ASV pētnieki nosauc nākamā gada tendences sportošanā - tehnoloģijas, joga un personīgie treneri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Teju katram no mums ir saraksts ar lietām, ko apņemamies realizēt jaunajā gadā. Daudziem gadu mija saistās arī ar kārtējo apņemšanos vairāk nodarboties ar sportiskām aktivitātēm un tādējādi uzlabot gan savu pašsajūtu, gan izskatu. Amerikāņu pētnieki tikmēr jau nosaukuši galvenās tendences, kas iezīmēs šos centienus nākamajā, 2016.gadā.

Iespējas sportot un ar tām saistītās tehnoloģijas kļūst arvien klātesošākas mūsu ikdienā, un līdz ar to argumenti laiku pavadīt dīvānā pie televizora kļūst arvien vājāki, tā secina Amerikas Sporta medicīnas koledžas pētnieki, kas apkopo jaunākās tendences aktīvajā atpūtā. 

2016.gads, viņuprāt, iezīmēsies kā tā saukto nēsājamo tehnoloģiju gads.

Viedie pulksteņi un telefoni, kas skaita soļus, mēra sirds ritmu vai arī zīmē maršrutu kartē, kļūst arvien populārāki un palīdz daudziem cilvēkiem sevi motivēt uzsākt sportot vai arī darīt to biežāk un ilgāk.

Vēl viena tendence – 2016.gads nebūs smagu hanteļu un svara bumbu gads. Arvien populārāki kļūst treniņi, kuros tiek izmantots tikai sava ķermeņa svars un varbūt vēl kāds objekts, kas ir ātri paķerams, jo kustības ir intensīvas un gana nogurdinošas.

"Man tas ļoti patīk! Tas ir grūti, atpūtas laiks ir ļoti īss. Es kļūstu gan spēcīgāka, gan izturīgāka, iegūstu labāko no abām pasaulēm," atklāj ASV ierēdne Mišela Pārkere no Kalifornijas.

"Kopumā par pašreizējām modes tendencēm fitnesa nozarē jāsaka, ka tās ir balstītas fiziskās aktivitātes pamatos, un tas, kas jau sen bijis zinātniski pierādīts - lai iegūtu labu veselību un formu, tagad fitness iegūst plašu popularitāti," piebilst fitnesa centra radošā menedžere Eimija Diksone.

Tāpat gaidāms, ka 2016.gads turpinās būt personīgo treneru gads tiem, kam maciņš atļauj.

Pētnieki secina, ka cilvēki arvien vairāk novērtē profesionāļus, kas palīdz ne vien motivēt, bet arī pareizi izpildīt vingrinājumus. Īpaši svarīgi tas ir gados vecākiem cilvēkiem.

Un visbeidzot nākamā gada modes tendenču sarakstu pēc Amerikas Sporta medicīnas koledžas pētījumiem noslēdz arvien vairāk cilvēku iepazītā joga – gaidāms, ka veiklības un labas stājas veidošanas nodarbības apvienojumā ar relaksāciju, kas tik daudziem ļoti nepieciešama straujajā ikdienas ritmā, kļūs tikai populārākas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti