Dienas ziņas

Bārbeles skolas ēku pārdos izsolē

Dienas ziņas

Priekulē gatavo kokles

Cēsīs rekonstruē stadionu

Cēsīs uzsāk kādreizējā sporta dzīves centra – stadiona rekonstrukciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Cēsīs iesākts 2,8 miljonus eiro vērts projekts – sporta stadiona rekonstrukcija, kas ir viens no visvairāk gaidītajiem notikumiem pilsētā. 

Aptuveni 40 gadus stadions vērienīgus remontdarbus nebija pieredzējis, tā infrastruktūra bija jau nokalpojusi un stadions pārsvarā bija tikai treniņu vieta.

Risinājums tam būs jau pēc gada, un gaidāms, ka tas būs arī sava veida impulss vietējai uzņēmējdarbībai.

Piesaistot pusotru miljonu eiro no valsts, pārējo atvēlot no pašvaldības budžeta, no cēsniekiem tik ierastā skata - gumijas plākšņu skrejceļa, vecajiem futbola vārtiem un basketbola groziem -  vairs ne miņas. Pārmaiņas būs lielas. Viens no jaunumiem - mākslīgā seguma UEFA standartiem atbilstošs futbola laukums.

“Šobrīd topošais mākslīgais segums, protams, būs labāks. Futbolu varēs spēlēt ilgāk  gan pavasaros, gan vēlākos rudeņos,” stāstīja Cēsu futbola čempionāta organizators Mārtiņš Jarohovičs.

Lai trenētos, rīkotu turnīrus, Cēsu futbolisti izmantojuši arī pilsētas skolu infrastruktūru un kaimiņu Priekuļu novada laipnību, taču pietrūka pašiem savas vietas un ar kvalitāti.

To akcentē arī Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolā, kas atrodas līdzās stadionam, taču to pārsvarā varēja vairs izmantot tikai skriešanas nodarbībām, pārējās aktivitātes meklētas citur.

“Ja jābrauc uz kādu citu vietu, sporta zāli, tad jāmeklē transports un tas viss prasa tomēr finanšu līdzekļus papildus, bet te - pāriet pāri ielai un ir, kur nodarboties ar fizisko sagatavotību,” sacīja NBS Instruktoru skolas Nodrošinājuma daļas priekšnieks Guntars Norbuts.  

Modernu stadionu, kurā būs nodrošinātas gan dažādas disciplīnas vieglatlētikā, gan universāli pludmales un klasiskie volejbola, basketbola un tenisa laukumi, gaidīja arī ugunsdzēsēji, sporta skola, izglītības iestādes un ikviens cits cēsnieks.

Tajā būs arī āra trenažieri un bērnu rotaļu laukums, un tas viss pavērs iespējas jau lielākiem pasākumiem. Tā kā Cēsu sporta stadions atrodas teju pašā pilsētas centrā, sagaidāms, ka līdz ar aktīvāku sporta dzīvi tāda tā kļūs arī vietējiem uzņēmējiem.

“Ja tas ir tāds pietiekami redzams, uzskatāms sporta objekts, kurā notiek aktivitātes, tad es domāju, ka no tā iegūst arī apkārtējie veikali, kafejnīcas, viesnīcas. Tas kļūst jau arī kā tāds ekonomisks faktors,”  sacīja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Piesaistot vēl papildu finansējumu, nākamgad iecerēts uzbūvēt arī tribīnes ar ģērbtuvēm un uz Latvijas simtgadi arī slidotavas un hokeja laukumu, lai sporta dzīve stadionā nerimtos arī ziemā.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti