Dienas ziņas

Nemierā ar Jūrmalas caurlaižu maksu

Dienas ziņas

Atjaunos Druvienas muižas pils torni

"Cīruļputenis 2017" Preiļos

«Cīruļputenis 2017» Preiļos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 1 mēneša.

Lai gan astronomiskais pavasaris jau ir iestājies, ziema kā negrib, tā negrib atkāpties. Vēl vakarrīt daudzviet zemi klāja sniegs. Bet Preiļos šodien bija “Cīruļputenis” - tiesa, ne kā dabas parādība, bet veselīga dzīvesveida sastāvdaļa, pulcējot simtiem skrējēju un soļotāju.

Arī šogad kā visus iepriekšējos desmit gadus pavasara atnākšanu Preiļu ielās iezīmēja skrējiens pa Preiļu pilsētas ielām „Cīruļputenis 2017”, kurš šogad ticis paplašināts un saviem domubiedriem piepulcinājis arī sporta soļotāju saimi.

Preiļu novada sporta pasākumu organizators Leonīds Valdonis: „Nu tā sanāca, ka trāpījās 1. aprīlī; iesākām mēs šo tradīciju ar aprīļa otro sestdienu, bet diemžēl mūs tur izkonkurēja „Skrien Latvija”. Lai tas skrējiens nezaudētu savu aktualitāti, mēs pirms Rēzeknes pusmaratona rīkojam viņu. Debitē soļošana pirmo gadu un 11. reize, kā notiks skriešanas pasākums. Izskatās, ka tā tradīcija iedzīvosies, jo ir krietns pulks soļotāju, kā jūs redzat.”

Kopumā pasākumā piedalījušies vairāk kā 300 cilvēki no Latvijas un kaimiņu Lietuvas. Kā atzīst sportisti, sacensības ir ievērojama mēroga un šeit startē nopietni konkurenti, kas dod vēl lielāku gandarījumu par sasniegtajiem rezultātiem.

„Daudzus gadus atpakaļ te notika sacensības ātrsoļošanā, mēs daudzas reizes piedalījāmies, tagad bija liels pārtraukums, pēc pārtraukuma atkal atbraucām pie jums ciemos. Laiks gan ir auksts, bet mēs esam sportisti, kā saka, norūdīti, skatīsimies, kādi būs rezultāti. Es uzskatu, ka 1.aAprīlis ir nopietna diena,” apgalvo   vieglatlētikas treneris Jons Jazaitis.

Raivo, soļotājs no Preiļiem, stāsta pa priecīgs pēc 3 kilometru trases. Preilietis Deniss gājis 2 km, viņam arī pasākums paticis.

Soļošanā vīriešiem uzvaru ar 21 minūti un 40 sekundēm 5 kilometru distancē izcīnījis Preiļu soļotājs Normunds Juzāns, kas nupat atgriezies arī no soļošanas čempionāta Korejā, kur sportists ieguvis 2 zelta medaļas:

„Burtiski pirms nedēļas Korejā bija čempionāts mana vecuma senioriem, kas skaitās pasaules čempionāts, kur startēju divās disciplīnās – 3 kilometri un 10 kilometri. Ļoti veiksmīgi, divi zelti. Jārāda piemērs jaunajiem. Preiļos vienmēr ir bijusi soļošana, un man prieks, ka šodien ir atkal pēc ilgiem gadiem soļošanas starts, un es domāju, ka tas atdzīvosies, un soļošana vēl Latvijā būs, jo - kā zinām - mums ir ļoti daudz medaļnieki tieši soļošanā Latvijā, es ļoti ceru, ka mums viņi arī vēl būs.”

Kā dzirdējām no pasākuma organizatoriem, sportisti savā starpā jau paspējuši viens otru arī izjokot, jo ka nekā – ir taču 1. aprīlis. Tomēr dalībnieki spēcīgi argumentē, kādēļ šis pasākums nevarētu būt nekāds joks.

„Cīruļputenis 2017” var tikt uzskatīts par skriešanas pasākumu sērijas sākumu Latgalē, kam sekos arī „BigBank Skrien Latvija” skriešanas seriāls Rēzeknē un Daugavpilī. Pasākums jau ir sena Preiļu pilsētas tradīcija, un tam noteikti tiks dots starts arī nākamajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti