien kopā ar ģimeni esmu, ļoti jauki svētki,” saka mednieku kolektīva “Ilgas” komandas dalībnieks Andrejs.

Kalupes mednieku kolektīva komandas dalībnieks Rolands spēlēs piedalās pirmo reizi. “Smagas, pagaidām smagas, piekusuši. Mazliet zaudējām laiku ar griešanu un pie šaušanas mazliet,” atzīst Rolands. Viņam gan spēles arī patīk.

Nevienas mednieku spēles neizpaliek bez gardās un sātīgās zupas pagatavošanas, ko katra no komandām gatavo pēc savas receptes. Labākā šurpa tika noteikta arī šogad.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti