Dienas ziņas

ASV un Latvijas karavīri siltina Silmalas pirmsskolas izglītības iestādi

Dienas ziņas

Aicina nedoties uz Turciju

Burtnieku ezerā atjauno burāšanas tradīcijas

Burtnieku ezerā atjauno burāšanas tradīcijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 11 mēnešiem.

Burtnieku ezerā agrāk bieži notikušas burāšanas sacensības. Lai tradīcijas atjaunotu, šovasar Burtnieku novada jauniešus ar burāšanu iepazīstina pieredzējuši treneri. Pavasarī viņi braukuši pie skolēniem ar mērķi ieinteresēt vismaz desmit, bet nu Burtnieku ezerā uz maiņām burā vairāk nekā 50 jaunieši.

Pirms gada Burtnieku ezerā norisinājās Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes burāšanas sacensības. Redzot ezeru pilnu burām, radusies ideja atjaunot 60.gadu tradīcijas, kad tur bija Jahtu klubs un notika PSRS jaunatnes meistarsacensības burāšanā. Apmācības Burtniekā vadīt piekrituši treneri no Latvijas Olimpiskās burāšanas skolas, viens no tiem uzrauga situāciju krastā, bet otrs – uz ūdens.

Paši jaunieši tikmēr uz maiņām iemēģina burāšanas un vindsērfinga tehniku. “ SUPs ir salīdzinoši ļoti vienkāršs – galvenais ir noturēt līdzsvaru un tad tie airēšanas principi ir ļoti vienkārši. Burāt ir mazliet sarežģītāk, ir jāsaprot viss tā.. Līdzsvars attiecībā pret buru un arī vēja ķeršana,” stāsta apmācību dalībniece Evita Podniece.

Šī visiem jauniešiem ir pirmā burāšanas pieredze, tomēr treneri saka, ka, strādājot ar tiem regulāri, startam sacensībās iespējams sagatavoties pat mēneša laikā. Burtnieks šādam ūdenssportam esot piemērots un treniņus aizvadīt tur varētu līdz pat ziemai, kad ezers aizsals.

“Tagad viņi ir noķēruši ļoti vāju vēju, kur viņi izjūt kā tas viss notiek. Bet tiklīdz viņiem te iepūtīs kādi 7-8 metri, sāks nesties, ka dēlis paceļas un iet tikai uz spuras kaut kādi 40-50 kilometri stundā, viņiem āķis lūpā ir. Tas ir trakāk nekā makšķerniekam. Redziet, tas puisītis tālumā ar zilo buru, viņš jau pumpēt iemācījies, kaut gan mēs viņu vēl nemācījām,” stāsta burāšanas treneris Arnis Krauklis.

“Ir forši sajust vēju, kura šodien nav tik daudz, bet vakar bija. Un tad, kad uzpūš tas vējš un dabū to vēju un slīdi uz priekšu, ir fantastiski,” piedzīvotajā dalās apmācību dalībniece Karlīne Latsone.

Burāšanas apmācības Burtnieku novadā grib turpināt, veidojot apmācību programmu. Lai to izdarītu, nepieciešams pašu inventārs un treneris, kas ar jauniešiem darbosies regulāri.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti